Hollywood’un yaramaz ve çatlak kızı olarak görülen Emma Stone, birbirinden başarılı birçok filmde yer aldı. Daha çok eğlenceli filmlerle aklımıza kazınmış olan Stone, 29 yaşında olmasına rağmen şimdiden Hollywood’un vazgeçilmez oyuncuları arasında.

1. La La Land (IMDb: 8,1/10)

Sebastian ve Mia kaybolmuş ve yollarını bulmaya çalışan iki kişidir. Bir gün Los Angeles trafiğinde beklerken Mia ve Sebastian’ın yolu aniden kesişir. Gerçekleştirmek için can attıkları hayalleri olan bu iki insanın en büyük ortak noktası ise sanata olan tutkularıdır.

Başrollerinde Emma Stone ve Ryan Gosling’in olduğu romantik bir müzikal olan filmin yönetmen koltuğunda ise Damien Chazelle oturuyor.

2. İnanılmaz Örümcek Adam (IMDb: 7,0/10)

Peter Parker, ailesi tarafından terk edilmiş ve dayısıyla birlikte yaşayan, sosyal hayatında da oldukça pasif kalmış bir gençtir. Okuldan tanıdığı Gwen Stacy’e karşı da büyük bir aşk beslemektedir ancak güzel bir kız olan Gwen’e ulaşmak onun kolay değildir. Bir gün babasının çantasını bulan Parker, ebeveynlerinin kaybolmasının ardındaki gizemi çözmeye karar verir. İpuçlarıyla Dr. Curt Connor’ın laboratuvarına ulaşır ve o günden sonra hayatı bir anda değişir.

Bilinen Örümcek Adam hikayesini daha kişisel bir bakış açısıyla işleyen filmin yönetmenliğini Marc Webb üstlenirken oyuncu kadrosunda ise Andrew Garfield, Emma Stone, Rhys Ifans gibi isimler yer alıyor.

3. Adı Çıkmış (IMDb: 7,1/10)

Olivie Penderghast, okulda popüler kadroya girmek için hiç çabalamayan ve popüler kişileri umursamayan bir kızdır. Bir gün en yakın arkadaşıyla okulun tuvaletinde konuşurken bir dedikodu çıkar ve bu dedikoduyla bir anda tüm okul ondan bahsetmeye başlar. Ancak bunların hiçbiri Olivie’i etkilemez, hatta bu durum Olivie’in hoşuna gitmeye başlar. Ta ki işler çığrından çıkana dek…

İzleyene güzel vakit geçirme garantisi veren filmin oyuncu kadrosunda Emma Stone, Malcolm  McDowell, Patricia Clarkson gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Will Gluck oturuyor.

4. Çılgın, Aptal, Aşk (IMDb: 7,4/10)

Cal Weaver, mükemmel bir iş ve eve sahiptir, aynı zamanda da gençken aşık olduğu kadınla evlenmiş ve beraber aşklarının meyveleri olmuştur. Tüm bu saydıklarımız size Cal’in mükemmel bir hayatı varmış gibi hissettirdi değil mi? Ancak Cal bir gün biricik karısı Emily’nin onu aldattığını ve ayrılmak istediğini öğrenir. Cal, bir barda tanıştığı Jacob’tan flörtleşmeyi öğrenerek yeniden sahalara dönmeyi amaçlar.

Steve Carell, Ryan Gosling, Julianne Moore, Emma Stone ve daha nice ünlü ismin bulunduğu filmin yönetmen koltuğunda ise Glenn Ficarra ve John Requa oturuyor.

5. Zombieland (IMDb: 7,7/10)

Oldukça komik bir işleyişe sahip olan filmde Tallahassee, Columbus, Little Rock ve Wichita zombi salgınından sonra hayatta kalmayı başaran dört kişidir. Columbus’un zombi salgınından önce hiç iyi gitmeyen bir sosyal hayatı vardır, Tallahasssee tam bir alkoliktir, Little Rock ve Wichita ise birbirinin arkasını kollayan iki kız kardeştir. Bu sıra dışı dörtlü zombi saldırısından kurtulmuşlardır ve ölmeye hiç de niyetleri yoktur.
En iyi zombi-komedi filmlerinden olan Zombieland’de Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Abigail Breslin, Emma Stone gibi isimler yer alırken yönetmenliği ise Rubes Fleischer üstleniyor.

6. Ezeli Rekabet (IMDb: 6,7/10)

Tüm zamanların en çok izlenen spor müsabakası olan Billie Jean King ile Bobby Riggs’in tenis maçı 1973 yılında gerçekleştirildi. Kurumlara karşı eşit ödeme fırsatı sağlanması için savaşan idealist bir kadın olan Billie Jean ile eski günlerdeki gibi şöhrete kavuşmak isteyen bir adam olan Bobby’nin bu tenis maçı dünyada da çok ses getirdi ve feminist hareketin de ilerlemesi için de oldukça önemli bir adım oldu.

Biyografik bir film olan Ezeli Rekabet’in başrollerinde Emma Stone, Steve Carell yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Jonathan Dayton ve Valerie Faris oturuyor.

7. Duyguların Rengi (IMDb: 8,1/10)

Eugenia Phelan, kariyer mi çocuk mu ikileminde kalmış ve ailesinin çocuk yapması konusunda baskı gösterdiği bir kadındır. Ancak Eugenia ailesine boyun eğmez ve hayali olan yazarlığa ulaşmak için yerel bir gazetede küçük bir köşede yazmaya başlar. Bu köşede ev işlerinde yapılacak püf noktalara yer veren Eugenia, en yakın arkadaşının hizmetçisi Aibileen’dan da yardım ister.
Başrollerini Emma Stone, Viola Davis ve Octavia Spencer paylaştığı filmin yönetmenliğini ise Tate Taylor üstleniyor.

8. Birdman (IMDb: 7,7/10)

Riggan Thomson, bir dönemin süper kahraman filmi olan Birdman ile ünlenmiş bir oyuncudur ve Broadway’de kendi yönetip başrolünü oynadığı oyunun son hazırlıkları üzerinde çalışmaktadır. Provalar esnasında hesaba katılmayan bir yaralanma sonrasında eksik kalan bir oyuncunun yerinin doldurulması gerekir. Bir zamanların vazgeçilmez oyuncularından biri olan Mike Shiner ile anlaşılır. Ancak Mike da, Mike’ın sevgilisi Laura, kızı Sam ve eski karısı Sylvia da oldukça zor insanlardır. Saygınlığını yeniden kazanmak zorunda olan Riggan, oyununun yanı sıra tüm bunlarla da başa çıkmak zorundadır.

2015’te vizyona girmiş olan filmin yönetmen koltuğunda Alejandro Gonzalez Inarritu otururken, oyuncu kadrosunda ise Michael Keaton, Zach Galifianakis, Edward Norton ve Emma Stone gibi isimler yer alıyor.

9. Suç Çetesi (IMDb: 6,7/10)

Mickey Cohen, Los Angeles’ta tam bir hakimiyet kurmuş olan kötü bir adamdır. Silah, uyuşturucu ve kadın ticareti yaparak zengin olan Mickey’nin hiçbir şeyden korkusu yoktur çünkü polisi de politikacıları da arkasına almıştır. Los Angeles Polis Departmanından bu konuda hareket etmeye hiç kimse cesaret edememektedir. Ancak Teğmen John O’Mara bu işin böyle devam etmesini istemez ve Jerry Wooters’la birlikte Mickey’i bitirmeye karar verir.

Ruben Fleischer’in yönetmen koltuğuna oturduğu filmin oyuncu kadrosunda ise Ryan Gosling, Emma Stone, Josh Brolin ve Sean Penn gibi isimler yer alıyor.

10. Aloha (IMDb: 5,4/10)

Brian Gilcrest, orduda silah uzmanı olarak görev alan bir askerdir. Sosyal olarak pek aktif bir insan olmayan Brian’ın en yakın ve tek arkadaşı Jeremy adındaki bilgisayarıdır. Bir görev için Lisa Ng ile birlikte Hawaii’ye giden Brian, orada hayatının aşkı olacak olan Tracy ile karşılaşır. Ancak Tracy evli ve iki çocukludur.
Bradley Cooper, Emma Stone, Rachel McAdams’ın oyuncu kadrosunda yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise Cameron Crowe oturuyor.

11. Tavşan Kız (IMDb: 5,5/10)

Shelly, Tavşan Kız lakabıyla anılan ve Playboy köşkünde toz pembe hayat yaşayan bir kadındır. Bir gün Playboy köşkünden atılmasıyla gerçek hayatla tanışır ve gidecek hiçbir yer bulamayınca kız öğrenci birliği olan Zeta Alpha Zeta’ya katılır. Ancak bu kulüp de pek iyi durumda değildir; evlerini bir kliniğe kaptırmak üzeredirler. Erkekler konusunda uzman olan Shelly’nin güzelliğini kullanarak bu durumdan onları kurtarmalarını isterler.
Boş vakit için ideal bir film olan Tavşan Kız’ın oyuncu kadrosunda Anna Faris, Colin Hanks ve Emma Stone gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Fred Wolf oturuyor.

12. Mantıksız Adam (IMDb: 6,6/10)

Profesör Abe Lucas, küçük bir kasabada felsefe profesörlüğü yapmaktadır ve aynı zamanda orta yaş bunalımını da bu dönemde geçirmektedir. Hayatta birçok aksiliğin art arda geldiği dönemlerden birinde olan Abe, öğrencileri arasında oldukça başarılı olan Jill Pollard ile zamanla yakınlaşmaya başlar. Başlarda arkadaşlık olarak başlayan bu ilişki, Jill’in sevgilisi Roy’u yetersiz görüp Abe’i çekici bulmasıyla devam eder.

Woody Allen’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerini Emma Stone ve Joaquin Phoenix paylaşıyor.

13. Çatlak Film (IMDb: 4,3)


Tam bir absürt komedi örneği olan filmde birbirinden bağımsız 11 kısa film bir araya geliyor. Birbirinden farklı 11 kısa filmin de konusu kadın erkek ilişkileri.

11 farklı kısa filmin de 11 farklı yönetmeni bulunduğu filmde Emma Stone, Elizabeth Banks, Chloë Grace Moretz, Gerard Butler, Kristen Bell, Hugh Jackman, Kate Winslet, Anna Faris, Kate Bosworth, Naomi Watts, Richard Gere ve Uma Thurman gibi isimler yer alıyor.

14. Çok Fena (IMDb: 7,6/10)

Tam bir inek olan Seth ve Evan isimli iki ergen arkadaş, liseden mezun olmak üzeredir. Asosyal bir lise hayatı geçiren bu ikilinin başlarına birbirinden saçma olay gelir ve ikili tüm bunlara komik tepkiler verir.
Greg Mottola’nın yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Jonah Hill, Michael Cera, Christopher Mintz-Plasse ve Emma Stone gibi isimler yer alıyor.

15. İnanılmaz Örümcek Adam 2 (IMDb: 6,7/10)

Artık tam bir kahraman olan Peter Parker, kahramanlığın getirdiği sorumlulukları ve karmaşıklıkları da üstlenmeye başlamak zorundadır. Bir yandan insanların hayatını kurtaran Parker, bir yandan da sevdiği kız olan Gwen’le de vakit geçirmeye çalışır. En büyük ve en zorlu düşmanı olan Electro’nun bir anda ortaya çıkmasıyla zorlu günler yaşamaya başlayan Parker, aynı zamanda Gwen’i de Electro’dan korumak zorundadır.

Filmin yönetmen koltuğunda serinin ilk filminde olduğu gibi bir kez daha Marc Webb bulunurken, başrollerde Andrew Garfield ve Emma Stone’un yanı sıra Jamie Foxx da yer alıyor.

5 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like