Öyle filmler vardır ki, her kadının mutlaka hayatında en az bir kez izlemesi gerekir. Bazıları sizi hayallere daldırırken, bazıları tatlı ve komiktir. Bazıları ise kalbinizi derinden acıtır. Ancak hepsinin ortak bir özelliği var ki, tahmin edilemezler, tıpkı hayatın kendisi gibi.

İşte karşınızda değerli hayat dersleri barındıran ve size ilham verecek olan 10 muhteşem film. Keyifle izlemeniz dileğiyle.

1. Kadınlar Ne İster (2000)

What-Women-Want
Kendini beğenmiş bir playboy olan Chicago’lu Nick Marshall, geçirdiği bir kaza sonrası kadınların ne düşündüğünü duyabilme yetisini kazanır ve bunu hem aşk, hem de iş hayatında avantaja çevirebileceğinin farkına varır.

2. Vay Kaynanam Vay (2005)

vay-kaynanam-vay
Doğru adamı ararken harcanan yılların ardından akıllı ve güzel Charlie, nihayet Kevin ile tanışır – ona ilk görüşte aşık olan, anlayışlı ve başarılı genç bir adam. İlişkileri mükemmeldir; ta ki kayınvalide devreye girene kadar!

3. Hayalet (1990)

hayalet-1990
Bir akşam evlerine dönmekte olan Sam ve Molly, bir hırsız tarafından saldırıya uğrar ve Sam, hayatını kaybeder. Ancak ruhu, yeryüzünde kalmaya devam eder ve sevdiğini tehlikeden korumayı kendine görev edinir. Bu süreçte katilinin izini süren Sam, ölmünün aslında bir kaza olmadığını öğrenerek Molly ile iletişime geçmeye çalışır.

4. Seks Oyunları (1999)

seks-oyunlari
Şımarık ve zengin üvey kardeşler olan Kathryn ve Sebastian, hayatlarının monotonluğundan sıkılarak okul müdürlerinin saf kızına karşı bir oyun oynamaya karar verirler ve serüven başlar.

5. Bimboland (1998)

bimboland

Tam bir inek olan Cecile Bussy, akranları erkekleri peşinden sürüklerken antropoloji üzerine yoğunlaşarak tezler yazar. Alex isimli güzel fakat aptalca bir kız ile karşılaştıkran sonra ‘bimbo’larla ilgili bir tez yazmaya ikna olur. Bunu yapabilmek için kendisi de bir bimboya dönen Cecile, büyük bir evrime uğrar.

6. Boleyn Kızı (2008)

boleyn-kizi
Anne ve Mary Boleyn isimli iki güzeller güzeli kardeş, Kral 8. Henry’nin aşkını elde etmek için körü körüne bir mücadeleye girer. Bir avcılık kazası sonrası yaralanan krala refakat eden Mary, zamanla kralın ilgisini çeker. Ancak Anne da bu mücadeleden eli boş çıkmayacaktır.

7. Sevgili John (2010)

sevgili-john

Savannah ve John, birbirlerine delice aşık bir çifttir. John, orduya katılır ve birbirlerine olan duygularını ifade edebilecekleri tek yol, mektuplardır. Döndüğünde Savannah ile evleneceğine dair verdiği sözlere rağmen John, askerde beklenenden daha uzun bir süre kalır. Zaman ve mesafe, bu ilişkiyi test edecek olan faktördür.

8. Joe Black (1998)

joe-black
Bir medya yıldızı olan William Parrish’in hayatı, Joe Black isimli Brad Pitt‘in oynadığı bir genç adamın “Ölüm” olarak karşısına çıkması ile alt üst olur. Ölüm, Parrish’ten ‘vakit gelene kadar’ ona hayatı öğretmesini isterken, bir yandan Parrish’in güzel kızı Susan’a aşık olur.

9. Kız (2012)

kiz-2012
Amerikalı model ve oyuncu Tippi Hedren’a takıntılı bir seviyede aşık olan Hitchcock, Hedren’a rahatsız edici seviyede ilgi ve aşk gösterir. Bu ilgisi Hedren’ı kurtuluş aramaya iterken, beklenmedik olaylara yol açar.

10. Bir Erkek 10 Günde Nasıl Kaybedilir (2003)

bir-erkek-10-gun-kaybedilir
Andie Anderson, Composure isimli bir kadın dergisi için çalışan genç bir gazetecidir. Bir Erkek 10 Günde Nasıl Kaybedilir isimli bir makale yazması istenen Andie, bu makaleyi yazmak uğruna tanıştığı adama yavaş yavaş aşık olur.

7 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like