Solos, Hunters’ın yaratıcısı olan yazar ve yapımcı David Weil’in Amazon Studios ile birlikte yaptığı merakla beklenen bir antoloji dizisidir. Dizi, Ekim 2020’de Amazon Prime tarafından resmen duyuruldu. Weil’in çalışmalarının hayranlarının merakla beklediği dizinin çıkış tarihi, oyuncu kadrosu ve hikayesi hakkında birçok bilgi paylaşıldı.

Solos dizisi için yıldız oyunculardan oluşan bir oyuncu kadrosu oluşturuldu. Dramatik antoloji dizisinde Oscar ödüllü aktörler Morgan Freeman, Anne Hathaway ve Helen Mirren, Emmy ödüllü Uzo Aduba, Nicole Beharie, Anthony Mackie, Dan Stevens ve Constance Wu rol alacak. Bu yılın ilerleyen zamanlarında Amazon Prime Video’da  prömiyer yapacak olan dizi, dünya çapında toplam 240 ülkede yayınlanacak.

Daha önce adı verilmeyen proje için çalışmalar Ekim 2020’de oluşturulduğu anda başlamıştı.

Solos , bireyin merceğinden keşfedilen insan ilişkisinin daha derin anlamını araştıran, dramatik ve düşündürücü yedi bölümlük bir antoloji dizisidir. Solos, her biri farklı bir perspektiften ve zamandaki anlardan oluşan benzersiz karakter odaklı hikayeleri anlatacak. Ve bu, en farklı koşullarda ve en izole edilmiş anlarımızda bile hepimizin insan deneyimi aracılığıyla bağlantılı olduğumuzu gösterecek.

Dizinin yaratıcıcı Weil yaptığı bir açıklamada, “Bu kadar hayranlık duyduğum bu sanatçı ekibinin yanında Solos’u hayata geçirmekten çok heyecan duyuyorum” dedi.

“Bu projeyi bağlantı, umut ve hepimizi birbirine bağlayan o ortak insanlık arayışı hakkında hikayeler anlatma arzusuyla yarattım. Jennifer Salke’ye ve Amazon’daki inanılmaz ortaklarıma bu özel projedeki büyük destekleri ve işbirlikleri için son derece minnettarım.”

Aduba, Sasha’yı oynayacak; Beharie, Nera’yı canlandıracak; Freeman, Stuart’ı, Hathaway, Leah’ı; Mackie, Tom’u, Mirren, Peg’i oynayacak. Ek olarak Stevens, Otto’yu ve Wu, Jenny’yi oynayacak.

Weil, yönetici yapımcılığını Sam Taylor-Johnson (Gypsy) ve eski Alcon TV Grubu başkanı Laura Lancaster (The Expanse) ile gerçekleştirirken, Pixie Wespiser yapımcılığını üstleniyor. Taylor-Johnson, dizide yönetmenlik denemesini yapacak olan Weil ile birlikte iki bölüm yönetiyor. Ek yönetmenler arasında Zach Braff ve Tiffany Johnson bulunmaktadır. Serinin 2021 yılında yayınlanması bekleniyor.

Solos dizisinin fragmanı henüz yayınlanmadı. Solos’un Amazon Prime Video’ya ne zaman geleceği belli değil, ancak platforma yıl sonundan önce geleceği iddia ediliyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like