Yerli olsun, bizim olsun deyip, gülmek isteyenler buraya! İzlerken oldukça eğlenceli vakit geçireceğiniz birbirinden komik Türk filmleri için listeye göz atmayı ihmal etmeyin.

1. Aile Arasında (IMDb: 8,0/10)

İşlerinin yolunda gitmemesi nedeniyle karısının ayrılma kararı aldığı, hayatta başına gelebilecek her türlü şeyden korkan Fikret, bir müzikholünde vokalistlik yapan Solmaz ile oldukça garip bir şekilde tanışır. Bir anda Solmaz’ın hayatına dahil olan Fikret, Solmaz’ın kızı Zeynep’in Adanalı ve varlıklı sevgilisiyle evlenmek istemesi üzerine evin babası rolüne bürünmek zorunda kalır. Büyük bir yalan üzerine kurulu olan yeni aile düğüne kadar kimseye bir şey çaktırmamalıdır.
10 Ağustos 2018’de yeniden vizyona giren filmin oyuncu kadrosunda Demet Evgar, Engin Günaydın, Gülse Birsel, Erdal Özyağcılar gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Ozan Açıktan oturuyor.

2. Arif v 216 (IMDb: 7,6/10)

Robot olan 216, uzayda tanıştığı arkadaşı Arif’in yanına, dünyaya gelir ve insan olmak istediğini söyler. Arif ve 216 geçmişe yolculuk yapar ve 216 orada kör bir kadına aşık olur ve onunla aşk yaşayıp insanlık duygularını hissetmek ister. Robot olduğu insanlar tarafından fark edilen 216, iş adamı tarafından kaçırılır ve kopyalanmak istenir. Tüm bunlar geleceği değiştirecektir. Arif ise bunları düzeltmek için elinden geleni yapacaktır.
Cem Yilmaz, Ozan Güven, Özkan Ugur, Özge Özberk, Seda Bakan gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Kıvanç Baruönü oturuyor.

3. G.O.R.A (IMDb: 8,0/10)

Arif halı satarak hayatını devam ettiren kurnaz bir adamdır. Bir gün Arif’in dükkanına yabancı müşteriler gelir ancak bu müşteriler uzaylıdır ve Arif’i kaçırırlar. Arif başka bir gezegene götürülür. Arif, gezegenden kaçmak için elinden geleni yapmaya çalışacaktır.
Cem Yilmaz, Rasim Öztekin, Özkan Ugur, Idil Firat gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Ömer Faruk Sorak oturuyor.

4. Vizontele (IMDb: 8,1/10)

Emin, kasabasının delisi niteliğindeki bir delikanlıdır. Kasaba halkı, Emin’in yardımsever halleriyle onu çok sevmektedir. Televizyon Anadolu’ya henüz yeni yeni yayılmaya başlamıştır ve kasaba halkı da televizyon karşısında büyük merak duymaktadır. Mekanik işlerle de uğraşmayı seven Emin, televizyonun nasıl bir buluş olduğunu da merak etmektedir.
Yılmaz Erdoğan, Demet Akbağ, Cem Yılmaz, Tarık Akan ve Erdal Tosun gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Yılmaz Erdoğan oturuyor.

5. Yahşi Batı (IMDb: 7,4/10)

19.yy’da özel bir görev için Amerika’ya yola çıkan Osmanlı yetkilileri Aziz ve Lemi Bey, trenle yolculuk yaparken yanlarında taşıdıkları değerli elması haydutlara kaptırırlar. Değerli elması bulmak için çabalayan ikili, aynı zamanda kasabalarda aranan azılı suçluluların peşine düşüp ödül avcısı olan ikilinin maceralı yolculuğu sadece bunlarla sınırlı kalmaz. Yaşadıkları kasabada başlarına türlü dertler açan ikiliyi fazlasıyla eğlenceli maceralar beklemektedir.
Cem Yilmaz, Ozan Güven, Zafer Algöz, Demet Evgar gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Ömer Faruk Sorak oturuyor.

6. Pardon (IMDb: 8,2/10)

Üç arkadaşın hayatı, içlerinden birinin yaptığı yanlış yüzünden tamamen değişir. Öyle ki, İbrahim nerede resmi kıyafetli birini görse hemen oradan kaçacak kadar korkmuştur. Bu korkusu basit gibi görünse de, korkusu yüzünden sevdiklerinin ve arkadaşlarının başına gelmeyen kalmaz.
Ferhan Sensoy, Rasim Öztekin, Ali Çatalbas, Bülent Kayabas gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Mert Baykal oturuyor.

7. Düğün Dernek (IMDb: 7,3/10)

Sivas’ta yaşayan İsmail’in oğlu Tarık, bir gün yaşadığı yurt dışından Sivas’a gelir ve çalıştığı Letonya’da Monica isimli bir kızla evlenmeyi planladığını ailesine açıklar. Ancak İsmail’in, oğlunun güzel bir düğün olmadan evlenmesine gönlü el vermemektedir. İsmail’in bu sırada yeterli parası yoktur fakat Tüpçü Fikret, Çetin ve Saffet’in de yardımıyla parayı denkleştireceklerdir. Her şey güzel gidiyor derken, düğün gecesi olaylar patlar.

Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Seher Devrim Yakut gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Selçuk Aydemir ve Birkan Pusa oturuyor.

8. Eyyvah Eyvah (IMDb: 7,1/10)

Çanakkale’de yaşayan Hüseyin’in en büyük tutkusu klarnetidir. Ninesi ve dedesiyle birlikte yaşayan Hüseyin, bir gün kasabanın hemşiresi Müjgan’a aşık olur. Ancak Hüseyin’in bir anda bir yolculuğa çıkması gerekir. Bu yolculuk hem Hüseyin’in, hem çevresinin, hem de İstanbul’da şarkıcılık yapan Firuzan’ın bile hayatını değiştirecektir.
Demet Akbağ, Ata Demirer, Tanju Tuncel, Şehsuvar Aktaş gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Hakan Algül oturuyor.

9. Kahpe Bizans (IMDb: 5,6/10)


Rüyasında küçük bir çocuğun öldürüldüğünü gören Bizans İmparatoru Illetyus, rüyanın yorumlanmasıyla imparatorun bir çocuk tarafından öldürüleceği söylenir. Bu korkuyla birlikte imparator yeni doğan tüm bebeklerin öldürülmesini emreder. Süper Gazi isimli bir adam yeni doğan iki bebeğini koruma altına alarak, karısından bebekleri güvenli bir yere bırakmasını ister. Kadın, bebeği bir sepete koyarak, sepeti göle bırakır.
Mehmet Ali Erbil, Demet Şener, Cem Davran, Sümer Tilmaç gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Gani Müjde oturuyor.

10. Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor (IMDb: 7,5/10)

Doğulu bir aşiretin reisi babası olan Bilo, geldiği andan itibaren sınıfın ağası gibi davranmaya karışır ve bu da sınıfı sınıfta işleri karıştırır. Sınıfta bir başka sorun ise Ayşe ile Ömer’in aşkıdır. Bu aşk başta bir sorun değilken, Ayşe’nin hamile kalmasıyla bir sorun oluşur. Ancak Ayşe’nin hamileliğini saklamak sandıkları kadar kolay olmayacaktır.

Münir Özkul, Adile Nasit, Sener Sen, Perran Kutman gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Kartal Tibet oturuyor.

11. Organize İşler (IMDb: 7,4/10)

Superman kostümü giyerek stand-up programları yapan bir adam, intihar etmek isterken kendini bir anda İstanbul’un suç dünyasının ortasında bulur. Suç dünyasına girince dolandıracağı kadına aşık olunca işler karışır.
yılmaz Erdoğan, Tolga Çevik, Demet Akbağ, Özgü Namal ve Cem Yılmaz gibi oyuncuların yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise Yılmaz Erdoğan oturuyor.

12. Kolpaçino: Bir Şehir Efsanesi (IMDb: 6,0/10)

Evini kumar partisi için kiralayan adam, gecenin sonunda iki cesetle uğraşmak zorundadır. Cesetleri gizlemek ve ailesi eve gelmeden önce evi toparlamak için az bir vakti vardır. Bu yolda kumar partisinde bulunan mafya üyeleri de ona eşlik edecektir.

Safak Sezer, Aydemir Akbas, Ali Çatalbas, Ali Sürmeli gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Atil İnanç oturuyor.

13. Çalgı Çengi (IMDb: 7,3/10)


Ankaralı müzisyen olan akrabalar Salih ve Gürkan, sıradan işlerle geçimlerini sağlamaktadırlar. Sıradan bir iş için düğüne giden Salih ve Gürkan, kömürlükte garip bir olayın içine girerler. İki mafya üyesi, Salih ve Gürkan’ın bulundukları kömürlüğe rehin aldıkları bir banka güvenlik görevlisini sorgulamak için getirirler. İkili buna tanık oldukları için hayatları değişecektir.
Murat Cemcir, Ahmet Kural, Bora Akkas, Yasin Er gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Selçuk Aydemir oturuyor.

14. Ay Lav Yu (IMDb: 5,6/10)

Tinne köyü, devlet tarafından unutulmuş bir köydür. Haritada bile görünmeyen köyün halkı nüfusta kayıtlı da değildir. Yusuf Ağa, oğlu İbrahim’i henüz bebekken fakülte avlusuna bırakmış ve onu bu bilinmez köyden kurtarmıştır. Bir gün İbrahim köye döner ve Jessica adında bir kıza aşık olduğunu, onunla evlenmek istediğini söyler. Jessica ve ailesi Colarado’dan Tinne’ye gelirler. Olaylar buradan sonra hiç durmadan garipleşerek devam eder.

Sermiyan Midyat, Fadik Sevin Atasoy, Cengiz Bozkurt, Ayça Damgaci, Josh Folan gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Sermiyan Midyat oturuyor.

15. Şabanoğlu Şaban (IMDb: 8,8/10)

Şaban ve Ramazan, aynı yerde askerlik yapmaktadır. Şaban’ın sakarlıkları yüzünden komutan Hüsamettin birçok kez yaralanmıştır ve bu yüzden de çileden çıkmıştır. Askerlik bittiğinde ikili bir gazinoda çalgıcı olarak işe başlar. Bir gün gazinoya gelen bir suçluyu yakalatmayı başardıklarında, Nazır Paşa tarafından gizli polis olarak göreve başlatılırlar. Nazır Paşa ve ailesini ziyaret ettikleri bir gece, Paşa’nın damadının eski komutanları Hüsamettin çıkmasıyla zor anlar yaşarlar.

Kemal Sunal, Halit Akçatepe, Sener Sen, Sevda Aktolga gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Ertem Eğilmez oturuyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like