Shawn Levy imzalı Real Steel’ın hayranıysanız ve hazırlıkları süren devam filmi projesi için heyecanlıysanız size güzel bir haberimiz var: Disney+, Real Steel dizi uyarlaması için çalışmalara başladı! Bu da demek oluyor ki, hem devam filmi hem de diziyle beraber Real Steel evreni kısa bir zaman içinde oldukça büyüyecek.

İlk filmi hatırlamak isteyenleri hızlıca buraya alalım. 2011 yapımı filmde Hugh Jackman, Dünya Robot Boks Şampiyonası için bir robotu eğiten ve ayrı yaşadığı oğlu ile yeniden bağ kurmaya çalışan boksör Charlie Kenton’ı canlandırıyordu. Ayrıca Anthony Mackie, Evangeline Lilly ve Hope Davis gibi isimlerin kadrosunda yer aldığı film, aday gösterildiği En İyi Görsel Efekt Oscar ödülü ve topladığı 300 milyon dolar gişe hasılatı ile de vizyona girdiği dönemin en dikkat çeken filmleri arasında yer almıştı.

Dizi kimlere emanet?

Dizinin baş yapımcıları arasında Shawn Levy, Robert Zemeckis, Jack Rapke, Jacqueline Levine, Susan Montford ve Don Murphy yer alıyor. Forrest Gump, Back to the Future serisi ve Cast Away filmlerinin yönetmeni Zemeckis, tek başına dizi için heyecanlanmamıza yetebilir. Ayrıca evreni yaratan Lewy’nin hem dizi hem de film projelerinde etkin bir şekilde rol alması da, kendisinin Real Steel’ın hikâyesinden ne ölçüde keyif aldığını da gözler önüne seriyor.

Night at the Museum ve Real Steel gibi yapımlarla geride bıraktığımız dönemin dikkat çeken yönetmenleri arasına giren Levy, yönetmeni ve yapımcıları arasında olduğu Stranger Things ile ise adını geniş kitlelere duyurdu. Son olarak, henüz vizyon tarihi açıklanmayan Sesame Street filminin ve Real Steel devam filminin de yapımcılığını üstlenecek olan Levy, böylece kısa bir süre içinde birbirinden heyecan verici projeleri izleyicilerle buluşturmayı planlıyor.

 

 

Bir cevap yazın
You May Also Like