Ailenizle vakit geçirmek ve aynı zamanda da film mi izlemek istiyorsunuz? O zaman ailecek izleyebileceğiniz birbirinden başarılı filmlerin yer aldığı bu listeye göz atabilirsiniz!

1. Hugo (IMDB: 7,5/10)

Film, ‘The Invention of Hugo Cabret’ isimli çocuk romanında uyarlamadır. Filmin baş karakteri Hugo, babasını müze yangını sırasında kaybetmiş, Paris tren istasyonunun duvarları arasında gizlice yaşayan ve saatleri tamir eden bir çocuktur. Babasından yadigar kalan automatonu tamir etmek için oyuncak dükkanı sahibi Georges’un dükkanından mekanik parça aşırır.

Oyuncuları arasında Asa Butterfield, Chloë Grace Moretz, Ben Kingsley ve Sacha Baron Cohen’in bulunduğu filmin yönetmenliğini Martin Scorsese yapıyor.

2. E.T. (IMDb: 7,9/10)

Bir grup meraklı uzaylı, meraklarını dindirmek için dünyaya gelirler. Dünyayı gezdikten sonra gruptan bir kişiyi yanlarına almayı unutarak evlerine geri dönerler. Evinden 3 milyon yıl uzakta olan bu uzaylıyı 10 yaşında Elliot isimli bir çocuk bulur ve eve götürmeye karar verir. İkilinin arasında sıkı bir bağ kurulacaktır.

Henry Thomas, Drew Barrymore, Peter Coyote gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Steven Spielberg oturuyor.

3. Düşler Ülkesi (IMDB: 7,7)

Barrie’nin arası karısıyla iyi değildir ve karısı Barrie’nin görüştüğü bir aile ile görüşmesine sıcak bakmamaktadır. Aynı şekilde görüştüğü ailenin büyükannesi Emma du Maurier de bu görüşmeyi onaylamamaktadır. Çocuklar, Barrie’nin ilham perisi olmuştur. Onlarla oyunları sırasında yamaçlar gemiye, sopalar kılıca, çocuklar da Düşler Ülkesi’nin kayıp çocuklarına dönüşür.

Johnny Depp, Kate Winslet, Julie Christie gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Marc Foster oturuyor.

4. Her Çocuk Özeldir (IMDB: 8,5)

Okumakta ve yazmakta güçlük çeken 8 yaşındaki Isfaan, anne ve babası dahil olmak üzere çoğu kişi tarafından tembel ve sorumsuz olarak görülmektedir. Biraz daha sorumluluk sahibi olabilmesi için yatılı okula gönderilir ancak orada da aynı sorunlarla karşılaşır. Elinde sonunda birinin onu anlayacağı gün gelecektir; o gün de resim öğretmeni Ram Shankar ile gelir. Isfaan’ı pek mutlu göremeyen resim öğretmeni, onunla özel olarak ilgilenmeye başlar ve bu özel çocuğu diğer çocuklar gibi yapar.

Aamir Khan’ın yönetmenlik koltuğundaki ilk filmi olan Taare zaamen par’ın oyuncu kadrosunda Aamir Khan, Darsheel Safary, Tisca Chopra ve Vipin Sharma yer alıyor.

5. Harry Potter ve Felsefe Taşı (IMDb: 7,6/10)

Harry Potter efsanesinin birinci kitabı olan Felsefe Taşı’nda olayların nasıl başladığı işlenir. Harry Potter, sıradan bir çocuk olduğunu sanarken doğum gününde bir baykuşun getirdiği mektupla hayatı değişir ve Hogwarts Cadılık ve Büyücülük okuluna kabul edildiği bildirilir. Birbirinden garip maceralar yaşarken yanında en iyi arkadaşları olacak Ron ve Hermione da ona eşlik ederler.

Daniel Radcliffe, Rupert Grint ve Emma Watson’ın başrollerini paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda Chris Columbus oturuyor.

6. Oz Büyücüsü (IMDb: 8,0/10)

Dorothy Gale, bir gün yaşadığı kasabaya gelen hortum yüzünden evini ve çiftliğini kaybeder. Hortumdan sonra Dorothy ve Toto, uyandıklarında kendilerini oldukça tuhaf, peri masalından çıkma bir köyün içerisinde bulurlar. Kötü kalpli cadı Dorothy’nin peşine düşerken, iyi kalpli cadı Glinda ise onu korur ve ona Oz Büyücüsü’nden yardım almasını söyler. Dorothy bir yolculuğa çıkar ve bu yolculuktan yepyeni arkadaşlıklar edinir.

Victor Fleming, George Cukor, Mervyn LeRoy, Norman Taurog ve King Vidor’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Judy Garland, Frank Morgan, Ray Bolger ve Bert Lahr yer alıyor.

7. Şahane Hayat (IMDB: 8,6)

George Bailey özünde iyi bir iş adamıdır ancak üst üste yaşadığı kötü olaylar nedeniyle intihar etmeye karar verir. Tam köprüden atlayıp intihar etmek üzere iken koruyucu melek Clarence yanına gelir ve Bailey’i intihar düşüncesinden vazgeçirir. Ancak Clarence, Bailey’i öylece bırakmaz ve ona ne kadar önemli olduğunu görmesi için bir oyun oynamaya karar verir. Bu oyun sayesinde Bailey hayatındaki insanlarla hiç tanışmamış olsaydı onların nasıl bir hayatları olacağını görme şansını bulur. Gördüğü manzara sayesinde aslında insanlara ne kadar iyiliğinin dokunduğunu fark eder.

Frank Capra’nın yönettiği ve James Stewart, Donna Reed ve Lionel Barrymore gibi isimlerin yer aldığı film, dramatik, fantastik ve komedi ağırlıklı.

8. Malefiz (IMDb: 7,0)

Uyuyan Güzel’e farklı bir bakış açısından bakılmasını amaçlayan filmde bu kez hikayeye hikayenin kötü karakteri olan Malefiz’in bakış açısıyla bakılıyor. Malefiz, gençliğinde görkemli siyah kanatlara sahip, saf ve huzurlu hayat süren bir kadındır. Stephan isimli adamın yaşadıkları topraklardaki düzeni bozma tehdidiyle Malefiz toprakların koruyucusu olmak zorunda kalır ve zamanla bu görev ve uğradığı ihanet onu taş kalpli biri yapar.

Robert Stromberg’in yönetmenliğini üstlendiği Disney filminin oyuncu kadrosunda Angelina Jolie, Elle Fanning, Sharlto Copley gibi isimler yer alıyor.

9. Marley ve Ben (IMDb: 7,1/10)

Çiçeği burnunda bir çift olan John ve Jenny, çocuk yapmak yerine bir köpeği evlat edinmeye karar verirler. Bob Marley sevdası olan çift, yeni yavrularına Marley adını verirler. Marley oldukça hızlı büyümüştür ancak sahiplerinin sözünü hiç dinlememektedir. Evin altını üstüne getirmeye başlayan Marley, aynı zamanda oldukça da sevimli bir köpektir.

Owen Wilson ve Jennifer Aniston’ın başrollerini paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda David Frankel oturuyor.

10. Mamma Mia (IMDb: 6,4/10)

Sophie Sheridan, annesi Donna ile birlikte, babasının kim olduğunu bilmeden evlenecek yaşa kadar gelmiş bir genç kızdır. Babasının kim olduğunu öğrenmek isteyen Sophie, düğününe annesi Donna’nın 20 yıl önce Yunan adalarında sevgilisi olmuş olan üç erkeği de çağırır. Donna eski sevgililerini karşında görünce şok olur.

Efsane grup ABBA’nın şarkılarıyla renklendirilmiş filmin oyuncu kadrosunda Meryl Streep, Amanda Seyfried, Pierce Brosnan ve daha birçok isim yer alırken, yönetmen koltuğunda Phyllida Lloyd oturuyor.

11. Charlie’nin Çikolata Fabrikası (IMDB: 6,7)

Fakir bir hayat süren Charlie de diğer çocuklar gibi Willy Wonka’nın yıllardır kapalı olan çikolata fabrikasını merak etmektedir. Bir gün Willy Wonka, 5 tane çikolatanın altına bilet sakladığını ve bu biletleri bulanların çikolata fabrikasına girme hakkına sahip olacağını duyurur. Çikolata alacak kadar bile parası olmayan Charlie, fabrikaya girmek için elinden geleni yapacaktır.

Johnny Depp, Freddie Highmore, David Kelly gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Tim Burton oturuyor.

12. Alis Harikalar Diyarında (IMDB: 6,5)

Filmde 17 yaşındaki Alice, sosyeteye tanıtım partisinde iken beyaz bir tavşanı takip ederek kendini aslında 10 sene önce ziyaret ettiği fakat şu anda hatırlamadığı Harikalar Diyarı’nda bulur.

Mia Wasikowska, Johnny Depp, Helena Bonham Carter gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Tim Burton oturuyor.

13. Karate Kid (IMDb: 6,2/10)

Detroit’te yaşarken bir anda annesinin işi nedeniyle Çin’e taşınmak zorunda kalan Dre, kültürüne tamame1n yabancı olduğu ülkede arkadaş edinmede oldukça zorluk çekmiştir. İlk arkadaşı Mei Ying adında bir kızdır. Mei ve Dre, birbirlerinden hoşlanmaya başlarlar. Sınıftaki zorba Cheng, Dre’yi kendine düşman sayar ve sürekli Dre ile uğraşır. Dre kendini korumak için karate öğrenmeye çalışır. Dre’nin şansına evlerine gelen tamirci Bay Han eski bir ustadır ve bu yolda ona eşlik eder.

Jackie Chan ve Jaden Smith’in başrollerini paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda Harald Zwart oturuyor.

14. Evde Tek Başına (IMDb: 7,5/10)

McCallister ailesi tatil için Fransa’ya gitmeyi planlamaktadır. Planlar tam da istenildiği gibi oluşturulur ve yola çıkılır. Ancak unutulan bir şey vardır: evin çocuğu Kevin! Tatil için mahalle halkının evlerini boşalttığını gören Harry ve Marv isimli iki hırsız tüm mahalleyi soymayı planlar. Kevin evini hırsızlara karşı korumak zorundadır.

Macaulay Culkin, Joe Pesci, Daniel Stern gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Chris Columbus oturuyor.

15. Muppets (IMDb: 7,1/10)

Tatil için Los Angeles’a gelen kukla meraklısı Walter, Gary ve Mary kötü bir haber alır. Petrol zengini olan Tex Richman, petrol kaynağına ulaşmak için Kukla Tiyatrosu’nu yıkacaktır. Üç arkadaş bunun olmasını engellemek için ellerinden geleni yapar. Toplamaları gereken 10 milyon dolar için bugüne kadarki en büyük kukla televizyon yardım kampanyasını düzenlerler.

Amy Adams, Jason Segel, Chris Cooper gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda James Bobin oturuyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like