Ashok Amritraj’ın Hyde Park Entertainment Group ve Endeavour Content’i en çok satan mekanik bulmaca olan rubik küpüyle ilgili uzun metrajlı filmi için ortaklık kurdu. Hyde Park, rubik küpü temelli bir yarışma programı için Endeavour Content destekli “The Wall” yapımcısı Glassman Media ile de çalışacak.

Ayrıntılarının hala bilinmediği filmin yapımcılığını Amritraj, baş yapımcılığını ise Priya Amritraj ve Hyde Park için Addison Mehr yapacak. Bu yanı sıra yarışma, Glassman Media’dan Amritraj ve Andrew Glassman tarafından yürütülecek.

Dünyada en çok bilinen bulmacalardan biri olan rubik küp, dünya çapında 450 milyon tane satıldı. Macar heykeltıraş ve mimarlık profesörü Erno Rubik tarafından 1974’te yaratılan oyuncak, oyuncunun altı, karışık renkten oluşan bir ağın kilidini açmasını ve küpü her taraf için yalnızca bir renk gösterecek şekilde döndürmesini gerektiriyor. 2018’den beri amatör ve profesyonel yarışmacılar Boston’daki Rubik Küp Dünya Şampiyonası Finallerinde karşı karşıya geliyorlar.

Son aylarda klasik oyunlara olan ilginin yeniden arttı. En önemlisi de satranç, popüler Netflix dizisi “The Queen’s Gambit” sayesinde büyük bir popülerlik kazandı.

Amritraj, “Hindistan’daki ilk günlerimde rubik küpü ile kişisel ve nostaljik bir bağım oldu” dedi. “Endeavour Content ve Rubik’s/Smiley ile ortak olmaktan heyecan duyuyorum ve harika ve karmaşık bir rubik evreni yaratmayı dört gözle bekliyorum.”

Endeavour Content’in eş başkanı Graham Taylor şunları ekledi: “Rubik küpü, ikonik bir markadır. Hyde Park ile ortak olarak, küresel izleyiciler için film, televizyon ve yarışma içeriği oluşturmayı dört gözle bekliyoruz.”

Hyde Park’ın şu anki listesinde, Oscar ödüllü Kevin Willmott tarafından Warner Music Group ile ortaklaşa yazılan Afro-Amerikan Wimbledon şampiyonu Arthur Ashe’den bir biyografi, Gurinder Chadha’nın yönettiği, müzikleri Oscar ödüllü ARRahman’ın üstlendiği Netflix’li animasyon müzikali “Pashmina”, Warner Bros’ta “10” un yeniden yapımı ve Gerard Butler’ın STX’le oynadığı “Remote Control” filmi bulunuyor.

Bir cevap yazın
You May Also Like