in

Sony’nin Camila Cabello’nun Başrolünde Olduğu “Cinderella” Filmi Amazon Prime Video’da Yayınlanacak

Sony’nin Camila Cabello’nun başrolünü klasik prenses olarak oynadığı “Cinderella”nın yeni uyarlaması, planlanan beyazperde gösterimini iptal etti. Film bunun yerine bu yıl Amazon Prime Video’da gösterime girecek.

Pandemi nedeniyle ertelenen filmin yayın platformunda ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil.

Sony başlangıçta bu Temmuz’da büyük ekranda “Cinderella”yı vizyona getirmeyi planladı, ancak stüdyo filmi Amazon Prime’da yayınlamayı seçti çünkü sinema salonu katılımı salgın öncesi seviyelere geri dönmedi. Sony, filmin Çin’deki haklarını elinde tutacak.

Gişeler COVID-19’un ardından toparlanmaya çalışırken Sony, neredeyse süper kahraman içermeyen tüm filmlerini geri çekti. Stüdyo Nisan ayında, “Hamilton” yaratıcısı Lin-Manuel Miranda’nın şarkılarının yer aldığı animasyon müzikali “Vivo”nun prömiyerinin Netflix’te yayınlanacağını duyurdu. Aynı şekilde, Kevin Hart dizisi “Fatherhood” da sinemaları terk edecek ve Haziran ayında Netflix’e yayınlanmaya başlayacak. Stüdyo ayrıca, Seth Rogen’in “An American Pickle”ı HBO Max’e ve Kristen Stewart romantik komedi “Happiest Season”ı Hulu’ya sattı.

Cinderella artık plan dahilinde olmasa da Sony’nin Peter Rabbit 2: Runaway filmini bu yaz sinemalarda yayınlama planı buluyor. Bu filmden bir ay sonra ise korku-gerilim filmi  Escape Room 2 yayınlanacak. Stüdyo aynı zamanda dördüncü ve son Hotel Transylvania filmi olan Transformania’yı temmuz ayı sonlarında yayınlamayı planlıyor.

“Cinderella”, “Pitch Perfect” serisini yaratmasıyla tanınan eski bir “30 Rock” yazarı Kay Cannon tarafından yazılmış ve yönetilmiştir. Büyüleyici prensiyle tanışmak isteyen bir yetim hakkındaki klasik masalın müzikal yeniden anlatımında, Billy Porter, Cinderella’nın peri vaftiz babasını, Idina Menzel ise kötü üvey annesini canlandırıyor. Kadroda ayrıca Prens Robert rolünde Nicholas Galitzine, King Rowan rolünde Pierce Brosnan ve Kraliçe Beatrice rolünde Minnie Driver yer alıyor.

Orijinal 1950 animasyon Disney filmi, “A Dream Is a Wish Your Heart Makes” ve “Bibbidi-Bobbidi-Boo” şarkılarını popüler hale getirdi. Gelecek sürümde Cabello ve Menzel’den orijinal şarkılar yer alacak.

“Cinderella”, Cabello’nun başarılı müzik kariyerinin ardından ilk oyunculuk denemesini gerçekleştirdiği proje oldu. Daha önce bu yeni yapımı “komik” ve “güçlendirilmiş” olarak tanımlamıştı.

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

Amazon Prime’da Yayınlanan “Absentia”nın Yıldızı Stana Katic, Dizinin 3. Sezonla Veda Edeceğini Açıkladı

Kore Filmi “Sweet & Sour” Haziran 2021’de Netflix’e Geliyor