Prime Video’da yayınlanan tuhaf bir bilim kurgu filmini duymak ister misiniz? Archive adlı yapım Amazon Prime’da az bilinen ve ilginç bir senaryoya sahip. Hikayesinde ise ana konu robotlar.

2020’de piyasaya sürülen üç robot, hikayesinin dünyasını dolduruyor. Ancak, Archive’ın robotları, paranın satın alabileceği en gerçekçi CGI’lar yerine, tıknaz robot kıyafetleri içinde ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan mekanizmalar. Aynı anda hem komik hem de fantastik.

Archive, 2009’un büyüleyici bilimkurgu parçası Moon’un sadece konseptlerinde değil. Yaratılışında da büyük rolü olan bir grafik tasarımcı olan Gavin Rothery’den geliyor. Yapım, Ay kadar hipnotik olarak ürkütücü olmasa da, garantili yönlendirme ve incelikle hazırlanmış bileşenleri, onu Prime Video’nun kasasından kazılmaya değer gizli bir mücevher haline getiriyor.

Prime’daki en ilginç bilim kurgu filmlerinden biri

Theo James, 2038’de bir Japon ormanının uzak diyarında Amerikalı bir robotik mühendisini oynayan tek baş figürdür. Araba büyüklüğünde robot kızlarla uğraştığı uzay gemisi benzeri bir iş tesisine dostane baba enerjisi getiriyor. Üçüncü ve son tamamen yetişkin gerçekçi bir kadın robot yaratmak üzere. 

Archive filminin açılış anlarında, bir Joe Wright dönemi eseri gibi görünüyor. Canlı aydınlatma, karla kaplı bir ormanın ayrıntılarını ortaya çıkarır. George çalışmaya devam ettikçe bu ayar mevsimlere göre değişir. 

Bir şelalenin tekrarlanan çekimleri, genç bir kız gibi davranan bir robot olan Prototip 2’yi içeren şaşırtıcı olaylara kadar, yeniden kullanılmış dış çekimler gibi görünüyor. Bu robot, bir kötü adam da dahil olmak üzere birden fazla rol oynar.

Bir yanıt yazın
You May Also Like