in

Sanjay Dutt’ın ‘Torbaaz’ Filmi 11 Aralık’ta Netflix’e Geliyor

Sanjay Dutt ve Nargis Fakhri gibi yıldızların yer aldığı Torbaaz filminin fragmanı yayınlandı. Netflix’te 11 Aralık’ta yayınlanacak olan filmde Dutt, bir ordu subayını canlandırıyor.

Torbaaz, Netflix’in Temmuz ayında duyurulan 17 orijinal hikaye dizisinin bir parçasıydı. Listede ayrıca ‘Ludo’ ve Mira Nair’in ‘A Suitable Boy’ gibi Bollywood başlıklı filmler de vardı.

Dutt, bugün Twitter üzerinden fragmanını paylaştı ve filmin çıkış tarihini duyurdu.

 

Netflix’teki bir başka Hint filmi olan Torbaaz’da Sanjay Dutt, Afganistan’da mülteci kamplarındaki çocuklar için bir kriket akademisi kuran ve ordu subayı olan Kunal karakterini canlandırıyor. Mülteci kamplarındaki bu çocuklar genellikle çeşitli terörist birimleri tarafından intihar bombacısı olmak üzere eğitiliyorlar. Kunal ise küçük bir girişimde bulunarak bunu değiştirmeye çalışıyor.

Girish Malik’in yönetmen koltuğuna oturduğu Torbaaz’da ayrıca Nargis Fakhri, Rahul Dev ve Pransh Chopra yer alıyor. Filmin fragmanında Dutt’ın çocukları terörizmden uzaklaştırmak için kriket kullandığı görülüyor. Torbaaz ilginç bir konuyu gündeme getiriyor ve seyirciye düşünmesi için yeni bir şeyler sunmaya çalışıyor. Filmin bir sahnesinde Dutt, filmdeki kötü bir karaktere şöyle diyor: ”Tum paanch waqt ki namaaz padte ho apne maksad ke liye, aur main paanch waqt ki namaaz padhta hun in bachon ke liye” (Siz kendi meseleleriniz için Tanrı’ya dua edersiniz, bense bu çocuklar için dualar ederim.)

Torbaaz’ın hikayesi oldukça eşsiz ve ilginç. Bunun yanı sıra, filmde islamofobinin de işlendiğini görmek mümkün. Bu da, milletin sosyo-politik ruh halini göz önünde bulundurulduğunda oldukça cesur bir hamle olarak görülüyor. Tüm bunlardan dolayı Dutt, bugüne kadar yaptığı işlerden farklı bir iş yapmış gibi görünüyor. Bu film kesinlikle özel görünüyor, bu nedenle de izlenmesi gereken filmler arasında yer alıyor.

Filmde Sanjay dışında dikkat çeken bir diğer şey, Torbaaz’a estetik bir görünüm kazandıran Kırgızistan’da iyi yakalanmış güzel mekanlar. Torbaaz’ın resmi özeti ise şu şekilde: “Torbaaz, kişisel trajedisinin üstesinden gelen ve meseleleri kendi eline almaya karar veren bir adamın hikayesidir. Aksi takdirde intihar bombacısı olmaya mahkum olan mülteci kampındaki çocuklara kriket koçluğu yapmaya kararlıdır. Peki onları bu yoldan uzaklaştırmayı başarabilecek mi? ”

İşte filmin fragmanı:

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

Marvel’ın ‘Black Panther’ Devam Filmi Çekimleri Temmuz Ayında Başlıyor

Netflix, Kore Filmi ‘Space Sweepers’ı Yayınlayacağını Doğruladı