Netflix dizileri, son dönemde izlenme rekorlarıyla gündeme geliyor. Bu zamana kadar en çok ses getiren dizi ise La Casa de Papel ve Squid Game olmuştu. Şimdi bu rekorlara bir yenisi eklenebilir. 

Kate Bush’un Stranger Things 4. sezon öne çıktı. Çünkü seri, Netflix’in tüm zamanların izleyici listeleri olan tepeyi hızla tırmanıyor. Bilimkurgu dizisi bir kez daha dünyayı kasıp kavurdu. Şimdi, yayıncıdaki kitlesel popüler dördüncü çalışması, platformda en çok izlenen İngilizce dizisi olmaya hazırlanıyor. 

Şu anda, gösteri sadece on günde 621,80 milyon saat izlendi. Hatta biz haberi yaptığımız esnada bu veriler değişmiş olabilir. 1. Sezon için 625 milyon saat ve Sezon 2 için 656 milyon saat.

Stranger Things Sezon 4 Kısım 1, Shonda Rhimes serisinin bir hafta sonu galasında 286,79 milyon saatle en çok izlenen saat rekorunu alarak işleri mümkün olan en iyi şekilde başlattı.

Tüm seriler açısından, Stranger Things Sezon 4, Squid Game olan küresel juggernaut’u yakaladığını görmek zor olsa da, listelerde ikinci sırada yer alıyor.

Stranger Things, izlenme artışta

Stranger, yıllardır Netflix’in kült dizisi olarak kaldı. 4. sezon ise uzun süre sonra izleyici ile buluştu. Geçen haftaki Netflix görüntüleme listelerinin zirvesi dizi tarafından tamamen kontrol edildi. 

1’den 4’e kadar olan sezonlar, yalnızca Manuel Garcia-Rulfo liderliğindeki drama The Lincoln Lawyer ile izleyici açısından aynı oyun alanında bile ilk dört sırayı alıyor. Önceki sezonların yeniden ön plana çıkmasıyla birlikte, tüm seriler aynı dönemde 515,8 saat izlendi.

Stranger Things için iki saatten fazla uzun metrajlı bir final daha yolda. Kısım 2’de iki bölüm daha yoldayken, Stranger Things’in bu yaz sayılarını artırmak için bir şansı daha olacak.

Bir yanıt yazın
You May Also Like