in

Tony Ödüllü Oyuncu L. Scott Caldwell, Blumhouse Amazon Filmi ‘Bingo’da Yer Alacak

Scott Caldwell, Blumhouse ve Amazon’un “Welcome to the Blumhouse” serisinin son gerilim filmi “Bingo”da rol alacak.

“Lost”ta ve “The Fugitive”de Rose rolüyle tanınan Tony ödüllü oyuncu, “Bingo” hikayesinin merkezinde “esprili, sadık ve sert büyükanne” Delores olarak rol alacak.

Caldwell, Delores’in en iyi arkadaşı Lupita’yı canlandıracak olan ve daha önce duyurulan yıldız Adriana Barraza’ya (“Babel” Oscar adayı) ve torunu Caleb rolüyle Joshua Caleb Johnson’a katılıyor.

Oak Springs’de geçen film, soylulaştırılmayı reddeden güçlü ve inatçı bir grup yaşlı arkadaşın hikayesini anlatıyor. Lupita, onları bir topluluk, bir aile olarak bir arada tutan grubun lideridir, ancak sevgili Bingo salonlarının paranın kendisinden çok daha güçlü bir güce satılacağından habersizlerdir.

“Bingo”, Perry Blackshear ile birlikte Shane McKenzie ve Gigi Saul Guerrero’nun senaryosundan ve Gigi Saul Guerrero tarafından yönetilecek. Jason Blum, Jeremy Gold, Marci Wiseman, Raynor Shima, Lisa Bruce ve Lauren Downey ise yönetici yapımcı olarak yer alacak.

Caldwell daha önce Blumhouse Television’ın “Sacred Lies” antoloji dizisinde rol almıştı. Şu anda CBS’nin “All Rise” (Simone Missick’in annesi rolünde), HBO’nun “Insecure”, ABC’nin “A Million Little Things” ve Netflix’in “The Chilling Adventures of Sabrina” projelerinde görülüyor. Caldwell, 1988’de August Wilson’ın “Joe Turner’s Come and Gone” filmindeki çalışmasıyla Tony Ödülü’nü kazanmıştı.

“Bingo” Amazon’un yeni ve köklü oyuncularla ekrandaki çeşitliliğine dikkat çekerken, kamera arkasındaki kadın ve gelişmekte olan film yapımcılarını öne çıkaran bir tür korku-gerilim filmi dizisi olan “Welcome to the Blumhouse” serisinin yakında çıkacak filmlerinden biri. “Welcome to the Blumhouse” serisi, Ekim 2020’de “The Lie”, “Black Box”, “Evil Eye” ve “Nocturne” ile çıkış yaptı; 2021 proje seti arasında “The Manor”, “Black as Night” ve “Madres” yer alıyor.

Filmin diğer oyuncu kadrosunun arasında Bay Big rolünde Richard Brake (“Game of Thrones”), Morris rolünde Clayton Landey (“Sully”), Eric rolünde Jonathan Medina (“The Purge”), Eric olarak Bertila Damas (“Lodge 49”) yer alıyor. Clarence rolünde Yolanda, Grover Coulson (“Friday Night Lights”), Raquel rolünde Kelly Murtagh (“The Lovebirds”) ve Mario rolünde David Jensen (“Midnight Special”) bulunuyor.

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

Amerikan-Fransız Gerilim Filmi ‘Oxygen’ Mayıs 2021’de Netflix’e Geliyor

Anime Dizisi ‘Edens Zero’nun 1. Sezonu 2021’de Netflix’e Geliyor