Yapımlarda en çok dikkatimizi çekenlerden biri de gerçek hikayelerden uyarlanması. Günümüzde pek çok dizi ve film hayatın gerçeklerinden esinleniyor. Özellikle de dizilerde bunu daha çok görüyoruz.

Şimdi dijital platformlarda da hikayesi gerçekten alınmış pek çok dizi var. Apple TV Plus’ın mini dizisi Black Bird’de bunlardan biri. Dizi, Jimmy Keene ve şüpheli seri katil Larry Hall’un olağanüstü gerçek hikayesine dayanıyor.

Apple TV Plus’ Black Bird tarafından perçinlendiyseniz ve bunun gerçek bir hikaye olup olmadığını hemen Google’da aradıysanız, doğru yere geldiniz.

Black Bird gerçek hikayesi (Dikkat Spolier İçerir)

Hükümlü uyuşturucu satıcısı Jimmy Keene, şüpheli seri katil Larry Hall’dan bir itirafta bulunması karşılığında gerçekten de özgürlük teklif edildi. Tüm ayrıntıları Keene’nin kitabında (Hillel Levin ile birlikte yazılmıştır). CNN’nin raporunun bu metninde bulabilirsiniz. Dizinin henüz yayınlanmayan bölümlerinde ortaya çıkabilecek hesaplar ve alıntılar dahil olmak üzere önemli ayrıntıları bulacaksınız.

Gerçek Jimmy Keene kim?

Lisede popüler bir atlet olarak büyüyen karizmatik altın bir çocuk mu? Gerçek James Keene açıklamaya uyuyor.

Keene, Illinois, Kankakee’de büyüdü ve babası, yerel polis memuru “Big Jim” tarafından büyütüldü. Keene’nin futbol sahasında kendi takma adı vardı – oyuncuları her maça çıkarmak için “suikastçi”. Keene CNN’e verdiği demeçte, “Spor yeteneğimle herkes kim olduğumu biliyordu. Okuldaki en popüler adam seçildim” dedi.

Jimmy Keene hangi suçu işledi?

Popülaritesine rağmen, Keene’nin kesinlikle sahip olmadığı bir şey vardı: para. Zengin sınıf arkadaşlarına ayak uydurabilmek için Keene uyuşturucu satmaya başladı. 20 yaşına geldiğinde, yılda 1 milyon dolar aldığı bildirildi. Maddi olarak mahvolmuş babasını desteklemekle kalmayıp, her zamankinden daha popülerdi, büyük partilere ev sahipliği yaptı ve bir konakta yaşadı. Keene, “Bu tür bir paradan, özellikle de 20 yaşında birinden uzaklaşmak zor” dedi.

Gerçek Larry Hall kim?

Larry Dewayne Hall, 1962’de Indiana, Wabash’ta doğdu. Gary, CNN’e verdiği demeçte, gerçekten daha “baskın, giden ikiz” olan Gary adında bir ikizi vardı. Larry Hall, CNN tarafından elde edilen bir röportajda, “Biliyorum, doğduğumda annem bana mavi olduğumu, bana yeterince oksijen almadığımı falan söyledi” dedi.

Kardeşler, babalarının çalıştığı bir mezarlığın yanında büyüdüler. 12 yaşında Gary ve Larry de orada çalışmaya başladılar. En iyi arkadaşlar, kardeşler bir hobi olarak İç Savaş canlandırıcıları oldular. Bu da Larry’nin koyun eti yetiştirmesine yol açtı.

Larry Hall hangi suçu işledi?

1994 yılında Larry Hall, en son 1993’te görülen 15 yaşındaki Jessica Roach’ı, Illinois, Georgetown kırsalındaki evinin yakınında yeni bisikletini sürerken kaçırmaktan suçlu bulundu. Altı hafta sonra ölü bulundu.

Hall, bir polis röportajında Roach, Tricia Reitler ve diğer iki kadını öldürdüğünü itiraf etti. Ancak müfettiş Gary Miller’ın (Adı Brian Miller ve dizide Greg Kinnear tarafından canlandırıldı) sadece rüyalarından bahsettiğini iddia ederek ifadesini geri aldı.

Bir cevap yazın
You May Also Like