10 yıl sonra yeni bir mini dizi doğdu. Disney Plus, önemli bir başarıya imza atarak, Star Wars serisini bir dizi haline getirdi. Dizinin ismi ise Obi Wan Kenobi olarak belirlendi. Star Wars severleri heyecanlandıran dizi ilk 3 bölümde beklentileri karşılamış gibi.

Obi-Wan Kenobi’nin yaratıcıları, temposu iyi, zorlayıcı ve hepsinden öte, karakter odaklı bir macera  yaratmak için harika bir iş çıkardıklarını söyleyelim.

Ewan McGregor, artık prequel filmlerin toy gençliği değil, 1977’deki orijinal filmde Alec Guinness’in canlandırdığı gri bıyıklı yaşlı adam olan Jedi generali rolünde. gösteri hem Star Wars sürekliliği hem de ilgi çekici yeni unsurlar açısından zengin bir dizi.

Gösterinin altı bölümünden ilk üçü şu anda mevcut. Diğer bölümler ise 8 Haziran’dan itibaren birer hafta rayla yayınlanıyor. Şimdilik 6 bölümlük bir mini dizi olarak kalabilir.

Obi Wan Kenobi nasıl başlıyor?

Jedi ustası ve şeytani Galaktik İmparatorluğun düşmanı Obi-Wan Kenobi, ilk bölümlerde Tatooine çöl dünyasında çok genç bir Anakin Skywalker keşfeden Liam Neeson’un talihsiz Jedi Qui-Gon Jinn’in çırağı olarak başladı. Qui-Gon’un ölümünden sonra Kenobi, Anakin’i eğitmeye çalıştı. Ancak sorunlu genç proteininin kötü İmparator Palpatine’in etkisi altına girmesini engelleyemedi. 

En son Obi-Wan’ın Anakin’in bacaklarını kestiği ve onu bir yanardağda erimeye bıraktığı yüksek bir yerde karşılaştılar. Anakin’in Obi-Wan’a son sözleri “Senden nefret ediyorum!” oldu. 

2. bölüm, kişisel bir ilişkinin ortasında doruğa çıkıyor. Anakan’ın siyah miğferli ve Darth Vader olarak yeniden inşa edildiğini biliyoruz. 

Diziyle ilgili daha fazla bilgi vermek yerine izleminiz isterim. Dizi içinde yeni karakterlerde sizin için birer sürpriz olabilir. Şimdiye kadarki bölümler izlemeye değer. Ayrıca fragmanı izlemek için videoyu aşağıya bırakıyorum.

Bir yanıt yazın
You May Also Like
Read More

Netflix mi Disney Plus mı?

Sinema sektörü her geçen gün zenginleşirken dijital platformlarında rekabeti kızışır hale geliyor. Geçtiğimiz haftalarda Türkiye’ye gelişini büyük bir…