Apple TV+’ın ilk San Diego Comic-Con görünümü hayranlar için hoş bir sürpriz yaptı. Çünkü yayıncı For All Mankind’ın 4. Sezon için yenilendiğini açıkladı. Alternatif tarih dizisi, Sovyetler Birliği’nin Ay’a ABD’den önce ulaştığı bir zaman çizelgesini ele alıyor. Uzaysal yarışın ele alındığı dizi sürükleyici bir hikayeye sahip.

SDCC’deki For All Mankind paneli sırasında Apple TV+, yaratıcılar ve yönetici yapımcılar Ronald D. Moore , Matt Wolpert ve Ben Nedivi’yi beğenilen dizinin devam eden sezonlarını tartışmak üzere bir araya getirdi. Üçlüye baş yapımcı Maril Davis ve oyuncular Joel Kinnaman, Shantel VanSanten, Jodi Balfour, Sonya Walger, Krys Marshall, Cynthy Wu ve Casey Johnson, Coral Peña ve Wrenn Schmidt katıldı.

Panelde oyuncular ve ekip, gerçek tarihe dayalı kurgusal bir dünya hayal etme deneyiminden bahsetti ve For All Mankind’ın geleceğine dair ipuçları verdi.

For All Mankind sürprizi

For All Mankind’ın 3. sezonu 10 Haziran’da Apple TV+’da gösterime girmişti. 1990’ların değiştirilmiş bir versiyonunda geçen yeni sezon, ABD ve SSCB’nin Kızıl Gezegene nasıl gözlerini diktiğini araştırıyor. Her iki ülke de insanları Mars’a yerleştirmenin uzaysal yarışta kesin bir zafere yol açabileceğini düşünüyor.

Özel sektör de siyasi oyunun kısıtlamaları olmadan Mars’ı keşfetmeye istekli olduğu için işler daha da karmaşıklaşıyor. Üç misyon birlikte Mars’a doğru yola çıktı, ancak her ekip yabancı gezegene yolculuklarında zorluklarla karşılaştı. 

Şu anda, Sezon 3, uzaya sahip olmak için verilen sonsuz mücadelenin Dünya ve Mars’taki yansımalarını araştırıyor. Şimdi, Apple TV+ diziyi bir sezon daha yenilediğinden, gelecek bölümlerde her şeyin nasıl gelişeceğini görmek için daha da heyecanlıyız.

For All Mankind’ın her sezonu farklı bir tarihsel döneme odaklandı. İlk sezon bizi 1970’lere götürüyor ve erken bir Sovyet Ay misyonunun ABD siyasetini ve kültürünü nasıl derinden etkileyeceğini keşfediyor.

Dizi başarısını sürdürüyor

2. Sezon, neredeyse on yıl içinde ileriye sıçradı. Uzaysal ırkın, bilimin toplumun merkezinde olduğu insan ırkının teknolojik gelişimine nasıl yol açtığını gösterdi. 3. sezon bizi 1990’lara götürdüğünden, 4. Sezon için bir on yıllık sıçrama daha beklemek adil olur. For All Mankind başarılı olmaya devam ederse, dizinin zaman çizelgesi birkaç sezon daha doğal tarihi geçebilir. Bu, For All Mankind’in bilim kurgu konseptini tamamen benimsemesine olanak sağlayacak heyecan verici bir gelişme olurdu.

Bir yanıt yazın
You May Also Like
Read More

Aktüer Nedir? Görevleri Nelerdir ve Nasıl Olunur? Başarıya Giden Yol..

Aktüer nedir, görevleri nelerdir ve nasıl olunur? Aktüerlik, sigorta ve finans sektöründe kritik bir rol oynayan uzmanlardır. Risk analizi yaparlar, prim hesaplamaları ve gelecekteki maliyet tahminleri gibi önemli görevleri üstlenirler. Aktüer olmak istiyorsanız, matematik, istatistik ve ekonomi gibi alanlarda güçlü bir temeliniz olmalı. Lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra aktüerlik sertifikasy
Read More

Astrobiyolog Nedir? Görevleri, Nasıl Olunur? İşte Detaylar

Astrobiyolog olmak istiyorsun ve bu heyecan verici alanda neler yapıldığını merak ediyorsun. Astrobiyologlar, evrende yaşamın varlığını araştıran bilim insanlarıdır. Bu alanda görevleri, gezegenlerdeki yaşam koşullarını incelemek, yaşamın nasıl başladığını anlamaya çalışmak ve uzayda yaşam belirtileri aramaktır. Astrobiyolog olmak için genellikle biyoloji, kimya, fizik veya mühendislik gibi alanla
Read More

Antropolog Olma Rehberi: Görevleri, Eğitimi ve İş Alanları

Antropolog nedir, ne iş yapar ve nasıl antropolog olunur? İnsan davranışlarını, kültürleri ve toplumları inceleyen antropologlar, insanlığın kökenlerini ve evrimini araştırır. Antropoloji, insanın geçmişini, bugününü ve geleceğini anlamamıza yardımcı olur. Antropolog olmak isteyenler için izlenmesi gereken adımlar nelerdir? Antropoloji disiplini, sosyal bilimler arasında önemli bir yere sahiptir.
Read More

Astsubay Kıdemli Çavuş Nedir, Görevleri ve Nasıl Olunur? [2022 Güncel Rehber]

Astsubay Kıdemli Çavuş nedir? Bu unvanın görevleri nelerdir ve nasıl olunur? Merak ediyorsan, doğru yerdesin! Astsubay Kıdemli Çavuş unvanı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde önemli bir yere sahip. Bu makalede, bu unvanın detaylarına ve gerekliliklerine odaklanacağız. Astsubay Kıdemli Çavuş olmanın ne anlama geldiğini ve bu unvana sahip olmanın sorumluluklarını keşfetmeye hazır mısın? Bu unvanın kapsaml
Read More

Araştırma ve Geliştirme Teknisyeni: Görevleri, Nasıl Olunur ve Avantajları

Araştırma ve Geliştirme Teknisyeni nedir? Bu makalede, bu heyecan verici kariyer yolunu keşfedeceksin. R&D Teknisyeni olarak neler yapar, görevleri nelerdir merak ediyor musun? Araştırma ve Geliştirme Teknisyeni olmak için hangi adımları izlemen gerektiğini merak ediyorsan, doğru yerdesin. Bu alanda nasıl uzmanlaşabileceğini ve kariyerinde nasıl ilerleyebileceğini öğrenmek için okumaya devam et. A