Stranger Things sezon 4 ile dünyanın pek çok yerini gezdik. Dizi, bizleri dünyanın her yerine götürdü. Peki sezon 5’i nerede geçireceğiz?

Hopper’ın bir Rus hapishanesinde mahsur kalması, Byers ailesinin Kaliforniya’ya taşınması ve Eleven’ın Nina Projesi için çölün ortasına seyahat etmesiyle Stranger Things’in 4. sezonu bizi Hawkins şehir sınırlarının çok ötesine taşıdı. 

Bir hayli fazla lokasyona sahip olduk. Doğal olarak 4. sezonun, öncekilerden 5 saatten daha fazla uzun sürdüğü için serinin şimdiye kadarki en büyük bölümü olduğunu gördük.

Bu yeni konumların yanı sıra Jonathan’ın (Charlie Heaton) pizza sapan taşçı arkadaşı Argyle (Eduardo Franco) ve Hopper (David Harbour) ve Murray (Brett Gelman), Dimitri (Tom Wlaschiha) ve Rus meslektaşları gibi bir avuç yeni karakter geldi. 

Böylesine büyük bir kapsamla 4. sezon, kahramanlarımız kaybettiklerini geri almak için tüm dünyayı dolaşırken kar kadar güneş de gördü. Joyce’un durumunda, Hopper ve Byers çocukları, Eleven’ın içinde kaybolurken peşinden koştu. Güçlerini geri almak için gizli bir hükümet planı.

Stranger Things dünyası her zamankinden daha büyük hissediyor. Collider’ın Genel Yayın Yönetmeni Steve Weintraub, 4. sezonda nerede kaldığımızı ve sezon 5’te neler bekleyebileceğimizi tartışmak için dizinin yaratıcıları Matt ve Ross Duffer ile bir araya geldi.

Sezon 4 ile ilgili her şey, her yerde olduğu içinmuazzam. Sezon 5, sezon 4’te yaptığınız gibi Hawkins’in dışına çıkan bu dünya mı olacak yoksa daha kapsamlı mı olacak?” Matt Duffer, beşinci ve son sezonun öncelikle her şeyin başladığı yerde olacağını doğruladı: Yani Hawkins ve Indiana öne çıkacağını söyledi. Bu da dizi içinde bazı ipuçları almamıza yardımcı olacak gibi.

Bir yanıt yazın
You May Also Like