The Get Down, Aquaman, Watchmen gibi projelerle ilgi çeken Amerikalı oyuncu Yahya Abdul-Mateen II, Jake Gyllenhaal ile birlikte Michael Bay’in yönetmen koltuğuna oturacağı gerilim filmi “Ambulance”da rol alacak. Filmin çekimlerinin önümüzdeki ayın başlarında başlaması bekleniyor.

“Ambulance” ilk kez bir ay önce, kadro detayları sıkı bir şekilde gizlenmiş olarak duyurulmuştu. Chris Fedak tarafından yazılan senaryo, polisten kaçan iki kardeş hakkındaki 2005 Hollanda gerilim filmine dayanıyor. Bu iki kardeş, içerisinde bir kadın sağlık görevlisi ve durumu kritik olan bir hasta olduğunu bilmeden bir ambulans çalmaya çalışırlar.

Eiza González ile filmdeki sağlık görevlisi rolü için anlaşıldı. James Vanderbilt, Bradley Fischer ve Will Sherak filmin yapımcılığını üstleniyorlar. Dağıtımını ise Universal yapacak.

Abdul-Mateen, daha öncesinde 2018 DC Comics süper kahraman filmi “Aquaman”de kötü adam Black Manta olarak ortaya çıkmıştı. Ayrıca HBO’nun orijinal dizisi “Watchmen”de rol aldı ve bu rol sayesinde en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında Emmy kazandı. Ayrıca, Aaron Sorkin’in gerçek hayat draması “The Trial of the Chicago 7”de Black Panther Party kurucu ortağı Bobby Seale’i canlandırdı. Aktör aynı zamanda korku filmi “Candyman” ve “The Matrix” in dördüncü filminde de yer alacak.

Filmin yönetmeni Bay, aynı zamanda KJ Apa, Sofia Carson, Demi Moore, Bradley Whitford, Craig Robinson, Jenna Ortega, Paul Walter Hauser ve Peter Stormare’in başrollerini paylaştığı salgın temalı gerilim filmi “Songbird”de yapımcıdır. “Songbird” yapımcıları, 8 Temmuz’da, koronavirüs kaynaklı pandeminin başlamasından bu yana şehirde çekilen ilk film olarak Los Angeles’ta çekimleri başlattıklarını duyurdular ve STX, kısa bir süre önce filmi dijital ortamda yayınladı. Bay yine kısa süre önce Netflix’in “6 Underground” filmini yönetti. Yapımcı ya da yönetmen olarak yaptığı çalışmalar arasında “Armageddon”, “Pearl Harbor” ve “Transformers” bulunuyor.

Gyllenhaal, “Brokeback Mountain” için Akademi ödülüne aday gösterildi ve çalışmaları arasında “Zodiac” (2007), “Source Code” (2011), “End of Watch” (2012), “Nightcrawler” (2014), “Southpaw”(2015) ve “Stronger” (2017) bulunuyor.

Abdul-Mateen, WME, M88 ve Ziffren Brittenham tarafından temsil edilmektedir.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like