Netflix dizisi Stranger Things 2016’da ilk kez izleyicilerle buluşmuştu. İlk kez ortaya çıktığında büyük ses getirmişti. Dizi; 80’lerin nostaljisi, doğaüstü korkular, inatçı ve birbirine bağlı çocuklardan oluşan bir güçlü kadro ile geldi.

İlk üç sezon o kadar iyi geçti ki izleyiciler 4. sezonu iple çekti. Ancak dördüncü sezonun gelmesi biraz uzun sürdü. Bunun sebebi ise pandemi oldu. Koronavirüs saldını nedeniyle Stranger Things sekteye uğradı. Şimdi ise 4. sezon iki ayrı kısım ile Netflix’te yayınlandı. Birinci bölüm çok beğenildi. Artık izleyiciler ikinci bölümü bekliyor.  

Bu özel bir gösteri ve izlerken hissettiğiniz duyguyu tekrarlamak kolay değil. Ama şimdi, bir sezon ve diğeri arasındaki yıllarca süren aralara ek olarak, tek bir sezonun iki kısım arasında haftalarca süren bir arayla karşılaşıyoruz. Bu iki kısımın arasına sıkıştırma isteyenler için iki alternatifli film önermek istedim. Ayrıca bu filmlerin ikisi de yine Netflix üzerinden izlenebiliyor.

Aşağıda girişimde bulunun ve bir şekilde Stranger Things ile ilgili şovların bir listesini bulacaksınız. Sezon sonrası o ürpertici boşluğu dolduracak bir şeyler bulmanız zor. Ancak vakit geçirmek için iyi birere alternatif oluşturacaktır. İşte iki ayrı önemli film…

The Fear Street Trilogy (Korku Sokağı Üçlemesi – 2021)

Netflix, Fear Street 3 ayrı seri ile izlenebilir. İlk film her şeyi 90’lara, ikincisi 70’lere ve üçüncüsü… 1600’lere geri sarıyor. Çünkü kim geriye bonelere ve kabarık kollara sevgiyle bakmayı sevmez. Bu sezon Max’e (Sadie Sink) odaklanmayı sevdiyseniz, oyuncu bu üçlemenin büyük bir parçası.

A Nightmare on Elm Street (Elm Sokağında Kabus – 1984)

Birinci bölümün tüyler ürpertici sonu ve sonrasında Eddie’nin başına gelenler 4. sezonu izlerken bana belli belirsiz tanıdık geldi. Şovun bu sezonunu kazıyorsanız, 1984 korku klasiğine tekrar bakmanın zamanı geldi. Bir başka eğlenceli gerçek: Robin ve Nancy’nin 4. bölümde tanıştığı eski Vecna kurbanı Victor Creel, aslında orijinal Freddy Krueger oyuncusu Robert Englund tarafından oynanıyor.

Bir yanıt yazın
You May Also Like