Son günlerde hızla yayılan ve belli bir popülerliğe kavuşan DALL E, Netflix’e de sıçradı. Kimi yapılanları sevmese de farklı düşünenlerde var. Kısaca DALL E göz atalım. Sonra birkaç fotoğrafla Netflix yapımlarındaki karakterlerin ne hale geldiğine birlikte bakalım.

5 Ocak 2021 yılında ilk olarak ortaya çıkan DALL-E, bir yapay zeka programıdır. OpenAI tarafından geliştirilen program, günümüzde daha çok popüler hale geldi. Program ismini ise ünlü ressam Salvador Dali ve WALL-E animasyonundan esinlenerek aldı. DALL-E, metinsel tanımlamaları kullanarak görüntü oluşturuyor.

Online dizi ve film platformu Netflix, DALL-E kullanarak önemli karakterlerin görüntülerini ortaya çıkardı. DALL E Mini, tuhaf olduğu kadar ürkütücü görseller ortaya koyuyor. Netflix, bu popüler programı test etmek istedi. Yapay zeka en sevdiğimiz Netflix Orijinallerinden bazılarını ne kadar iyi üretebileceğini gösterdi.

Arka plan için DALL-E, kelimelerinizi kullanarak 9 görüntü oluşturmak için yapay zeka kullanıyor. Ücretsiz çevrimiçi araç (şu anda görüntü oluşturabileceğiniz), görmek istediğiniz bilgi istemlerini girerek çalışıyor.

DALL E, Netflix için neler üretti?

Stranger Things, dünyadaki en büyük dizlerden biri. Şimdi DALL E ile Stranger Things’i birleştirmenin zamanı. Sadece Stranger Things’i kendi başına kullanılmadı.

Sadece The Witcher’ı istemek oldukça sıkıcıydı, onun yerine The Witcher’dan dondurma yemesini istedik. Sonuçlar harika.

Squid Game, işçilerin pembe tulumlu bir sürü resmiyle tam olarak beklendiği gibi oldu. Çoğunun da oldukça iyi şekilleri var.

Bir yanıt yazın
You May Also Like