Aktör ve yönetici yapımcı Idris Elba , BBC’nin popüler dizisi “ Luther ” in uzun zamandır beklenen film uyarlamasının Eylül ayında prodüksiyon başlangıcı için hazırlandığını açıkladı.

Cuma günü Variety’ye konuşan Elba, “Planlar kesinleşti, Eylül ayında üretime geçiyoruz. Bunun için çok heyecanlıyım, uzun zamandır bekliyorduk” dedi.

Elba,  “Üretime yeşil ışık yakmaya çok çok yaklaştık” diye de ekledi. 

Neil Cross tarafından yaratılan “Luther”, 2010’da ilk kez BBC’de beş sezonu tamamladı. Elba, titiz bir dedektif olarak öne çıkıyor. İngiliz aktör, rolüyle iki Altın Küre ve bir Kraliyet Televizyon Topluluğu en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandı.

Dizide Elba, İngiltere polisinin Ciddi Suç Birimi’nde çalışan bir dedektif başmüfettişi John Luther’i canlandırıyor. Kendisi için işin önce geldiği, ancak çoğu zaman kişisel hayatı pahasına da olsa kendini adamış bir polis memuru ve Luther, uğraştığı suçların karanlığından şiddetle etkileniyor.

Proje, Nisan ayında BBC çeşitlilik yöneticisi Miranda Wayland’ın Luther karakterinin bir siyahi kahramanı olarak yeterince otantik olmadığını öne sürdüğü zaman tartışmanın merkezindeydi.

Dijital MIPTV’de konuşan Wayland şunları söyledi: “İlk çıktığında herkes Idris Elba’nın orada olduğu gerçeğini sevdi. O gerçekten güçlü, siyahi bir karakter lideri. Hepimiz ona aşık olduk. Kim olmadı ki, değil mi?”. Dizinin hayranları, Elba’nın karakterinin boyun eğmekten kaçınmaya çalıştığı bir karanlık olan hem akıllı olay örgüsünü hem de karanlığı seviyor. 

“Luther” filmi şu anda bir 20th Century Fox Television, BBC Worldwide Productions ve Chernin Entertainment prodüksiyonu olarak kuruluyor ve Elba, Peter Chernin, Julie Gardner, Katherine Pope ve Jane Tranter yönetici yapımcılar olarak yer alıyor. Bunun haricinde Tranter ve Gardner, “A Discovery of Witches” ve “Industry” filmlerini üreten Bad Wolf prodüksiyon şirketini yönetiyor.

Bir cevap yazın
You May Also Like