Yeni heyecan arayanlar ve pek çok yapımı bitenler için iyi bir alternatif ile karşınızdayız. Amazon Prime’ın içinde yer alan birbirinden farklı yapımlar sizleri cezbedebilir. Bu sene öne çıkan ve geçmişe damga vuran en iyi filmler listesine beraber göz atalım.

Tam olarak doğru filmi bulmaya niyetlisiniz, sonuçta ezici seçenekler karşısında ne seçeceğinizden emin değilsiniz demektir. Endişelenmeyin, eğlenceli bir gece geçirmek için en iyi seçimleri bulmak için kataloğu taradım. Şimdi, Amazon Prime’da yayınlanan en iyi filmlerin geniş kapsamlı bir listesini bir araya getirdim.

No Time to Die (2021)

Tür: Casus, Aksiyon, Dram

Yönetmen: Cary Joji Fukunaga

Oyuncular: Daniel Craig, Jeffrey Wright, Rami Malek, Lashana Lynch, Ana de Armas

James Bond filmlerinin Daniel Craig döneminin son hikayesi No Time to Die oldu. Gelmiş geçmiş en iyi Bond filmi değil ama bu onun harika bir film olmadığı anlamına gelmiyor. Sadece gerçekten güçlü bir rekabeti var. Craig’in tüm filmleri duygusal anlatılarıyla tanınırken, Ölmek İçin Zaman Yok , acı tatlı bir sona yol açan gerçek bir duygu ve biraz iyileşmesi gerekiyor. Bu film hala her 007 hayranının izlemesi gereken bir yapım.

Emergency (2022)

Tür: Komedi, Dram

Yönetmen: Carey Williams

Oyuncular: RJ Cyler, Donald Elise Watkins, Sebastian Chacon, Sabrina Carpenter

Çok yüzeysel bir seviyede, “Acil Durum” çılgın bir gece geçiren üç arkadaş hakkında klasik bir kolej komedisi. Biraz daha derine inerseniz dünyanın beyaz olmayan gençleri nasıl yargıladığı ve yargının kurbanlarında yarattığı endişeler hakkında sürükleyici bir konu bulacaksınız. 

Arrival (2016)

Tür: Bilim Kurgu, Gizem, Dram

Yönetmen: Denis Villeneuve

Oyuncular: Amy Adams, Jeremy Renner, Forest Whitaker, Michael Stuhlbarg, Mark O’Brien, Tzi Ma

Tartışmasız Denis Villeneuve’ün bugüne kadarki en iyi filmi olan Arrival’ın anlatacak çok şeyi var. Birincisi, insanlığın dünya dışı yaşamla ilk temasının en temelli keşiflerinden biridir. O halde, dilin dünya görüşümüzü nasıl şekillendirdiğine dair de güzel bir çalışma. Bununla birlikte, her şeyin ötesinde, Arrival, zamanın her şeyi mahvedeceğinin farkında olduğunuzda sevdiğiniz insanlarla nasıl anlamlı bağlar kuracağınızla ilgili olduğunu gösteriyor.

A Quiet Place Part II (2021)

Tür: Bilim Kurgu, Korku, Gerilim

Yönetmen: John Krasinski

Oyuncular: Cillian Murphy, Emily Blunt, Millicent Simmonds, Noah Jupe, Djimon Hounsou

2018’deki A Quiet Place , son on yılın en eşsiz korku filmlerinden biri olarak kabul ediliyor. 2021’deki devam filmi A Quiet Place II’nin belki daha da iyi olduğunu söylediğimizde ne kadar etkileyici olduğunu tahmin edebilirsiniz. Elbette serinin birincisini izleyerek buraya gelmelisiniz. Hatta peş peşe izlediğinizde daha etki olduğunu söyleyebiliriz.

İlk filmin kaldığı yerden devam ediyor ve serinin dünyasını heyecan verici yeni yollarla genişletiyor. Emily Blunt, Millicent Simmonds ve Noah Jupe , Djimon Hounsou ve Cillian Murphy ile birlikte Abbott ailesi olarak geri döndü.

Guava Island (2019)

Tür: Müzikal

Yönetmen: Hiro Murai

Oyuncular: Donald Glover, Rihanna, Letitia Wright, Nonso Anozie

Donald Glover, yazdığı, yönettiği ve yapımcılığıyla kendini çok yetenekli bir yıldız olarak kabul ettirdi. Childish Gambino adı altında şarkı söyleme kariyerinden bahsetmiyorum bile. Glover bu 2019 filminde müzisyen ve aktör Rihanna’nın karşısında rol alıyor ve hikayeyi Ibra Ake, Jamal Olori, Fam Udeorji ve kardeşi Stephen Glover ile birlikte geliştirdi. 

Film, “This Is America”, “Summertime Magic” ve “Feels Like Summer” da dahil olmak üzere Glover’ın en büyük hitleriyle bir araya getirilmiş sıra dışı bir müzikal. Harika müzikleri ve masalsı bir hikayesi olan eğlenceli bir yapım.

The Tender Bar (2021)

Tür: Yeni Başlayan Dram

Yönetmen: George Clooney

Oyuncular: Ben Affleck, Tye Sheridan, Lily Rabe, Christopher Lloyd, Daniel Ranieri

George Clooney’nin en son yönetmenlik çalışması The Tender Bar, zaman kadar eski bir büyüme hikayesi. Filmi çok tanıdık sularda yürürken bile ayakta tutan, kazanan performanslarla dolu sessiz, samimi bir drama. JR Moehringer’in aynı adlı anı kitabından uyarlandı.

The Tomorrow War (2021)

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon

Yönetmen: Chris McKay

Oyuncular: Chris Pratt, Yvonne Strahovski, JK Simmons, Betty Gilpin, Sam Richardson, Edwin Hodge

The Tomorrow War, anlatım tutkusu açısından gerçekten destansı bir bilimkurgu hikayesi. Yakın gelecekten gelen zaman yolcuları, dünyayı yok eden bir uzaylı istilasının haberleriyle gelir. İnsanları şimdiki zamandan başka bir deyişle canavarlarla savaşmak için zaman atlamalı bir orduya çeker.

Bir yanıt yazın
You May Also Like