Sandman hayranları için Netflix’in 2019’da Neil Gaiman’ın çığır açan çizgi romanını canlı aksiyon şovuna dönüştürme planlarını açıklamasından bu yana bir sonsuzluk geçmiş gibi geliyor. Ancak şimdi, rüya hızla gerçekleşiyor. Geeked Week’te yayıncı bize gösteriye yeni bir bakış attı ve muhteşem göründüğünü söyleyelim.

Sadece 1:27’de kısa olsa da, teaser bazı öngörüde bulunmamıza yardımcı oluyor. Bize bazı ana karakterlere ve yerlere bir göz atmamızı sağlıyor. Johanna Constantine’i (Jenna Coleman) Dream’in dışarıda bir yerde olduğuna ikna etmeye çalışan Mad Hettie’nin ilk görüntüsünü alıyoruz. 

Başka bir yerde, Dream’in Lucienne (Vivienne Acheampong) tarafından karşılandığı alemine, The Dreaming’e döndüğünü görüyoruz. Yokluğunda krallığının düştüğünü öğrenir. Bu sahne, doğrudan çizgi romanın sayfalarından alınmış gibi.

The Sandman, 5 Ağustos’taa izleyici ile buluşacak

Netflix, merak uyandıran dizi için tarihi de verdi. İzleyici kitlesi yaklaşık 2 ay sonra online olarak izleyebilecek. Güçlü bir yapım olarak duran The Sandman oldukça iddialı.

Endless’ın bazılarına bir göz atıyoruz. Belki de tüm çizgi romandan çıkış yapan karakter olan Ölüm’ün (Kirby Howell-Baptiste) çok kısa bir görüntüsü var. 

Onu sadece bir saniyeliğine görüyoruz. Ancak bundan, görünüşünün beklendiği gibi olduğunu görebiliyoruz. Göründüğü ortam, Kanatlarının Sesi’nde Rüya ile tanıştığı parka benziyor. Ardından sarı gözleriyle Desire’ı (Mason Alexander Park) görüyoruz.

Birkaç tane daha Sonsuz olmayan karakter de ortaya çıkıyor. Uğursuzca Dream’in yakutunu elinde tutan kötü adam John Dee (David Thewlis) var. Sonunda bir grup masum insanı bir lokantada tuzağa düşürmek ve onlara işkence etmek için kullanıyor. Ardından Dream’in yarattığı kabus yaratık The Corinthian’ı (Boyd Holbrook) görülüyor.

Teaser’daki görseller kesinlikle çok etkileyici. Özellikle de çizgi romandan tanıdığımız ve sevdiğimiz muhteşem, pastoral kale olan The Dreaming. Dream’in krallığına döndüğünde onun yok edildiğini görmemiz dışında.

Bu teaser bize gösterinin bazı yeni çekimlerini verirken, bu sadece bir tarih duyurusu teaser’ı. Gösterinin prömiyerinden önce çok daha uzun bir fragman bekleyebiliriz. Bu sadece başlangıç diyebileceğimizi düşünüyorum.

Bir yanıt yazın
You May Also Like