Apple TV Plus kullanıp For All Makine izlemeyenler gerçekten çok şey kaçırır. Bilim kurgu tutkusuna sahip olan pek çok kimse bu yapıma muhakkak göz atmalı. En iyi dizilerden biri olarak gösterilen yapım, gerçekten süresinin hakkını veriyor.

Uzayda geçen konusuyla ilgi çekici olan dizi, uzakta yaşamın nasıl olacağını gözler önüne seriyor. Oyunculuk ve senaryosuyla göz dolduran bu yapım 3. sezonuyla Apple TV+ kullananların beğenisine sunuluyor.

Fütürist bilimkurgu, dolu ilişki dinamikleri ve bir aksiyon filminin heyecanını, nefes nefese biten, bir saatte harmanlayan bir bölümler silsilesi sizleri bekliyor. For All Mankind’in şu anda dijital platformlarda en güçlü dizilerden biri haline gelmesini mükemmel bir şekilde temsil ediyor. Ancak bazı nedenlerden dolayı, çok azı dikkat ediyor gibi.

For All Mankind ilk olarak 2019’da Apple TV Plus ile piyasaya sürüldü. Ancak dizi tam olarak hit statüsüne ulaşamadı.

For All Makind hakkında bilinmesi gerekenler

Sovyetler aya ilk ulaştı ve Soğuk Savaş hiçbir zaman sona ermedi. Çünkü her iki süper güç de silahlanma yarışını uzaya götürdü. Nispeten kısa bir süre içinde ay, Amerikalılar ve Ruslar için hareketli bir nokta haline geldi. İlk adımın insanlık için daha az, askeri-sanayi kompleksi için daha fazla olduğu ortaya çıktı.

Milyarderlerin roketlere atladığı ve Elon Musk’ın Mars’ta pizzacılardan bahsettiği bir anda, konsept olarak uzay yolculuğu için büyük bir iştah var. İnsanlığın cesurca yıldızlara doğru yola çıktığı alternatif bir evrene göz alıcı bir bakış sunan FAM gibi bir dizinin daha akıllıca olduğunu düşünebiliriz.

Uzay şovları, en azından gerçek dünya dinamiklerine çok katı bir şekilde bağlı olanlar için mücadele etti. Bir sezonunu fırlatmadan kısa bir süre sonra Mars’a giden bir roketin patlamasının ardından ortaya çıkan bürokrasiyi keşfetmekle geçiren Hulu’nun The First’ünü örnek alın. 

Nat Geo’nun Mars’ı, insanların kızıl gezegeni kolonize ederken karşılaşacakları sorunlara büyüleyici bir derin dalıştı. İki sezon sonra iptal edildi. Ancak For All Makind öyle değil. Haftanın ilk önerisi sizler için bu dizi olabilir.

Bir cevap yazın
You May Also Like