in

Obi Wan Kenobi, Star Wars esintileri sergiliyor! İlk 3 bölüm hakkındaki görüşler…

Obi Wan Kenobi Macerasının Ardından Işın Kılıcı Çözüme Kavuştu

10 yıl sonra yeni bir mini dizi doğdu. Disney Plus, önemli bir başarıya imza atarak, Star Wars serisini bir dizi haline getirdi. Dizinin ismi ise Obi Wan Kenobi olarak belirlendi. Star Wars severleri heyecanlandıran dizi ilk 3 bölümde beklentileri karşılamış gibi.

Obi-Wan Kenobi’nin yaratıcıları, temposu iyi, zorlayıcı ve hepsinden öte, karakter odaklı bir macera  yaratmak için harika bir iş çıkardıklarını söyleyelim.

Ewan McGregor, artık prequel filmlerin toy gençliği değil, 1977’deki orijinal filmde Alec Guinness’in canlandırdığı gri bıyıklı yaşlı adam olan Jedi generali rolünde. gösteri hem Star Wars sürekliliği hem de ilgi çekici yeni unsurlar açısından zengin bir dizi.

Gösterinin altı bölümünden ilk üçü şu anda mevcut. Diğer bölümler ise 8 Haziran’dan itibaren birer hafta rayla yayınlanıyor. Şimdilik 6 bölümlük bir mini dizi olarak kalabilir.

Obi Wan Kenobi nasıl başlıyor?

Jedi ustası ve şeytani Galaktik İmparatorluğun düşmanı Obi-Wan Kenobi, ilk bölümlerde Tatooine çöl dünyasında çok genç bir Anakin Skywalker keşfeden Liam Neeson’un talihsiz Jedi Qui-Gon Jinn’in çırağı olarak başladı. Qui-Gon’un ölümünden sonra Kenobi, Anakin’i eğitmeye çalıştı. Ancak sorunlu genç proteininin kötü İmparator Palpatine’in etkisi altına girmesini engelleyemedi. 

En son Obi-Wan’ın Anakin’in bacaklarını kestiği ve onu bir yanardağda erimeye bıraktığı yüksek bir yerde karşılaştılar. Anakin’in Obi-Wan’a son sözleri “Senden nefret ediyorum!” oldu. 

2. bölüm, kişisel bir ilişkinin ortasında doruğa çıkıyor. Anakan’ın siyah miğferli ve Darth Vader olarak yeniden inşa edildiğini biliyoruz. 

Diziyle ilgili daha fazla bilgi vermek yerine izleminiz isterim. Dizi içinde yeni karakterlerde sizin için birer sürpriz olabilir. Şimdiye kadarki bölümler izlemeye değer. Ayrıca fragmanı izlemek için videoyu aşağıya bırakıyorum.

Written by Sena Konakçı

Bir cevap yazın

Amazon Prime’ın iddialı Western dizisi Outer Range sezon finaline ışık yaktı!

Bilim Kurgu Sevenler Ekran Başına: Yaz Sezonunda Netflix’te Muhakkak İzlenesi 8 Bilim Kurgu Filmi

2022 Yaz Sezonunda Netflix’te Muhakkak İzlenesi 8 Bilim Kurgu Filmi