Z2 Comics, Presley hakkındaki biyografik bir çizgi roman olan “Elvis: The Graphic Novel” 2021 yılının Ağustos ayında yayınlayacak.

Rock and Roll Kralı Elvis Presley, önümüzdeki yaz Z2 Comics tarafından piyasaya sürülecek olan ve kendi hayatının yer aldığı ilk resmi çizgi romanıyla geliyor.

Authentic Brands Group ve Elvis Presley ile ortaklaşa oluşturulan Elvis: The Graphic Novel, Presley’nin Memphis’teki kariyerinin başlangıcından Sun Studio dönemi ve sonrasına kadar olan hayat hikayesini anlatacak. Kitabın yaratıcı ekibinde Z2’nin Grateful Dead: Origins adlı grafik romanında çalışan Chris Miskiewicz ve ressam Michael Shelfer olacak.

Elvis: The Graphic Novel, Z2’nin beğenilen müzik biyografileri ve ortak yayınlarından biri. Z2 Comics, daha önceleri çalışmalarında Beethoven’dan Gorillaz’a, Black Keys, Grateful Dead ve Charlie Parker gibi sanatçılara yer vermiş ve onlar için çalışmalar yapmıştı.

Z2 yayıncısı Josh Frankel yaptığı açıklamada proje hakkında şunları söyledi: “Elvis, eğlence sektöründe evrensel olarak en ünlü isimlerden biridir. The Beatles’a çok benzer şekilde, Elvis, eğlence tarihinde bir figür olarak yer alıyor ve bu şöhreti müziğinden de üstün durumda. Umuyoruz ki çıkaracağımız bu grafik roman Elvis hayranları için güzel bir iş olur ve onun hayatını anlamak için güzel bir kaynak olur.”

Elvis: The Graphic Novel adlı çizgi roman birden fazla formatta yayınlanacak. Bu formatların arasında hem karton kapaklı hem de ciltli olarak standart bir sürümün yanı sıra özel bir kılıf, bir vinil resim diski bulunuyor. Ayrıca, Chris Hunt ve Erik Rodriguez tarafından Elvis’ten ilham alan sanat baskıları içeren sınırlı bir mavi süet baskısı ve 300 ile sınırlı olacak olan ve yalnızca bu sürümle birlikte kullanılabilen ek bir sanat baskısı içerecek olan süper lüks bir sürüm çıkarılacak.

Erik Rodriguez/Z2 Comics

Elvis: The Graphic Novel, 11 Ağustos 2021’de çıkarılacak.

 

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like