Apple TV+’ın ilk San Diego Comic-Con görünümü hayranlar için hoş bir sürpriz yaptı. Çünkü yayıncı For All Mankind’ın 4. Sezon için yenilendiğini açıkladı. Alternatif tarih dizisi, Sovyetler Birliği’nin Ay’a ABD’den önce ulaştığı bir zaman çizelgesini ele alıyor. Uzaysal yarışın ele alındığı dizi sürükleyici bir hikayeye sahip.

SDCC’deki For All Mankind paneli sırasında Apple TV+, yaratıcılar ve yönetici yapımcılar Ronald D. Moore , Matt Wolpert ve Ben Nedivi’yi beğenilen dizinin devam eden sezonlarını tartışmak üzere bir araya getirdi. Üçlüye baş yapımcı Maril Davis ve oyuncular Joel Kinnaman, Shantel VanSanten, Jodi Balfour, Sonya Walger, Krys Marshall, Cynthy Wu ve Casey Johnson, Coral Peña ve Wrenn Schmidt katıldı.

Panelde oyuncular ve ekip, gerçek tarihe dayalı kurgusal bir dünya hayal etme deneyiminden bahsetti ve For All Mankind’ın geleceğine dair ipuçları verdi.

For All Mankind sürprizi

For All Mankind’ın 3. sezonu 10 Haziran’da Apple TV+’da gösterime girmişti. 1990’ların değiştirilmiş bir versiyonunda geçen yeni sezon, ABD ve SSCB’nin Kızıl Gezegene nasıl gözlerini diktiğini araştırıyor. Her iki ülke de insanları Mars’a yerleştirmenin uzaysal yarışta kesin bir zafere yol açabileceğini düşünüyor.

Özel sektör de siyasi oyunun kısıtlamaları olmadan Mars’ı keşfetmeye istekli olduğu için işler daha da karmaşıklaşıyor. Üç misyon birlikte Mars’a doğru yola çıktı, ancak her ekip yabancı gezegene yolculuklarında zorluklarla karşılaştı. 

Şu anda, Sezon 3, uzaya sahip olmak için verilen sonsuz mücadelenin Dünya ve Mars’taki yansımalarını araştırıyor. Şimdi, Apple TV+ diziyi bir sezon daha yenilediğinden, gelecek bölümlerde her şeyin nasıl gelişeceğini görmek için daha da heyecanlıyız.

For All Mankind’ın her sezonu farklı bir tarihsel döneme odaklandı. İlk sezon bizi 1970’lere götürüyor ve erken bir Sovyet Ay misyonunun ABD siyasetini ve kültürünü nasıl derinden etkileyeceğini keşfediyor.

Dizi başarısını sürdürüyor

2. Sezon, neredeyse on yıl içinde ileriye sıçradı. Uzaysal ırkın, bilimin toplumun merkezinde olduğu insan ırkının teknolojik gelişimine nasıl yol açtığını gösterdi. 3. sezon bizi 1990’lara götürdüğünden, 4. Sezon için bir on yıllık sıçrama daha beklemek adil olur. For All Mankind başarılı olmaya devam ederse, dizinin zaman çizelgesi birkaç sezon daha doğal tarihi geçebilir. Bu, For All Mankind’in bilim kurgu konseptini tamamen benimsemesine olanak sağlayacak heyecan verici bir gelişme olurdu.

Bir cevap yazın
You May Also Like