in

Sizi Alıp Başka Bir Yere Götürecek En Başarılı 15 Yolculuk Filmi

Şehrin verdiği telaş ve işlerin yoğunluğu sebebiyle çıkacağınız seyahatleri sürekli erteliyor musunuz? Eğer seyahat planlarınızı ertelemek zorunda kalıyor ancak aynı anda seyahatten de vazgeçemiyorsanız, listelerde yer alan en güzel yolculuk filmleri için içeriğimize göz atmayı ihmal etmeyin.

15. On the Road – Yolda (IMDb: 6,1/10)

Genç bir yazar olan Sal Paradise, hayatına bir anda özgür ruhlu bir adam Dean Moriaty ve Dean’in sevgilisi olan Marylou girer. Dean ve Marylou’nun hayatına girişi ile hayatı sarsılan Sal, bu ikili ile birlikte ülke çapında bir seyahate çıkar. Ancak bu yolculuk üçü için de unutulmayacak olacaktır.

Sam Riley, Garrett Hedlund, Kristen Stewart, Amy Adams gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Walter Salles oturuyor.

14. Eat Pray Love – Ye Dua Et Sev (IMDb: 5,8/10)

Evliliği mutsuz bir şekilde devam ettiğinin farkına varan bir kadın, anlık bir karar ile hayatını bambaşka bir yola sokmaya karar verir. Kocasından boşanması ile kendini ve mutluluğu bulmak için dünyayı dolaşıp anılar biriktirmeye karar verir.

Julia Roberts, Javier Bardem, Richard Jenkins, Viola Davis gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Ryan Murphy oturuyor.

13. Hector and the Search for Happiness (IMDb: 7,0/10)

Dünyada amacı mutluluğu bulma olan bir psikiyatr, bu amacı uğruna bir plan yapar. Planını gerçekleştirerek mutluluğun sırrını bulabilmek için dünyayı gezmeye başlar.

Simon Pegg, Rosamund Pike, Tracy Ann Oberman, Jean Reno gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Peter Chelsom oturuyor.

12. A Good Year – İyi Bir Yıl (IMDb: 7,0/10)

Şehrin kalabalığında kendini bile kaybeden İngiliz bir yatırım komisyoncusunun hayatı amcasından kalan mirası ile değişecektir. Amcasından kalan şatoda çocukluğunun büyük bir kısmını geçiren İngiliz adam, şatoya giderek satılacak mülkü yenilemeye çalışırken aynı zamanda yeni bir hayat biçimi keşfedecektir.

Russell Crowe, Abbie Cornish, Albert Finney, Marion Cotillard gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Ridley Scott oturuyor.

11. Wild – Yaban (IMDb: 7,1/10)

Hayatında önemli bir yere sahip olan annesinin ölümüyle sarsılan Cheryl Strayed, uyuşturucu batağına saplanmış ve evliliği de ellerinden kayıp gitmiştir. Tüm bunlar üst üste gelince Cheryl bir karar alır ve çantasını toplayarak Amerika’nın en tehlikeli bölgelerinden biri olan Pasifik Crest Yolu’nda tek başına yürüyecektir.

Reese Witherspoon’un başrolünde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Jean-Marc Vallee oturuyor.

10. Tracks – Çöldeki İzler (IMDb: 7,2/10)

Genç bir kadın anlık kararı ile 1700 mil kat edeceği bir trekkinge katılır. Bu yolculukta ona dört deve ve sadık köpeği eşlik edecektir. Dört deve ve köpeğiyle yola çıkan genç kadın, Batı Avustralya’nın çöllerine doğru yol alır.

Mia Wasikowska, Adam Driver, Lily Pearl, Philip Dodd gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda John Curran oturuyor.

9. The Darjeeling Limited – Küs Kardeşler Limited Şirketi (IMDb: 7,2/10)

Babalarının vefatından sonra cenazesinde yer alan üç kardeş, babalarının cenazesinden bir yıl geçmesinin ardından birbirleri ile küslüğün bitmesi ve birbirleri ile bağlantı kurmak için trenle Hindistan’ı dolaşmaya karar verirler.

Owen Wilson, Adrien Brody, Jason Schwartzman, Amara Karan gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Wes Anderson oturuyor.

8. The Bucket List – Şimdi ya da Asla (IMDb: 7,4/10)

Kanser olduğunu öğrenen Edward Cole ve Carter Chambers hastane odalarında yatmaktadır. İkilinin hayatta sürekli erteledikleri ve yapmaya fırsat bulamadığı birçok şey de vardır. Bir liste çıkararak hep erteledikleri şeyleri yapmayı kafalarına koyan Edward ve Carter, hayatlarının en güzel yolculuğuna çıkarlar.

Jack Nicholson ve Morgan Freeman’ın başrollerini paylaştığı 2008 yapımı filmin yönetmen koltuğunda Rob Reiner oturuyor.

7. Easy Rider (IMDb: 7,4/10)

Hayatlarının baharında iki bisikletçi büyük bir maceraya atılırlar. Bu macera amacıyla Los Angeles’tan New Orleans’a doğru yol alırlar. Bu yolculuk sırasında çöl toprakları boyunca gidecek olan iki bisikletçi yolda tanıştıkları bir adam sayesinde farklı bir bakış açısı edinirler.

Peter Fonda, Dennis Hopper, Jack Nicholson, Antonio Mendoza gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Dennis Hopper oturuyor.

6. Priscilla Çöller Kraliçesi (IMDb: 7,5/10)

Kadın kostümleri giyerek sahne alan iki transeksüel kadın, kendilerini ve hünerlerini gösterme konusunda anlaşırlar. Bu amaç doğrultusunda yollara koyulan transeksüel kadınlar, kabare stillerini sergilemek için çölde yolculuğa çıkarlar.

Hugo Weaving, Guy Pearce, Terence Stamp, Rebel Penfold-Russell gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Stephan Elliott oturuyor.

5. Sideways (IMDb: 7,5/10)

Hayatlarında hayal kırıklıkları dışında sergileyebilecekleri pek bir hünerleri bulunmayan orta yaşlarda iki adam, bir hafta sürecek bir yolculuğa çıkarlar. Bu yolculuk Kaliforniya’nın şaraplarıyla ünlü yerlerine olacaktır.

Paul Giamatti, Thomas Haden Church, Virginia Madsen, Sandra Oh gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Alexander Payne oturuyor.

4. Interstate 60 – Bilinmeyen Yol (IMDb: 7,7/10)

Kafası oldukça karışmış genç bir artist olan Neal Oliver, bu durumdan oldukça sıkılır ve bundan kurtulmak için de haritada bulunmayan, hiç duyulmamış bir yere gitmeyi planlar. Yolculukta bulmak istediği şey ise aradığı cevaplar ve hayalindeki kızdır.

James Marsden, Gary Oldman, Kurt Russell, Matthew Edison gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Bob Gale oturuyor.

3. Y Tu Mama Tambien! – Ananı da! (IMDb: 7,7/10)

Meksika’da bulunan iki genç erkek ve çekici ancak biraz yaşını almış bir kadın hep beraber yolculuğa çıkarlar. Bu yolculuk üçlüye hayat, arkadaşlık, cinsel ilişki ve birbirleri hakkında bir şeyler öğretecektir.

Maribel Verdú, Gael García Bernal, Daniel Giménez Cacho, Ana López Mercado gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Alfonso Cuaron oturuyor.

2. The Motorcycle Diaries – Motosiklet Günlüğü (IMDb: 7,8/10)

Filmde karizmatik lider Che Guevara’nın gençliğinde motosiklet ile çıktığı ve bu yolculukta hayatının anlamını araması anlatılıyor.

Gael García Bernal, Rodrigo De la Serna, Mía Maestro, Mercedes Morán gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Walter Salles oturuyor.

1. Into the Wild (IMDb: 8,1/10)

Önemli bir üniversiteden dereceyle mezun olan Christopher’ın hayattaki bir başka başarısı ise atlet olmasıdır. Ancak Christopher bir gün tüm mal varlığını bir hayır kurumuna bağışlayarak elindeki rahat hayatını bir kenara iter ve yola çıkar. Alaska’nın ıssız ormanlarına doğru yola çıkan Christopher’ın hayatı bambaşka bir yöne gidecek ve hiç beklemediği bir son ile karşılaşacaktır.

Emile Hirsch, Vince Vaughn, Catherine Keener, Marcia Gay Harden gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Sean Penn oturuyor.

Written by Ayse Camurcu

Bir cevap yazın

Tüylerinizi Ürpertecek Birbirinden Vahşi 15 Seri Katil Filmi

Edvard Munch’ın Ünlü Tablosu ‘The Scream’ Film Oluyor