Bazı filmler bizi çok rahatsız etse de, izlemekten kendimizi alıkoyamayız. Eğer siz de bu tür filmlerden hoşlanıyorsanız, yemek yemeden önce iştahınızın kapanmasını istemiyorsanız izlemenizi önermeyeceğimiz rahatsız edici filmlerin listesine göz atmayı ihmal etmeyin.

1. İçerde (IMDb: 6,8/10)

Film Sarah isimli hamile bir kadının kocasının trafik kazasında hayatını kaybetmesinin yasını tutmasıyla başlıyor. Sarah, doğumuna bir gün kala hayatının en korkunç gecesini yaşar. Gizemli bir kadın bir anda Sarah’ın evinin kapısında belirir ve Sarah’a nedenini bilmeksizin korkunç anlar yaşatır. Filmde bol kan, gözyaşı ve şiddet bulunuyor.

Alysson Paradis, Jean-Baptiste Tabourin, Claude Lulé gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Alexandre Bustillo ve Julien Maury oturuyor.

2. Salo Ya da Sodom’un 120 Günü (6,0/10)

Faşist olarak tanınan dört adam Paolo Bonacelli, Giorgio Cataldi, Umberto Quintavalle, Aldo Valetti kurbanlarının bir listesini yapar. Bu listede 12 ve 18 yaş aralığındaki dokuz kız ve erkek çocuğu vardır. Dörtlü çocukları kaçırır ve bir bölgeye getirirler. Çocuklar, 4 ay (120 gün) boyunca cinsel istismar dahil olmak üzere pek çok işkenceye maruz bırakılırlar.
Paolo Bonacelli, Laura Betti, Giorgio Cataldi gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise Pier Paolo Pasolini oturuyor.

3. Deccal (IMDb: 6,6/10)

Film, çocuklarını kaybettikten sonra, bir orman kulübesinde olayı unutmaya çalışan bir çiftin yaşadıkları travmayı işliyor.
Willem Dafoe, Charlotte Gainsbourg, Storm Acheche Sahlstrøm gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Lars von Trier oturuyor.

4. Neon Şeytan (IMDb: 6,2/10)

Bir sabah gün aydığında etrafta kadınlar çevrilidir ve dünyanın hakimiyeti de kadınların elindedir. Ancak bu pek de hoş olmayacaktır.
Elle Fanning, Christina Hendricks, Keanu Reeves gibi isimlerin yer aldığı filmde yönetmen koltuğunda ise Nicolas Winding Refn oturuyor.

5. İşkence Odası (IMDb: 7,1/10)

Henüz 10 yaşında olan Lucie, kaybolmuştur ve bulunduğunda da vücudunda işkence izleri vardır ancak herhangi bir cinsel saldırıya ilişkin bulgu yoktur. İnsanlar küçük kızın neden kaçırıldığını anlayamamıştır. Küçük kız konuşmayı unutmuş ve bilinci de yarı kapalı bir haldedir.
Morjana Alaoui, Mylène Jampanoï, Catherine Bégin gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Pascal Laugier oturuyor.

6. Bir Sırp Filmi (IMDb: 5,1/10)


Milos, emekli bir porno filmi yıldızıdır. Milos, artık normal bir hayat sürdürmektedir. Ancak bir gün eski iş arkadaşı Lejla, garip bir iş teklifiyle Milos’a gelir. İşin ucunda çok büyük para vardır ancak işin şartları kabul edilebilir gibi değildir.
Srdjan ‘Zika’ Todorovic, Sergej Trifunovic, Jelena Gavrilovic gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Srdjan Spasojevic oturuyor.

7. Bir Rüya İçin Ağıt (IMDb: 8,3/10)

Uyuşturucu batağında olan Harry annesiyle birlikte yaşamaktadır ve annesi de tam bir televizyon bağımlısıdır. Harry’nin hayattaki tek amacı uyuşturucudur. Harry uyuşturucuyla uyuşurken, annesi de televizyondaki bir yarışma programıyla uyuşmaktadır. Harry’nin annesi bir gün yarışma programına çağrılır. Kadının tek derdi yarışmada giyeceği kırmızı elbisesinin ona olmasıdır, bu yüzden zayıflamaya başlar ve zayıflama haplarına bağımlı olur.
Film Darren Aronofsky tarafından yönetilmiş ve oyuncu kadrosunda da Jared Leto, Ellen Burstyn, Jennifer Connelly gibi isimler yer almıştır.

8. İçimdeki Yangın (IMDb: 8,2/10)

Annelerinin ölümünün ardından annelerinin kendilerine bıraktığı Jeanne ve Simon, annelerinin son isteğini gerçekleştirmek için Lübnan’a yola çıkarlar. Simon bu konuda isteksizdir ancak Jeanne annesinin vasiyetini yerine getirmek istemektedir. Ancak geçmişlerini deştikçe, acı dolu gerçeklerle de yüzleşeceklerdir.

Lubna Azabal, Mélissa Désormeaux-Poulin, Maxim Gaudette gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Denis Villeneuve oturuyor.

9. Dönüş Yok (IMDb: 7,4/10)

Paris’te oldukça pis bir arka sokak barında işler çığırından çıkar. İçeriden dışarıya çıkan sedyeler, ambulans ışıkları ve yaşanmış kanlı bir gece… Bu gecenin kurbanları, aslında bu gecenin sonunda değil başındadırlar. Bütün günahlar, birer birer ortaya çıkacaklardır ve insanoğlu kendi pisliğiyle karşı karşıya gelecektir.

Monica Bellucci, Vincent Cassel, Albert Dupontel gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Gaspar Noe oturuyor.

10. Ölümcül Oyunlar (IMDb: 6,5/10)

Ann ve George, oğulları Georgie ile birlikte tatil için göl kenarındaki evlerine giderler. Tatilleri rahatlatıcı olmaktan ziyade komşuları Fred ve Eva’nın garip hareketlerinden dolayı sıkıntılı bir hal almıştır. Ertesi sabah golf oynamak üzere sözleşmişlerdir. George ve Georgie yelkenli teknelerini tamir ederken, Ann de yemek yapmaya koyulur. Bu sırada Eva’ların misafiri olarak tanıştıkları genç ve kibar görünümlü Peter, Ann’i şüphelendirir.

Naomi Watts, Tim Roth, Michael Pitt gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Michael Haneke oturuyor.

4 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like