Warner Bros. yaklaşmakta olan üç filminin çıkış tarihlerini açıkladı. George Miller’ın “Mad Max: Fury Road” ön filmi olan “Furiosa”, “The Color Purple”ın müzikal uyarlaması ve “Coyote vs. Acme” aile filmi 2023’te gösterime girecek.

Başrolde Anya Taylor-Joy’un oynadığı “Furiosa”nın çıkış tarihi 23 Haziran 2023 olarak belirlendi. Aksiyon-animasyon filmi “Coyote vs. Acme” 21 Temmuz’da gösterime girecek ve “The Color Purple” da 20 Aralık’ta yayınlanacak.

Aralık ayının başlarında, Warner Bros. “The Matrix 4”, “Dune” ve “The Suicide Squad” dahil olmak üzere 2021 listesinin tamamını aynı anda şirketin yayın hizmeti HBO Max’te ve sinema salonlarında yayınlama planlarını paylaşmıştı. Stüdyo, Hollywood’un dört bir yanından eleştiri alan eşi benzeri görülmemiş yayın stratejisini, salgına yanıt olarak “benzersiz bir yıl” modeli olarak adlandırdı. Çarşamba günkü duyuru, Warner Bros.’un sinema gösterimlerine olan bağlılığını sürdürmeyi planladığını gösteriyor.

Chris Hemsworth ve Yahya Abdul-Mateen II, 2015’in bilim kurgu destanı “Mad Max: Fury Road” ön filmi “Furiosa da Taylor-Joy’a katılacak. 1979 yapımı “Mad Max” ve devam filminin yapımcısı olan Miller, uzun süredir yapımcı ortağı olan Doug Mitchell ile birlikte “Furiosa” yı yönetmeye, yazmaya ve yapımcılığına geri dönüyor.

Dave Green, Wile E. Coyote ile posta sipariş tedarikçisi arasındaki asırlık rekabete odaklanan “Coyote vs. Acme”yi yönetiyor. “Galaksinin Koruyucuları” yönetmeni James Gunn, Ian Frazier’in New Yorker dergisinin aynı adlı kurgusal makalesine dayanan senaryoyu yazıyor. Chris DeFaria ve Gunn, filmi Two Monkeys, A Goat and Another, Dead, Monkey adlı şirketi aracılığıyla yapacaklar.

“The Color Purple”, Tony ödüllü müzikal ve 1985 yapımı filmden uyarlanıyor. Yapımcılığını Oprah Winfrey ve Steven Spielberg’in üstleneceği yeni versiyonunu Blitz Bazawule yönetiyor. Film, 20. yüzyılın başlarında Güney’de yaşayan ve kendine olan değerini iki arkadaşının yardımıyla öğrenen siyahi Celie’nin hikayesini anlatıyor.

Spielberg, başrollerini Danny Glover, Whoopi Goldberg ve Winfrey’in oynayacağı 80’lerde yapılan “The Color Purple” ın orijinal film uyarlamasını yönetti. Alice Walker’ın 1982 romanından uyarlanan reşit olma hikayesi, 2005 yılında bir Broadway müzikaline dönüştürüldü.

 

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like