Maggie Gyllenhaal’ın yıldızlarla dolu drama filmi “The Lost Daughter” ın tüm oyuncu kadrosu, filmin Yunanistan’daki çekimlerinin kısa bir süre önce başarıyla tamamlanmasından sonra odak noktası haline geldi.

Variety’nin özel olarak edindiği bilgiye göre, The Lost Daughter filminde, Ed Harris ve ‘The Haunting of Hill House’ın yıldızı Oliver Jackson-Cohen gibi isimler yer alıyorlar. Ek olarak, Dagmara Dominczyk, Jack Farthing ve Alba Rohrwacher da bulunuyor.

Gyllenhaal, dünya çapında koronavirüs kaynaklı karantina uygulamalarına karşın üretimi başarıyla tamamlanan projenin senaristi ve yönetmeni. Gyllenhaal, Talia Kleinhendler ve Osnat Handelsman-Keren ile birlikte Pie Films ve Charles Dorfman aracılığıyla yapımcılığını üstleniyor.

Film, Elena Ferrante’nin aynı adlı çok satan romanından uyarlandı.

The Lost Daughter, anneliğin ve bazı kadınların çocuk yetiştirmede yaşadıkları kararsızlığın bir keşfidir. Psikolojik açıdan karmaşık bir hikayeye sahip olan filmde, çocuklarının Kanada’da babalarıyla birlikte yaşamak için onu terk ettikten sonra, İtalyan sahil kasabasında kendi başına bir yaz geçirmeye karar veren Leda adlı orta yaşlı bir karaktere odaklanıyor. Tatilinde genç bir aileyle karşılaşır ve anne Nina ve kızının ilişkisi, Leda’yı oldukça etkiler. Çocuğun oyuncak bebeği kaybolduktan sonra Leda, anne olarak yaptığı zor ve alışılmadık seçimlerin ve bunların kendisi ve ailesi için oluşturduğu sonuçlarının karşısında şaşkına döner.

The Lost Daughter
Olivia Colman/ Dakota Johnson/ Maggie Gyllenhaal

Filmde birçok yıldız yer alıyor. Ed Harris, son zamanlarda ‘Westworld’ dizisinde yer almıştı. Ayrıca, 2021 yılında vizyona girecek olan ‘Top Gun: Maverick’ filminde de oynadı. Dagmara Dominczyk ise başarılı bir dram dizisi olan ‘Succession’da bir halkla ilişkiler bölümü başkanı rolünü oynuyor. Jackson-Cohen, son olarak ‘The Invisible Man’de oynadı.

Gyllenhaal’ın daha önce yer aldığı filmler arasında “Secretary”, “Sherrybaby” ve “Crazy Heart” bulunuyor. Ayrıca, kendisi Oscar adayı bir aktris. Son olarak, HBO dizisi “The Deuce”da üç sezon oynadı ve yapımcılığını üstlendi. Candy karakterini canlandırması ona 2018 Altın Küre adaylığı ve 2019 Eleştirmenlerin Seçimi Ödülü adaylığı kazandırdı. “The Lost Daughter” ise ilk uzun metrajlı yönetmenlik denemesidir.

Çekimleri tamamlanan film, 2021’de vizyona girecek, fakat kesin bir tarihi hakkında henüz bir bilgi yok. Bir araya getirilen yıldızlarla dolu kadronun başarısının ileride ödülle taçlanacağı düşünülüyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like