Tom Cruise, Birleşik Krallık’ta “Mission: Impossible 7” filmini bu kez Longcross Film Stüdyoları’nda çekmeye devam edecek.

Longcross eskiden ordu tanklarını test etmek için kullanılan bir İngiltere Savunma Bakanlığı bölgesiydi, ancak o zamandan beri stüdyo olarak yeniden geliştirildi ve “Skyfall”, “Thor: The Dark World” ve “Guardians of the Galaxy” gibi gişe rekorları kıran yapımlara ev sahipliği yaptı. Longcross’ta sunulan son prodüksiyonlar arasında “The King’s Man”, “Artemis Fowl”, “The Gentlemen” ve “Death on the Nile” yer alıyor.

Edinilen bilgilere göre Tom Cruise, Noel tatilinden sonra filmin çekimleri için Birleşik Krallık’a geri döndü ve prodüksiyon Warner Bros. Studios Leavesden’den ayrılarak Longcross’a geçti. Güneydoğu İngiltere’de Surrey’de bulunan ikinci stüdyodaki film çekimleri sıkı COVID-19 kuralları altında devam etmesine izin verildi. Filmin Longcross’ta ana çekimlerinin tamamlaması bekleniyor.

Ünlü aktör Tom Cruise, ülkenin büyük bir kısmının etkilenmesiyle bir kez daha yıkıcı bir koronavirüs dalgasına göğüs gererken İngiltere’ye geri döndü.

Noel tatili döneminde İngiltere’de koronavirüs vakaları hızla arttı. Pazartesi, 41.385 yeni COVID-19 vakasıyla yeni bir günlük rekor görüldü. Yalnızca son yedi günde, Noel Arifesi, Noel Günü ve Noel’in ertesi gününü kapsayan günlerde, % 25,7’lik bir artışla 256,220 yeni vaka görüldü. Bu dönemde ayrıca 3.493 ölüm yaşandı. İngiltere’de 71.000’den fazla insan virüse yenik düştü.

Bu rakamlar, Cruise’un sette virüs kurallarını uygulama konusundaki ciddiyetini doğrular nitelikte.Warner Bros Studios, Leavesden’deki filmin son çekimlerinde Cruise, prodüksiyon ekibindeki üyelerin aralarındaki sosyal mesafelerini koruma konusuna yeteri kadar çaba göstermemelerinden dolayı yaşadığı hayal kırıklığını dile getirdi.

“Mission: Impossible 7”, Ekim ayında İtalya’da sette 12 kişinin COVID-19 testinin pozitif çıkmasıyla ertelendi. Çekimler bir hafta sonra yeniden başladı ve Aralık ayında İngiltere’ye taşındı.

“Mission: Impossible 7” Christopher McQuarrie tarafından yönetiliyor ve 19 Kasım 2021’de yayınlanması planlanıyor.

 

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like