in

Hulu, The Dropout Dizisinden Fragman Yayınladı

Theranos’un kurucusu Elizabeth Holmes hakkında aynı adı taşıyan ABC podcast’ine dayanan mini dizi The Dropout, Stanford’dan ayrılarak bir buluşa imza attığı iddiasıyla milyar dolarlarca yatırım alan Holmes’un sansasyonel hayatının izini sürüyor. 3 Mart 2022’de Hulu üzerinden yayınlanacak olan dizinin yaratıcıları Taylor Dunn, Rebecca Jarvis, Victoria Thompson. Başrolünde Amanda Seyfried’in yer aldığı dizinin kadrosunda, Anne Archer, Michaela Watkins, Naveen Andews, Utkarsh Ambudkar ve Micheal Ironside gibi isimler yer alıyor. Seyfried, Holmes gibi konuşmak için “farklı nefes alma teknikleri” uyguladığını söylüyor. Yıldız oyuncu, “%100 tutturduğunu” düşünmese de Holmes’un “garipliğini yakalamayı” başardığını umuyor.

“Kim bu Elizabeth Holmes?” diyenler için, Vikipedi imdada yetişiyor.

Elizabeth Holmes, Amerikalı bir girişimci ve dolandırıcıdır. Kurduğu ve CEO’su olduğu sağlık teknolojisi şirketi Theranos, sadece parmak ucundan iğneyle alınan az miktarda bir kan ile çalışan bir kan testi kiti geliştirdiklerini ve kan testinde devrim yaptıklarını iddia ederek oldukça değer kazanır ancak iddiaların asılsız olduğunun ortaya çıkmasıyla şirket kapatıldı ve Holmes hakkında dolandırıcılık davası açılır.

Forbes, 2015 yılında Holmes’u, şirketinin 9 milyar dolarlık değerlemesiyle Amerika’nın en genç ve kendi servetini kendisi yaratmış “en zengin kadın milyarder” olarak ilan etmişti. Ertesi yıllarda, Theranos’un iddialarıyla ilgili olası sahtekarlıkların açığa çıkmasının ardından Forbes, Holmes’un net servetine ilişkin yayınlanmış tahminini sıfır olarak revize etti ve Fortune, onu “Dünyanın En Çok Hayal Kırıklığına Uğratan Liderleri” listesine ekledi.

 

Written by Arda Ilgaz

22 yaşında, izmirli. bilkent üniversitesi'nde okuyor. trendlere, sinemaya ve spora tutkulu bir mühendis. paul thomas anderson hayranı. dijital platformlar için heyecanlı ama sinema salonlarının önemini kaybetmesinden korkuyor.

Bir cevap yazın

Netflix, ‘Vikings: Valhalla’ Dizisinin Yeni Fragmanını Yayınladı

MUBI’de Günün Filmi: Ablam (2019)