1. Ana
  2. Sinema Gündemi
  3. The Walking Dead’den Televizyon Tarihinde Bir İlk: Çıplak Zombiler!

The Walking Dead’den Televizyon Tarihinde Bir İlk: Çıplak Zombiler!

Televizyon hayatına başladığı günden beri izleyicilerine heyecanı dorukta yaşatan, zombi istilasından sonra dünyada işlerin nasıl çığırından çıktığını anlatan The Walking Dead yönetimi diziye farklı bir hava katmak için yeni şeyler denemeyi düşünüyor.

Şu anda 8. sezonun ara finali verilen dizi, ara bittikten sonra farklı bir kurguyla ekranlara geri dönecek. Dizide bu zamana kadar tamamen giyinmiş gördüğümüz zombilerden bazıları çıplak olacak!

Yapımcı Greg Nicotero, Entertainment Weekly’e verdiği röportajda televizyon tarihinde ilk kez AMC’nin yayınladığı The Walking Dead dizisinde çıplak bir zombi olacağını duyurdu. Nicotero şu anlık yalnızda bir bölümde tamamen çıplak bir zombiye yer verdiklerini söyledi.

‘Çıplak zombi’ diye bize ne sunacaklarını pek kestiremesek de, The Walking Dead televizyon ekranlarına gelmeye başladığı 2010 senesinden beri alışılmışın dışına çıkıyor, sınırları zorluyor. Daha geçen yıl AMC dizinin sezon başına iki kereye mahsus şekilde küfür kullanmasına izin vermişti.

Ayrıca Nicotero’nun söylediğine göre 8. sezonun ikinci yarısı, birinci yarısından çok daha farklı bir hal alacakmış. Ve sezonun ikinci yarısında neler olup bittiğine dair daha az konuşma koyup, aksiyona daha fazla yer vermeyi düşünüyorlarmış.

Bu sezonda güç dengelerinin tamamıyla yön değiştirmesiyle dizide tahmin edilemeyecek sürprizleri de beraberinde getirecekmiş! Biraz spoiler vermek gerekirse; Negan, yerinden edildiği için çok öfkelenecek ve artık dışarı olduğu için ekibimizin işi daha da zorlaşacak. İkinci yarıda daha farklı, daha patlamaya hazır bir Negan göreceğiz.

Dizi dinamik bir yapıya sahip olduğu için izlerken hop oturtup, hop kaldırıyor. İlk önce çiftlik, daha sonra hapishane, sonra Terminus ve en sonunda da Alexandria’a sahip olan ekibimiz hayatta kalmak için diğer hayatta kalanlara artık eskisi kadar iyi yaklaşmıyor.

Yönetmenin söylediğine göre ekibin yeni yerler keşfetmesi bitmeyecek. Bundan bir sonraki sezonda belki de bambaşka bir yerde, daha iyi şartlarda yaşayacaklardır…

Röportajda yalnızca The Walking Dead’e yer verilmemiş! Nicotero, Morgan Jones’un (Lennie James) Fear the Walking Dead’den ayrılmasından sonra şovun gidişatı hakkında bir kaygı kapılmamış.

The Walking Dead 25 Şubat’ta kaldığı yerden devam edecek!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>