Ünlü talk show sunucusu Oprah Winfrey ve Hollywood yıldızı Brad Pitt, yazar Ta-Nehisi Coates’in çok satan romanı “The Water Dancer ”ın film uyarlamasını yapmak için bir araya geliyorlar.

Hollywood Reporter’ın yaptığı habere göre, The Water Dancer filmi, Oprah Winfrey’in Harpo Films şirketi, Brad Pitt’in yapım şirketi Plan B ve de Apollo Tiyatrosu’nun baş yapımcısı Kamilah Forbes tarafından yapımcılık üstlenecek. Forbes, kısa bir süre önce roman yazarı Coates’in “Between the World and Me”nin tiyatro uyarlamasını ve yakında çıkacak olan HBO uyarlamasını yönetmişti. Plan B ve Harpo Films şirketleri, 2014 yılında Oscar adayı “Selma” filminde iş birliği yapmıştı. Coates, şimdi ise The Water Dancer romanını beyaz perdeye uyarlayacak.

Proje, MGM’ye ait olsa da, yapımcılığını farklı şirketler üstelenecek.

“The Water Dancer” köleleştirilmiş olarak doğan ve annesini genç yaşta kaybeden Hiram Walker’ı konu alıyor. Bir arabayı nehre çarptıktan sonra boğulmaktan son anda kurtulan Hiram, annesinin uzun süredir kayıp anılarıyla ilgili gizemli bir güce sahip olduğunu keşfeder ve onu anlamak için mücadele eder.

MGM Film Şirketi genel başkanı Michael De Luca ve MGM Film Şirketi genel müdürü Pamela Abdy yaptıkları bir açıklamada şunları söylediler:

“Ta-Nehisi’nin kurgu romanında, kişisel macerasında doğaüstü ve ruhsal olaylar yaşayan ve köleleştirilmiş insanlar ve aileleri tarafından yüzyıllardır katlanılan zorlu ayrılıkların korkunç gerçekliği ile sarsılan Hiram Walker’da çok güzel bir karakter var. Aslında Hiram’ın hikayesi, sevdiklerine ve onları bir araya getirmek için çıktığı yolculuğa olan bağlılığıyla ilgili. MGM’de hepimiz bu filmi beyaz perdeye taşıyan Ta-Nehisi, Kamilah, Plan B ve Harpo Films’le beraber bu işin parçası olmaktan dolayı büyük bir onur duyuyoruz. “

Coates ise şunları ekledi: “Harpo, Plan B ve eski arkadaşım Kamilah Forbes ile çalışmaktan onur duyuyorum. Hepimiz MGM’nin bu sinema uyarlaması için en iyi yer olduğuna inanıyor ve onu hayata geçirmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Coates, 2015’te Ulusal Kitap Ödülü’nü kazanan ve New York Times’ın en çok satanlar listesinde 100 haftadan fazla zaman geçiren We Were Eight Years in Power ve Between The World And Me adlı en çok satan kitapların beğenilen yazarıdır. Ayrıca, Marvel çizgi romanları olan The Black Panther ve Captain America’nın şu anki yazarıdır.

 

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like