in

Sebastian Stan’in Rol Aldığı Fresh Filminin Yayın Tarihi Duyuruldu

The Blair Witch Project’den The Babadook’a kadar Sundance Film Festivali her zaman en yeni ve en iyi korku filmlerini keşfedebileceğiniz bir yer olmuştur. Bununla birlikte Sundance 2022 gösterime giren korku filmlerinin sayısıyla dikkatleri çekiyor. Get Out filminin ilk gösterimi beş yıl önce festivalde yapıldı ve Jordan Peele’nin sosyal açıdan bilinçli ve büyük kitlelere hitap eden korku tarzından ilham alan yeni film yapımcıları dalgası 2022’de büyük bir güçle geliyor. Mimi Cave’in ilk uzun metrajlı yönetmenlik denemesi olan Fresh filmi, grubunun en çarpık ve eğlenceli filmlerinden biridir.

Fresh, kadınların erkeklerle randevulaşırken karşılaştıkları tehlikeleri ele alıyor ve ultra zenginlerin her şeyden nasıl kurtulabileceğine dair ek yorumlar içeriyor. Fresh, ilk sahnesinde, kötü sezgileri olan bir kara romantik komedi gibi oynuyor. Kahramanımız Noa (Daisy Edgar-Jones) online tanışma sitelerinde hiç şans yakalayamadı. Yakışıklı ve gizemli Steve (Sebastian Stan) ile tanıştığında, nihayet aşkı bulduğunu düşünür. Steve’e olan ilgisi o kadar güçlü ki lezbiyen en yakın arkadaşı Millie’nin (Jojo T. Gibbs) işaret ettiği tüm olumsuzlukları görmezden gelmeye istekli.

Elbette, bir şekilde son adımını atacak. Giriş ve açılış jeneriği 30 dakika sürüyor, Fresh’in izleyicilerini ne tür bir korku beklediğini öğreniyorsunuz. Filmin olay örgüsünü bozmadan, filmin açıklanan özeti, filmin “genç bir kadının yeni erkek arkadaşının olağandışı iştahından kurtulmak için verdiği cüretkar savaşta görülen modern flörtün dehşeti” hakkında olduğunu belirtiyor. Fresh filmi, aşırı derecede korkunç değildir. Ancak, Fresh’in konsepti yine de olabildiğince rahatsız edicidir, bu yüzden onu izlemeye hazır olup olmadığınıza karar verirken bunu aklınızda bulundurun.

Altın Küre ve Eleştirmenlerin Seçimi adayı aktör Daisy Edgar-Jones (Normal People) iyi bir başrol. Fresh filminin olay örgüsünü kara komedisinden ödün vermeden ciddiye alıyor. Bu filme ve şimdiye kadarki kariyerine bakarsak, gerçekten izlenmeye değer bir yetenek. Sebastian Stan, Fresh filminde kötü karakteri oynuyor, Marvel Sinema Evreninde The Winter Soldier rolünden daha çok eğleniyor.

Filmin yönetmenlik koltuğunda Mimi Cave oturuyor. Pawel Pogorzelski’nin (daha önce Hereditary ve Midsommar’ı da çekmişti) yaratıcı sinematografisine ve filmin müziklerinin çoğunu oluşturan pop şarkılarının yeniden düzenlenmesine de birçok övgü geldi.

Fresh filminin ilk gösterimi 2022 Sundance Film Festivali’nde yapıldı. Searchlight Pictures filmi 4 Mart tarihinde Hulu‘da yayınlayacak.

Written by Umutcan Çakar

Kdz. Ereğli'de dünyaya geldim. Bursa Uludağ Üniversitesi'nde öğrenciyim. Çeşitli platformlardan haberleri, N99 aracılığıyla sizlere ulaştırıyorum. Netflix'teki favori dizilerim arasında Mindhunter ve Love, Death & Robots yer alıyor.

Bir cevap yazın

HBO Max The Fallout Filmini Yayınladı

Apple TV+ Dizisi Pachinko’ya İlk Bakış