Gerçek bir oyuncu olabilmenin gerektirdiği bazı şeyler vardır. Ancak bazı oyuncular, karakterin hakkını verebilmek için bu işi tamamen farklı bir boyuta taşıyarak vücutlarını mahvediyor.

Jared Leto, Chapter 27

Jared Leto bu listede başı çeken aktörlerden çünkü Leto oynadığı filmlerde hiçbir şekilde vücudunu değiştirmekten çekinmiyor. Requiem for a Dream ve Dallas Buyers Club filmleri için oldukça fazla kilo veren Leto, Chapter 27 filmiyle tüm o verdiği kiloların iki katını almak zorunda kalmış. Leto, Chapter 27’de John Lennon’ı vurarak öldüren Mark Chapman’i oynuyor. Ayrıca film için verdiği bir röportajda ekibin ona bir anda 30 kilo almasını söylemediklerini ama yine de karakterin psikolojisine girebilmek için gerekeni yaptığını söyledi. Ancak bu kadar kısa sürede fazla kilo almak vücuduna çok zarar vermiş, yürümekte bile zorlanmış, hatta bir süreliğine tekerlekli sandalye kullanmış. Kendini normal hissedebilmesi bir senesini almış ancak yine de o rolden sonra bir daha eskisi gibi olabileceğini düşünmüyormuş. En azından Suicide Squad’daki rolünde saçlarını sadece yeşile boyatıp dişlerine metal takmak kalıcı bir şey bırakmadı!

Tom Hanks, Philadelphia and Cast Away

Tom Hanks filmler için kendini çok da paralayan bir aktör olarak görülmez ancak bu film için kendinden tamamen vazgeçti ve emeklerinin karşılığını da Oscar kazanarak almış oldu. Ancak bu filmden sonra Hanks bir daha kilo vermesini veya almasını gerektirecek bir rolü kabul etmeyeceğini söyledi. Ayrıca rol için kilo alıp vermek zorunda kalan aktör arkadaşlarına da danışan Hanks, onlardan da hiçbirinin bir daha böyle bir rolü kabul etmeyi düşünmediklerini de ekledi.

George Clooney, Syriana

George Clooney’in bu listede olmasının nedeni kilo alıp vermek değil. Clooney, 2005’te Syriana filminin işkence sahnelerinde başını yardı ve omurgasından da ciddi bir şekilde yaralandı. Yaralanmadan sonra hastaneye yatırılan aktör, bir süre hareket bile edememiş. Ağrıları geçsin diye verilen uyuşturucu ilaçlar ise onda şiddetli karın ağrısına ve anksiyeteye (kaygı bozukluğu) neden olmuş. En azından tüm bu acılarından sonra En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar’ını kazandı.

Sylvester Stallone, The Expendables 3

Aksiyon filmlerinin olmazsa olmazlarından Sylvester Stallone’un çekimler sırasında düşmeleri, kesikleri veya kırıkları artık biraz daha normal geliyordu. Oyuncu Rambo ve The Expendables’in çekimlerinde omzunu ve boynunu kırmış, iki omzu da yerinden çıkmış. 2014’de The Expendables 3’i çekerken de yere sert bir şekilde düşmüş. Bu düşüş sonrası sırtına metal takılmak zorunda kalınmış.

Linda Hamilton, Terminator 2: Judgment Day

Linda Hamilton, Terminator 2’de Sarah Connor’ı canlandırıyordu. Çatışma yapılan bir sahnede Hamilton Terminator’den kaçıyordu. Çekimlere ara verildikten sonra silah seslerinden kendisini korumak için kulak tıkacını takmayı unuttu. Hamilton, film sonrasında kalıcı duyma kaybı yaşadı.

Angelina Jolie, Salt

Angelina Jolie de aksiyon filmlerinin aranan isimlerinden. 2010 yılında Salt filmiyle birlikte güzel oyuncu bunu bir kez daha kanıtlamıştı. Film için Muay Thai ve Krav Maga dövüş tekniklerini öğrenen Jolie, dövüş sahnelerinin birinde yere yuvarlandı ve yüzüne kalıcı bir yaraya sebep olacak darbe aldı.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like