Geleneksel hobilerimizin günümüzde artık değiştiğini görüyoruz. Bundan 20-30 yıl öncesine kadar CD ile film, dizi ya da belgesel izlerdik. Ancak şu an her şey değişti. Depolama aygıtlarıyla bile film izlediğimizi dün gibi hatırlarım. Ancak bu süreç sanki çabuk geçti. Şimdilerde devir artık online izleme platformların oldu. Bu furyayı ise ilk olarak Netflix başlattı.

Netflix, tüm dünyada büyük bir sükse yaparak kendini tanıttı ve sevildi. Hem ülkemizde hem de dünya genelinde belli bir izleyici kitlesine ulaştı. Netflix’in ardından ise peş peşe yeni dijital platformlar kuruldu. Pastadan pay almak isteyen pek çok yapım, bu işe soyundu. Başarılı olup olmayacağını ise önümüzdeki dönemlerde göreceğiz. Son olarak Disney Plus bu alanda kendini ön plana çıkarıyor.

Disney Plus nedir? Ne zaman ortaya çıktı?

Amerika merkezli şirket, Amazon ve Netflix’e benzer bir platformdur. Sadece online izleme hizmeti sunan içeriklere sahiptir. İlk olarak Amerika’da faaliyetlerine başlayan platform, sonrasında tüm dünyaya açıldı. 12 Kasım 2019 yılında Amerika’daki faaliyetlerinin ardından Türkiye’de dahil olmak üzere pek çok ülkeye açıldı.

Disney Plus, Türkiye’de ne zaman başlayacak?

Online izleme platformu, ilk olarak bu yılın başında Türkiye’de de hizmet vereceğini açıklamıştı. Ancak tarih olarak henüz netleşmemişti. Geçtiğimiz ay içinde ise yapılan çalışmalar sonrasında 14 Haziran Salı günü resmi olarak ülkemizde de hizmet verecek.

Amerikalı şirket ayrıca içerikleri üstün kalite ile kullanıcılara sunacak. Yüksek kalitenin yanı sıra Netflix’te tanık olduğumuz birden fazla kişinin bağlanabilme özelliği de yer alacak.

Disney+ hangi içerikleri sunacak?

Kullanıcılar, Disney Plus’ta ne izleyeceğini merak ediyor. Henüz yeni hizmet verecek olmasından dolayı yeteri kadar içerik alamama sıkıntısı insanlar tarafından kaçış sebebi olabilir. Ancak bu konuda Disney oldukça cömert.

Disney, bu zamana kadar pek çok filme imzasını attı. Bu yüzden online izleme platformunda da sağlam bir altyapıya sahip olacak. Disney Plus ile izleyebileceğiniz yapımlar şu şekilde;

  • Marvel dizileri ve filmleri
  • National Geographic belgeselleri
  • Tüm Star Wars içerikleri
  • Pixar ve Disney’in animasyon filmleri
  • Yerli diziler
Bir yanıt yazın
You May Also Like