Henüz ismi açıklanmayan dizinin, 2014 yapımı Godzilla filminin sonrasındaki olayları merkezine alması bekleniyor. Bu filmi Kong: Skull Island (2017), Godzilla: King of the Monsters (2019) ve Godzilla vs. Kong (2021) filmleri takip etmişti. Bu süreçte 2014 yapımı filmle 529 milyon dolar, 2017 yapımı filmle 566 milyon dolar, 2019 yapımı filmle 386 milyon dolar ve son olarak 2021 yapımı filmle 467 milyon dolar hasılat elde ederek son yılların en çok hasılat elde eden serilerinden biri haline gelen Godzilla serisi, ilk kez bir dizi uyarlamasıyla karşımıza çıkacak.

Apple TV+, henüz dizi hakkında detay vermekten kaçınsa da dizinin merkezine alacağı hikâye ile ilgili bildiğimiz önemli bir şey var. Godzilla ve Titanlar arasındaki San Francisco’yu yerle bir eden şiddetli savaşın ve artık canavarların gerçek olduğunun anlaşılmasının ardından dizi, bir ailenin sırlarını ve onları Monarch isimli gizli bir örgüte bağlayan bir mirası ortaya çıkarma yolculuğuna odaklanıyor. Bildiğimiz üzere Monarch organizasyonu, tüm filmlerde yoğun bir şekilde yer aldı.

Mad Men, Star Trek: Enterprise ve Outcast gibi yapımların yapımcısı Chris Black ve Hawkeye’ın yazarı Matt Fraction’ın arkasında olduğu dizinin yürütücü yapımcılığını Legendary Televison, Safehouse Pictures ve Toho Co. Ltd üstlenecek.

Ortaya çıkışı 1954 yılına dayanan ve şu ana kadar toplamda 32 filmle karşımıza çıkan Godzilla serisi, son yıllardaki seriyle oldukça dikkatleri üzerine çekmişti. Hikâyenin, sinemadaki gelişmiş görsel efektler ve teknolojiyle buluşması da ortaya görsel olarak oldukça görkemli görüntüler vermeyi başarmıştı. Şimdi Apple TV+’nin tahmin edilebileceği üzere yüksek bir bütçeyle bu köklü seriye bir yan dizi hazırlama fikri de serinin hayranlarını oldukça heyecanlandırmaya yetiyor.

 

Bir cevap yazın
You May Also Like