Dün Amazon Prime için ücretsiz sürümü kullanabileceğinizi önermiştik. Henüz bu seçeceği kullanmayanlar için bu yaz dönemi iyi olacağını düşünüyorum. Ayrıca Prime Video içinde beğeneceğiniz pek çok yapım var. Bugün sizlere Amazon Prime’da da izleyebileceğiniz müthiş bir bilim kurgu filmi önereceğim.

2013 yapımı düşük bütçeli ama bir o kadar da ilgi çekici bir film. Başlangıç, Kader ve Zindan Adası gibi filmleri izleyen biri için bu yapım tam bir biçilmiş kaftan. Onlardan aşağı kalır yanı olmayan film, zamanının hakkını veriyor.

Bilim Kurgu dediğimizde aklımıza pek çok yapım gelebilir. Ancak “Coherence” filmini listeye almazsak olmaz. Türkçe çevirisiyle “Paralel Evren” manasına gelen yapım sadece bir evin içinde geçiyor. Buna rağmen gayet başarılı ve beyin yakan bir formatı var.

Coherence kısaca konusu

Filmi henüz bu hafta içinde bir kez daha izledim. Kaçıncı izlediğimi bilmiyorum. Ancak yaklaşık 90 dakika olan bir film olduğundan olaylar alıp sizi götürüyor. Kısaca;

Tutarlılığın ilk önermesi oldukça basittir. Birkaç arkadaş, gizemli bir kuyruklu yıldızın tepeden uçması planlanan aynı gece bir akşam yemeği partisi için buluşur. Sorunlu bir aşk hikayesi, eski sevgililer arasındaki gerilim ve esprili şakalarla film başlıyor.

Fakat sonrasında garip şeyler olmaya başlıyor. Açıklanamayan olaylar, karakter topluluğu gücü geri kazanmak için çabalarken ortaya çıkıyor. Hiçbir şey göründüğü gibi değil. Bazıları nerede olduklarından şüphe etmeye başlıyor. Evin içindeki arkadaş topluluğunun bazıları kim olduklarını sorguluyor.

Spoiler vermek istemem

Daha fazlasını paylaşırsam, film sırasında ortaya çıkan şok edici ifşalar hakkında büyük spoiler verme riski almış olurum. Yine de sizi temin ederim ki ekrandaki kafa karışıklığı sizi kendi akıl sağlığınızı sorgulamaya zorlayacak kadar güçlü.

Bu film beyin yakanlarda bugün olsun… 🙂

Bir yanıt yazın
You May Also Like