Netflix, dünya genelinde genellikle yerel yapımlara da bir hayli fazla önem veriyor. Online platform kendi dizi ve filmlere verdiği önem kadar yerel dizi ve film sektörüne de önem gösteriyor. Türkiye’de de son zamanlarda bir hayli fazla Türk yapımlarının Netflix’e dizi ve film uyarladığını biliyoruz. Falzasıyla rağbet gören diziler çoğunlukla izleyicilerden tam not alıyor.

Türkiye’de son günlerin en çok konuşulan dizisi ise Mezarlık oldu. Konusu itibarıyla bir hayli fazla ilgi çeken dizi, yerel TV yapımlarına göre senaryoyu daha iyi oturtabilmiş. Kadın cinayetlerini konu alan yapım, sıradanlıktan dışarıya çıkabilmiş.

Kaynak: Netflix

Televizyon kanallarında izlenilen kadın cinayetleri ve şiddetine nazaran konu daha iyi irdeleniyor. Mezarlık dizisi şimdiden Netflix Türkiye’de top 10 içinde yer aldı. Hatta bugün Twitter’ın gündemine bile yerleşti.

Mezarlık dizisi konu ve oyuncu kadrosu

Türkiye’nin gündeminden bir türlü düşmeyen kadın şiddetini konu alan dizi, geçen hafta Cuma günü Netflix kullanıcısıyla buluşmuştu. Henüz diziyi izlemeyenler için spoiler paylaşımı yapmak istemem. Ancak olayları ele alışı ile sıradan dizilerden bir hayli farklı olduğunu söyleyebilirim.

Dizinin oyuncu kadrosu ise adeta bu yapım için biçilmiş kaftan. Herkesin çok yakından tanıdığı Birce Akalay dizinin başrol karakterini canlandırıyor. Komiser Önem rolündeki Birce Akalay, pek çok zorluğa göğüs geriyor. Komiserin en büyük zorlu ise vakalar değil, cinayetlere ön yargıyla yaklaşan erkekler zorluyor.

Birce Akalay’a Olgun Toker, Şehsuvar Aktaş, Sezgin Uzunbekiroğlu, Berna Öztürk, Elif Sevinç, Baran Güler, Hakan Meriçliler ve Cem Sürgit gibi önemli isimler eşlik ediyor.

Bir yanıt yazın
You May Also Like