Projenin yapımından ayrıldıktan neredeyse dört yıl sonra, Zack Snyder’ın Justice League’i sonunda sona erdi. Joss Whedon’un orijinal filmi devralması, DC Entertainment için diğer kalıcı sorunların yanı sıra bir dizi yeniden çekim gibi birçok probleme yol açmıştı. Büyük ekip filmlerinin kritik ve göreceli gişe başarısızlığı ile DCEU aşağı yukarı beklemeye alındı ​​ve 2020’ye gelindiğinde, uzun zamandır aranan Snyder Cut duyuruldu. Şimdi ise Zack Synder, filmin tamamlandığını doğruladı.

Zack Snyder’in çok tutkulu bir hayran kitlesi ve iş arkadaşlarıyla çok iyi bir geçmişi vardır. Kendi projesini görmek isteyen bir hayran kitlesi olmasaydı Snyder Cut bir kavram olmazdı. Ayrıca proje, Mart ayında HBO Max’te yayınlanacak.

Hayranlar, Warner Bros.’un Snyder Cut’ı piyasaya sürmesini yıllardır beklerken, yönetmen, Vero’da projenin bitip bitmediğini soran bir hayranına yanıt vermek için dün attığı bir tweet ile Vero’da filmin çalışmaların bittiğini doğruladı.

Projenin açıklanmasına kadar geçen yıllar boyunca, var olup olmayacağı veya olması gerektiği konusunda hayranlar birbirleriyle tartışmaya giriyordu. Snyder’ın hayranları ona sadık davrandı ancak birçok DC hayranı DCEU’nun şişirilmiş ve agresif olan hayranını gördü. Açıklandıktan sonra bile, birkaç yıl önce piyasaya sürülen bir film için daha pahalı olan yeniden çekimler ve yeniden düzenlemeler yapma fikri gereksiz görünüyordu. Bazı DC yöneticileri bile neden bunu yapmaya zahmet ettiklerini bilmiyor gibiydiler. Snyder Cut aslında Snyder’in DCEU ile olan ilişkisinin sonu olacak çünkü yönetmen, daha önce Justice League 2 yapma planının olmadığını söylemişti. Bununla birlikte, hayranlar DCEU’nun iyi bir sinematik evren olduğuna inansın ya da inanmasın, Snyder’ın orijinal vizyonunu yayınlanmasına izin vermesi ve bu çabanın hala gösterilmesi takdire şayan.

Bazı eleştiriler alan bir film yapımcısı olmasına rağmen Snyder, genel olarak sevilen bir kişidir. DCEU filmlerinden hoşlanmayan kişiler bile, yaptığı trajik nedenden dolayı bu film projesini terk etmesini istemezdi. Justice League: Snyder Cut, projeye dahil olan herkes için ortak bir kazanç olacağı söyleniyor. Snyder sonunda filmini bitirdiğinden dolayı hayranlar uzun zamandır beklenen Snyder Cut’ı yakın zamanda görebilecekler. Ayrıca Warner Bros. da film nedeniyle muhtemelen HBO Max abonelerinde bir artış görecek. Bu noktada, Mart ayında çıkacak filmle hayranların o kadar uzun süre beklemesi bile gerekmeyecek.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like