Süper kahramanların dünyasına birkaç saatliğine de olsa filmler aracılığıyla girip, onlarla birlikte dünyanın daha güzel bir yer olması için gösterdikleri çabaları izliyoruz. Süper kahraman filmleri denince akla gelen Marvel’ın bu alanda en başarılı filmleri izleyiciye ulaştırdığı inkar edilemez bir gerçektir. Marvel’ın süper kahraman filmlerinden en iyilerini seçtiğimiz liste sayesinde siz de süper kahraman dünyasına birkaç saatliğine de olsa girebilirsiniz.

15. Spider-Man: Homecoming – Örümcek Adam: Eve Dönüş (IMDb: 7,5/10)

Yenilmezler ekibi ile çalışma fırsatı yakalayan Peter, kendini kanıtlama isteğiyle yanıp tutuşan bir gençtir. Süper kahraman olma yolunda ilerleyen Peter aynı zamanda halası May ile birlikte yaşamaktadır. Bir yandan normal bir genç gibi okul hayatına devam etmeye çalışan Peter, bir yandan da suçla savaşmak ile uğraşıyordur. Vulture yepyeni bir düşmanı yaşadığı şehre gönderdiğinde ise Peter’ın kendini gösterme fırsatı çıkacak, ancak en değerli gördüğü herkes tehdit altında olacaktır.

Tom Holland, Michael Keaton, Robert Downey Jr., Marisa Tomei gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Jon Watts oturuyor.

14. X-Men: First Class – X-Men: Birinci Sınıf (IMDb: 7,7/10)

Charles Xavier ve Erik Lensherr, gelişen olaylarla birlikte birbirlerine düşman kesilmeden önce doğa üstü güçlerini keşfetmeye çalışan iki gençti. Mutantlarla birlikte insanlar tarafından dışlanan Charles ve Erik, dünyayı kötülüklerden korumaya çalışırken fikir ayrılıkları yaşarlar ve birbirlerine düşman olurlar. Artık düşman olan Charles ve Erik, kendileri gibi doğa üstü güçlere sahip olan kişileri ekiplerine toplarlar.

2011 yapımı filmin yönetmenliğini Matthew Vaughn üstlenirken, oyuncu kadrosunda ise James McAvoy, Michael Fassbender, Kevin Bacon, Jennifer Lawrence ve daha nice isimler yer alıyor.

13. Guardians of Galaxy 2 – Galaksinin Koruyucuları 2 (IMDb: 7,7/10)

Artık bir ekipten ziyada aile olan koruyucular, uzayın uzak noktalarına yolculuk ederken bir yandan da galaksiye zarar verenlerle savaşmaktadır. Koruyucular, Starlord olan Peter Quill’in gizemli geçmişinin sırlarını da çözmeye başlar.

Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda James Gunn oturuyor.

12. Captain America: The Winter Soldier – Kaptan Amerika: Kış Askeri (IMDb: 7,8/10)

Rusya’nın sosyalist dönemlerinde geçen filmde, özel kuvvetlerde özel olarak yetiştirilen ve Kış Askeri lakaplı bir adam, düşmanların tam bir korkulu rüyasıdır. Ruslar tarafından donmuş bir gölün içinde bulunan Kış Askeri, oldukça agresiftir ve önüne çıkan her şeyi yok etmeye hazır durumdadır. Kaptan Amerika Kış Askeri ile savaşmak için Falcon ve Kara Dul’un yardımını alarak Kış Askeri’ne meydan okur.

Chris Evans, Samuel L. Jackson, Scarlett Johansson, Robert Redford gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Anthony ve Joe Russo oturuyor.

11. Big Hero 6 – 6 Süper Kahraman (IMDb: 7,8/10)

Zeki bir robot tasarımcısı olan Hiro Hamada, kendini bir anda bir suç örgütünün içinde bulur. Bu örgütün amacı yüksek teknolojiye sahip San Fransokyo şehrini yok etmektir. Hiro, bu örgütün karşısında durmak ister ve yakın arkadaşı Baymax’ın da yardımıyla şehri kurtarmak için kurulan gönüllüler ordusuna katılır. Hiro bu orduda yalnız değildir, diğer arkadaşları ona eşlik etmektedir.

10. Captain America: Civil War – Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı (IMDb: 7,8/10)

Politik güçler Yenilmezler’in yönlendirildiği bir sistem kurulması için baskı uygularlar. Ancak Yenilmezler bu konuda fikir birliği sağlayamaz ve ikiye bölünürler. Steve Rogers’ın önderliğinde özgür bir biçimde insanları korumaya devam etmeyi savunan grubun karşısında Tony Stark’ın önderliğinde hükumetin kontrolünü destekleyen grup karşı karşıya gelir.

1.15 milyon dolar hasılat yapan filmde, Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Sebastian Stan, Elizabeth Olsen, Paul Rudd, Daniel Brühl gibi isimler eşlik ederken, yönetmen koltuğunda ise Joe Russo ve Anthony Russo oturuyor.

9. Deadpool 2 (IMDb: 7,8/10)

Kız arkadaşı Vanessa ile mutlu bir ilişki yaşayan Deadpool’un hayatı kahramanlık işleri ve gündelik hayatları sürdürmekle geçmektedir. Bir gün gelecekten gelen Cable’ın ortaya çıkışıyla Deadpool’un düz giden hayatı hareketlenir. Cable gelecekte tehdit oluşturacak bir çocuğun peşindedir. Cable’la mücadele etmek için süper güçlere sahip kişilerden oluşan bir ekip oluşturan Deadpool, Cable’ı durdurabilecek midir?

Ryan Reynolds, Josh Brolin, Morena Baccarin, Julian Dennison gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda David Leitch oturuyor.

8. Iron Man – Demir Adam (IMDb: 7,9/10)


Başarılı bir mühendis olan Tony Stark, aynı zamanda tam bir playboydur. Afganistan’da yeni bir füzeyi tanıtırken esir düşer ve yaralanır. Afganistan’da tutulan Stark’tan bir füze yapılması istenir. Füze yerine zırhlı bir giysi yapan Stark, kurtulmayı planlamaktadır. Ancak bu zırhlı giysi onun hayatını tamamen değiştirecektir.

Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Terrence Howard, Jeff Bridges gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Jon Favreau oturuyor.

7. Thor: Ragnarok (IMDb: 7,9/10)

Asgard’tan uzakta, evrenin öbür ucunda hapsolmuş olan Thor çıkış yolu bulamamaktadır. Çekici de yanında olmayan Thor, oldukça savunmasız durumdadır. Ragnarok zamanı gelmiştir, eğer gerçekleşirse bütün Asgardlılar yok olacaktır ve bunun sorumlusu da Hela’dır.

Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Cate Blanchett, Mark Ruffalo gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Taika Waititi oturuyor.

6. X-Men: Days of the Future Past – X-Men: Geçmiş Günler Gelecek (IMDb: 8,0/10)


Gelecekte kamplara hapsedilen mutantlar, geçmişe dönerek soylarının tükenmesini engellemek zorundadır. Mutantların soyunu kurtarabilmek için iki ezeli düşman olan Magneto ve Charles Xavier güçlerini birleştirirler. Mutantları kurtarmak için geçmişe gönderilecek olan kişi Wolverine’dir.

Patrick Stewart, Ian McKellen, Hugh Jackman, James McAvoy gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Bryan Singer oturuyor.

5. Deadpool (IMDb: 8,0/10)

Ordudan ayrıldıktan sonra para karşılığında kötü insanlarla uğraşan Wade Wilson, tanıştığı güzeller güzeli Vanessa ile oldukça güzel başlayan bir birliktelik yaşamaktadır; ta ki kanser olduğunu öğrenene kadar. Sevdiği kadın üzülmesin diye onu terk eden Wade, iyileşme umuduyla bilimsel bir projeye katılır. DNA’larla oynanan bu proje, hiç de masum değildir. Bin bir türlü acıya katlanmak zorunda kalan Wade kanseri yenmiştir ve bunun yanında bir sürü yetenek kazanmıştır. Ancak bu yeteneklerin hepsini kendisini bu duruma getiren kişiden intikam almak için kullanacaktır.

Ryan Reynolds, Morena Baccarin, T.J. Miller, Ed Skrein gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Tim Miller oturuyor.

4. Avengers – Yenilmezler (IMDb: 8,1/10)

Dünya çapında büyük bir izleyici kitlesine sahip olan filmde SHIELD adıyla bilinen uluslararası barış örgütünün lideri konumundaki Nick Fury’nin tüm dünyanın güvenliğine karşı büyük bir tehdit oluşturan düşmanla karşı karşıya kalması işleniyor. Fury, dünyayı yaklaşan beladan kurtarmak için yenilmeyecek bir takım kurması gerekir, bu yüzden de süper kahramanlardan oluşan bir ekip kurar.

Sinema tarihinde yerini almış olan bu macera filminin yönetmen koltuğunda Joss Whedon otururken, filmde Scarlett Johansson, Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo ve daha birçok önemli isim yer alıyor.

3. Logan: Wolverine (IMDb: 8,1/10)

Yaşlanmış ve artık yorgun olan Wolverine ve Profesör X Meksika’da saklanmaktadır. Ancak bu gizlilik karanlık güçlerin emrindeki genç bir mutantın onları bulması ile son bulur. Wolverine de genç bir kadın klonunu Nathanial Essex’in liderliğindeki kötü bir organizasyondan korumalıdır.

Hugh Jackman, Patrick Stewart, Dafne Keen, Boyd Holbrook gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda James Mangold oturuyor.

2. Guardians of the Galaxy – Galaksinin Koruyucuları (IMDb: 8,1/10)


Star-Lord lakaplı maceracı kişilik Peter Quill, esrarengiz bir küreyi çalarak kötü bir adam olan Ronan’la başını derde sokar. Ronan’ın düşündüğü tek bir şey vardı; ne pahasına olursa olsun küreyi ele geçirecektir. Öyle ki Ronan’ın bu isteği tüm evreni tehdit edecek durumdadır. Star Lord, kendini bir anda evreni kurtarmak isteyen bir ekibin içinde bulur.

Filmin yönetmenliğini James Gunn üstlenirken başrol ve seslendirme kadrosunda Chris Pratt, Vin Diesel, Bradley Cooper ve Zoe Saldana gibi isimler bulunuyor.

1. Avengers: Infinity War – Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı (IMDb: 8,5/10)

Dünyanın başına gelen en büyük tehlike karşısında tüm kahramanlar bir olmak zorundadır. Kaptan Amerika ve Iron Man arasında yaşanan gerginlik sonrası Yenilmezler ikiye bölünmüş olsa da dünyanın karşılaştığı bu tehlike sonrası birleşmek zorunda kalırlar. Sınırsız bir güç kaynağı olan sonsuzluk taşlarının peşine düşen Thanos, dünyanın gördüğü en büyük tehdittir.

2.05 milyon dolar hasılat yapan filmde  Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Anthony Russo ve Joe Russo oturuyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like