Başrollerinde Tom Hanks ve Goodyear adlı bir köpek yavrusunun yer aldığı yeni bilim kurgu filmi “Bios”un yayın tarihi ertelendi.

Universal Pictures ve Amblin Entertainment tarafından prodüksiyonu yapılan film, ilk olarak 16 Nisan 2021’de yayınlanması planlanmıştı. Fakat vizyon tarihinde değişiklik yapıldı ve dört ay daha ertelenerek 13 Ağustos’ta vizyona girmesine karar verildi. “Bios” başlıksız bir Blumhouse Productions projesinin yerini alıyor.

“Bios”un yönetmen koltuğuna, HBO’nun fantastik dizisi “Game of Thrones”taki çalışmasıyla tanınan Miguel Sapochnik oturdu. Craig Luck senaryoyu Ivor Powell ile birlikte yazdı. Kıyamet sonrasında yer alan drama, Finch (Hanks) adında rahatsız bir mucit olan Dünya’da hayatta kalan tek adamı konu alıyor. Finch ölüme yaklaşırken, çok sevdiği köpeğini korumak için bir robot yapar. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Caleb Landry Jones, Samira Wiley, Skeet Ulrich ve Laura Harrier yer alıyor.

Hanks ile “Forrest Gump”, “Cast Away” ve “The Polar Express” gibi başarılı filmlerde birlikte çalışan Robert Zemeckis; Luck, Sapochnik, Andy Berman ve Adam Merims ile birlikte filmin yönetici yapımcılığını üstlendi.

Hanks kısa süre önce Universal için geçtiğimiz Noel’de çıkış yapan “News of the World”de rol aldı. Geleneksel Hollywood stüdyolarındaki çoğu film pandeminin ortasında ertelenmiş olsa da Universal, filmlerinin büyük bir kısmını planlandığı gibi yayınlamaya devam etti. Bunun nedeni, stüdyonun geçen yıl AMC ve Cinemark gibi büyük sinema zincirleriyle, stüdyonun sinemalarda 17 gün sonra talep üzerine yeni yayınlar koymasına izin vermek için bir anlaşma imzalamasıydı.

Ancak Universal’in “Hızlı ve Öfkeli” devam filmi “F9” gibi büyük bütçeli filmleri ertelemesi bekleniyor. Şu anda 28 Mayıs’ta yapılması planlanan filmin bütçesi 200 milyon dolar civarında. Sinema sektörü dünya çapında toparlanmak için mücadele ettiğinden, stüdyonun erken talep üzerine Premium video modeliyle bile kar elde etmesi neredeyse imkansız hale geliyor. Universal’ın yeni yayın planı, “The Croods: A New Age” ve “The King of Staten Island” gibi daha küçük bütçeli filmlerle mali açıdan başarılı oldu.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like