11. Don Jon – Kalbim Sende (IMDB: 6,6/10)

Jon Martello, kadınlar konusunda oldukça takıntılı bir adam olmasının yanı sıra aynı zamanda porno bağımlılığı olan bir adamdır. Arkadaşları arasında Don Juan lakabına sahip olan Jon, kadınları elde etme konusunda çok yeteneklidir. Ancak bir gece kulübünde tanıştığı Barbara daha önce tanıştığı hiçbir kadına benzememektedir. Jon, çekiciliğinin yanı sıra aynı zamanda idealist bir kadın olan Barbara’yı elde etmek için elinden geleni yapacaktır.

2013 yapımı filmin yönetmenliğini, senaryosunun yazımını ve başrolünü üstlenen Joseph Gordon-Levitt’e Scarlet Johansson, Julianne Moore gibi isimler eşlik ediyor.

12. Garden State – Eve Dönüş (IMDB: 7,6/10)

Andrew Largeman, televizyon sektöründe yer almaya çalışan bir aktördür. Ancak hayatı kolay değildir çünkü psikiyatrist babası onun üzerinde küçüklüğünden beri baskı kurmaktadır. Hatta öyle ki, hayatını tekerlekli sandalyeye bağlı şekilde geçiren annesinin bu durumda olmasının nedeninin Andrew olduğuna oğlunu inandırmıştır. Bir gün annesinin ölüm haberini alan Andrew, dokuz yıl sonra kasabasına geri döner. Kasabaya uyum sağlamaya çalışan Andrew, kasabada tanıştığı Sam’le birlikte yıllardır kendisine ne kadar haksızlık ettiğini de fark etmiş olur.

Ian Holm, Natalie Portman, Denis O’Hare gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmenliğini Zach Braff üstleniyor.

13. Nick And Norah’s Infinite Playlist – Aşk Listesi (IMDB: 6,7/10)

Eski kız arkadaşı Tris’e hala sırılsıklam aşık olan Nick, ayrılıklarının üzerinden 3 hafta 2 gün ve 23 saat geçmesine rağmen Tris’in yeni bir sevgili bulmasına yıkılır. Tris’in onunla dalga geçememesi için o gece barda gördüğü bir kız olan Norah’tan beş dakikalığına sevgilisi olmasını rica eder. Norah ve Nick sevgili rolü yaparken Norah’ın kız arkadaşı sarhoş olup ortadan kaybolunca ikilinin sakin başlayan gecesi eğlenceli bir maceraya sürüklenir.

Michael Cera, Kat Dennings, Alexis Dziena’nın yer aldığı filmin yönetmenliğini Peter Sollett üstleniyor.

14. The Five Year Engagement – Uzatmalı Nişanlım (IMDB: 6,2/10)

Tom ve Violet birbirlerini çok seven genç bir çifttir. Tom’un evlenme teklifi etmesiyle sonunda nişanlanan Tom ve Violet’in düğünleri Violet’in işi gereği başka bir eyalete tayini çıkması nedeniyle 2 yıl kadar ertelenir. Fakat daha sonra başka sebeplerden dolayı sürekli ertelenecektir.

Komedi ve romantizmi bir arada izleyiciye sunan filmin yönetmen koltuğunda Nicholas Stoller yer alırken, oyuncu kadrosunda ise Jason Segel, Emily Blunt, Chris Pratt gibi isimler var.

15. Four Weddings And A Funeral – Dört Nikah Bir Cenaze (IMDB: 7,1/10)

Kadınlarla sadece gönlünü eğlendiren Charles, arkadaşının düğününde Carrie’ye aşık olur. Daha sonra ikili şans eseri üç nikah ve bir cenazede de karşılaşırlar fakat bir türlü duygularını birbirlerine itiraf edemezler. Birbirlerine bir türlü açılamayan ikili başkalarıyla nişanlansalar bile birbirlerine olan ilgileri devam etmektedir.

1994 yapımı filmin yönetmen koltuğunda Mike Newell oturuyor. Oyuncu kadrosunda ise Hugh Grant, Andie MacDowell, Simon Callow gibi isimler yer alıyor.

16. İlişki Durumu: Karışık (IMDb: 6,6/10)

Jane’in üç yetişkin çocuğu, kaliteli bir restoranı ve on yıl önce boşanmaya karar verdiği avukat eski kocası Jake’le dostça bir ilişkisi vardır. Jake’in Agness’le evlenmesiyle Jane ikinci kadın durumuna düşer. Jane’in mutfağını değiştirmek için işe giren mimar Adam, bu olayların ortasında kalır. O sırada eşinden yeni boşanmış olan Adam da Jane’e aşık olmaya başlar ve bir aşk üçgeni başlar.

Romantik komedi filminin oyuncu kadrosunda Meryl Streep, Alec Baldwin, Steve Martin gibi isimler yer alırken, yönetmenliğini ise Nancy Meyers üstleniyor.

17. 17 Yeniden (IMDb: 6,4/10)

1989’da lise son sınıftayken okulun en popüler çocuğu olan Mike O’Donnell, basket takımının en iyi oyuncusudur ve üniversite bursu garantidir. Ancak sevgilisi Scaret’in hamile olduğunu öğrenmesiyle tüm bunları elinin tersiyle iter ve Scarlet’le evlenir. Aradan 20 yıl geçtikten sonra Scarlet ile evlilikleri bitmek üzeredir ve Mike’ın kariyeri de mahvolmuştur. Bunları düzeltmesi için Mike’a bir şans verilir ve 17 yaşına geri döner. 17 yaşında görünse de 30 yaşındaki tavırları ile geçmişteki başarısını yakalaması pek imkanlı görünmüyordur.
Zac Efron, Matthew Perry, Leslie Mann gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Burr Steers oturuyor.

18. Ödül Peşinde (IMDb: 5,5/10)

Ödül avcısı olan Milo Boyd, kefaletini ödemeyen eski karısı Nicole Hurley’i takip etmesi işi verilince büyük bir zevkle işi kabul eder. Milo, eski karısı ve bir muhabir olan Nicole’ün üzerinde zahmetsizce para kazanacağını sanmaktadır. Ancak işler hiç de istediği gibi gitmez. İkili bir anda kendilerinin ve birbirlerinin canlarını kurtarmaya çalışırken bulur.

Jennifer Aniston ve Gerard Butler’in başrollerini paylaştığı filmin yönetmenliğini Andy Tennant üstleniyor.

19. The Kissing Booth (IMDb: 6,3/10)

Daha önce hiç öpüşmemiş bir genç kız olan Elle Evans, ilk öpücüğünü lisenin bahar festivalinde gerçekleştirilen bir oyun sayesinde elde eder. Elle için bu bir oyundan ötedir, çünkü hoşlandığı çocuk olan Noah ile öpüşmüştür. Öpücüğün sonrasında Elle ve Noah arasında yakınlaşma olur. Ancak bir sorun vardır: Noah, Elle’nin en yakın arkadaşının abisidir! Elle aşkını mı, arkadaşını mı seçecektir?

Vince Marcello’nun yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Joey King, Joel Courtney, Jacob Elordi gibi isimler yer alıyor.

20. Set It Up (IMDb: 6,5/10)

Patronlarının omuzlarındaki tüm yükü hafifleten iki asistan, her ne kadar patronlarından daha fazla çalışsalar da ondan daha az para kazanıyorlardır ve bu durum asistanları rahatsız etmeye başlar. Patronlarından kurtulmak için patronlarını biriyle tanıştırıp, o kişiyle sevgili yapma planını uygularlar.
Zoey Deutch, Glen Powell, Lucy Liu, Taye Diggs gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Claire Scanlon oturuyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like