Kitaplar hayallerimizin ulaşamadığı yerlere ulaşmamızı sağlayarak bizi bambaşka bir dünyaya götürür. Çoğu kitapta yaşanan aşklar bir başkadır, özeldir, özenilesidir. Buzzfeed üyelerinin katılımıyla kitaplardaki favori 12 çifti seçti ve üyelerinin neden onları seçtikleriyle beraber bizimle paylaştı. İşte en sevilen 12 çift:

J. K. Rowling’in Harry Potter serisinden Nymphadora Tonks ve Remus Lupin

“İkisi güzel bir trajediydi. Sosyal ve bireysel alışagelmiş ne varsa onların dışındaydılar. Sonunda birbirlerinin sevgilerini kabul ettiler ve dünyayı oğulları için daha iyi bir yer yapmak için savaşırken öldüler. İnsanlar bu ikisine hak ettiklerinden daha az değer veriyor.”

“Onların birlikte olacağını tahmin edemezdin ancak beraberlikleri belli olduğunda da çok anlamlı geldi. Daha fazlasını hak ediyorlardı. İkisi aynı şeylerin üstesinden geldiler ve beraber kısa zaman geçirebildiler. Arkalarında da bir çocuk ve hiçbiri aslında gerçek olmayan insanlar için üzülen beni bıraktılar.”

Sarah J. Maas’ın A Court of Thorns and Roses kitabından Rhys ve Feyre

“Rhys ve Feyre benim favori çiftim. Kesinlikle birbirlerinin ruh eşleriler ancak ilk başta aralarında aşk olmuyor. Birbirlerinin düşmanıyken müttefik oluyorlar ve daha sonrasında da bu sayede arkadaş oluyorlar, arkadaşlıktan sonra da aşk geliyor. Birbirlerine güveniyorlar ve birlikte başkalarıyla dövüşüyorlar. Birlikte mükemmeller.”

Cassandra Clare’in Mortal Instruments kitabından Magnus Bane ve Alec Lightwood

“Bu iki karakter biseksüellik ve toplum önüne çıkmayla ilgili sıklıkla duyulmayan bir sürü şahane hikayeyi temsil ediyor. Hayatları efsanevi fantastiklerle doluyken onlar kendilerini keşfetmeye çalışıyor.”

Rainbow Rowell’in Eleanor ve Park kitabından Eleanor ve Park

“Onlar benim en sevdiğim kitap çifti çünkü aralarındaki ilişki arkadaşlıktan yavaşça aşka dönüştü. Her kitaptaki gibi klasik aşklardan biri değil ve çok gerçekçiydi. Eleanor kızıl kafalı bir kızken, Park yarı beyaz bir Koreli.”

Audrey Niffenegger’in The Time Traveler’s Wife kitabından Henry DeTamble ve Clare Abshire

“Aşkları çok saf ve tutkulu. İlk gerçek buluşmaları bölümü daha önce okuduğum kitaplar arasındaki en beğendiğim bölümdü.”

Rick Riordan’ın Percy Jackson & Olympians kitabından Percy Jackson ve Annabeth Chase
“Aralarındaki ilişkilerinin gelişmesi çok güzeldi. İkisi de gençler ve Percy’nin Annabeth için cehennemin içine atlaması… İşte aşk budur!”

“Birbirlerini neredeyse 12 yaşından beri tanıyorlar ve birbirlerini canlı tutabilmek için az kalsın içlerinden biri ölecekti.”

Lucy Maud’un Anne of Green Gables kitabından Anne Shirley ve Gilbert Blythe

“Seri boyunca ikisi de birbirine karşı her zaman saygılı ve gerçek bir aşk besliyor. Ayrıca Anne’in Gilbert’a yazdığı tüm o hoş aşk mektupları… Tüm zamanların en sevdiğim çifti!”

Diane Wynne Jones’un Howl’s Moving Castle kitabından Sophie ve Howl

“Kesinlikle tüm zamanların en beğendiğim çifti. İkisinin de kusurları var ancak birbirlerini daha iyi hissettiriyorlar. Ayrıca birbirlerine verdikleri kaçamak cevaplar ve birbirlerini önemseyerek beraber büyümeleri çok sevimli ve komik.”

William Goldman’in The Princess Bride kitabından Westley ve Buttercup
“Ölüm bile gerçek aşkın önüne engel olamaz.”
Kiera Cass’in The Selectionby kitabından America Singer ve Maxon Schreave
“Bize engellerin bizi nasıl ayırmaya çalıştığını ve aşkın her zaman kazandığını öğrettiler.”
Gail Carson Levine’ın Ella Enchanted kitabından Ella ve Char
“Çocukluktan beri en sevdiğim kitap bu çünkü Char, Ella’ya daha önce kimsenin davranmadığı kadar özgür ve kontrolsuz davrandı. Kitap boyunca arkadaşlardı, ta ki sonunda öpüşene kadar.”
John Green’in Paper Town kitabından Quentin Jacobsen ve Margo Roth Spiegelman
“Favori çiftim Margo ve Quentin çünkü hiçbir zaman doğru dürüst bir araya gelemeseler bile kitabın sonunda öpüştüler.”
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like