Blumhouse’un yaklaşmakta olan korku filmi The Black Phone için resmi tarih olarak Ocak 2022 belirlendi. Jason Blum, 2000 yılında yapım şirketi Blumhouse’u kurdu.  Blumhouse, korku endüstrisinin en hit projelerinden olan Get Out, Paranormal Activity, Creep, Halloween ve birçok başarılı projenin arkasındaki yapım şirketi oldu. Blumhouse , Hulu ile Into The Dark  adlı bir dizi başlattı  ve kısa süre önce Amazon ile bir film anlaşması imzaladı.

Universal ve Blumhouse, The Black Phone’u  28 Ocak 2022 Cuma günü sinemalarda gösterecek. Scott Derrickson, korku geriliminin yönetmen koltuğuna oturan isim oldu. Derrickson en çok 2016’da yayınlanan Doctor Strange’i  yönetmesi ve yazmasıyla tanınıyor. Ayrıca Marvel’ın yakında yayınlanacak olan devam filmi Doctor Strange in the Multiverse of Madness için sorumlu yapımcı olarak görev alıyorDiğer çalışmaları arasında Sinister, Deliver Us From Evil  ve  The Exorcism of Emily Rose gibi çeşitli korku projeleri yer alıyor.

Derrickson’ın sektördeki kökleri korku türünden geliyor, bu yüzden kesinlikle Blumhouse’un yakında çıkacak olan filmi için güzel bir seçim. The Black Phone  filmi Joe Hill’in 20th Century Ghosts adlı kısa öyküsünden uyarlandıDerrickson aynı zamanda kısa öyküyü C. Robert Cargill ile birlikte film ortamına uyarlamanın arkasındaki kişi oldu. İkili yakın zamanda Blumhouse ile bir anlaşma imzaladı, bu nedenle ikilinin daha fazla işbirliği yapması bekleniyor. Filmde dört kez Oscar adayı olan Ethan Hawke ve Mason Thames yer aldı.

The Black Phone, 13 yaşındaki utangaç ama akıllı bir çocuk olan Finney Shaw’u takip ediyor. Finney, sadist bir katil tarafından kaçırılır ve çığlık atmanın pek işe yaramadığı ses geçirmez bir bodrumda mahsur kalır. Duvardaki bağlantısı kesilmiş bir telefon çalmaya başladığında Finney, katilin önceki kurbanlarının seslerini duyabildiğini keşfeder. Bu kurbanlar başlarına gelenlerin Finney’e olmayacağından emin olmak isterler.

Bir cevap yazın
You May Also Like