Top Gun: Maverick bir kez daha ertelendi ve uzun zamandır beklenen Tom Cruise liderliğindeki devam filmini dört ay geriye, yani Kasım 2021 tarihine taşıdı.

Tom Cruise’un savaş pilotu destanının devam filmi başlangıçta 2019’da piyasaya sürülecekti, ancak çeşitli prodüksiyon sorunları nedeniyle ve daha sonra Covid-19 salgını nedeniyle ertelendi. Top Gun 2, en son 4 Temmuz hafta sonunda piyasaya sürülmek üzere planlanmıştı, ancak bu çıkış tarihi de artık ertelendi.

1986’da sinemalarda gösterime giren Top Gun, seçkin bir ABD Donanması uçuş okulunun ve orada eğitim gören son derece rekabetçi pilotların hikayesini gözler önüne serdi. Film, o dönemde çığır açan yüksek bütçeli uçuş sahneleriyle büyük beğeni topladı. Bugün Top Gun,  ikonik plaj voleybol sahnesiyle Cruise, Kelly McGillis, Val Kilmer ve Anthony Edwards’ın baş performansları ile hatırlanıyor.

Devam filmi Top Gun: Maverick, duyurulduğundan bu yana hayranlar özellikle hem Cruise hem de Kilmer’ın rollerini tekrarlayacakları onaylandığı için büyük bir beklenti içindeydi. Maalesef Top Gun hayranları için Maverick’in piyasaya sürülme süresi biraz daha uzun olacak. Film planlanan 2 Temmuz çıkış tarihinden dört ay sonrasına ertelendi. Top Gun 2 artık 19 Kasım’da gösterime girecek. Cruise’s Mission: Impossible 7 daha önce aynı tarih için planlanmıştı, ancak bu film de ertelendi ve bunun yerine 27 Mayıs 2022’de gösterime gireceği açıklandı.

Top Gun 2’de Cruise’un Maverick’i yeni savaş pilotlarını eğittiği için stajyer koltuğundan öğretmen kürsüsüne atlayacak. Cruise ve Kilmer, Miles Teller, Jennifer Connelly, Jon Hamm ve Ed Harris gibi yeni gelenlerle birlikte rol alacak. Devam filmi, CGI alanındaki çalışmalarıyla ünlü olan Joseph Kosinski (Tron: Legacy) tarafından yönetiliyor. Maverick, uçuş sekanslarında ileriye dönük yeni teknik adımlar vaat etti ve Kosinski’nin dijital alandaki çalışmalarının orijinal filmin pratik efektleriyle nasıl harmanlandığını görmek heyecan verici olacak.

Geniş anlatım vuruşları ve bir karakter olarak Maverick’e sürekli odaklanması dışında, Top Gun 2’nin hikayesinin çoğu hala bilinmiyor. Yeni filmde nelerin olacağı 19 Kasım’da Top Gun: Maverick’in prömiyerinde yanıtlanacak.

Bir yanıt yazın
You May Also Like