Ağzımız açık bir şekilde izlediğimiz filmlerin setlerinde çekim aşamalarında ne gibi sorunlarla baş edilmeye çalışıldığını pek bilmeyiz. Sette yaşanan zorluklardan biri de oyuncunun filme veya karakterine adapte olamamasından da kaynaklanabilir. Film çekimi sırasında veya sonrasında rolü kabul ettiği için pişmanlık yaşadığını açıkça söylemekten çekinmeyen 20 ünlü için içeriğe göz atmayı ihmal etmeyin!

1. Robert Pattinson

Robert Pattinson Empire Magazine’le yaptığı bir röportajda Alacakaranlık’ta yer almak istemediğini açıkça söylemişti! Pattinson, ‘Senaryoyu okudukça karakterden de o kadar nefret ettim. Bu yüzden de karakteri oynarken kendinden nefret eden bir manik depresif gibi oynadım. Artı olarak karakterim 108 yaşında bir bakirdi, belli ki karakterin bazı sorunları vardı.

2. Dakota Johnson

Glamour, Dakota Johnson’la yaptığı bir röportajda Grinin 50 Tonu’nda yer almayı reddetmeyi hiç düşünüp düşünmediğini sorduğunda, Johnson ‘Bu proje benim en güzel ve en gurur duyduğum proje olmayacak. Proje hayatımı bir patikaya sürükledi ancak ben aşağıya atlamaya niyetli değilim.

3. Carrie Fisher

Star Wars efsanesinde Princess Leia karakteriyle yer alan Carrie Fisher’a Today ile yaptığı röportajda Star Wars’un bu kadar ünleneceğini bilseydi yine de rolü alır mıydı diye sorulduğunda Carrie Star Wars hayranlarını üzecek bir cevap vermişti; ‘Asla kabul etmezdim. Gerçekten ünlü olduğumda yaptığım tek şey bütün bunların bitmesini beklemekti.’

4. Matt Damon

GQ ile yaptığı röportajda Son Ültimatom filminde yer aldığı için oldukça pişman olan Damon, filmin aynı zamanda kariyer bitirici özelliği olduğunu da eklemişti. Damon filmin senaryosu hakkında, ‘Senaryo okunabilecek gibi değildi. Berbattı. Oldukça utanç verici bir senaryoydu.‘ demişti. Bu yorumundan sonra Damon filmin senaristlerinden özür dilemek zorunda kaldı.

5. Kate Winslet

CNN’e konuşan Kate Winslet, sinema tarihinde önemli bir yere sahip filmi olan Titanic hakkında değil de, filmdeki oyunculuğu hakkında büyük bir pişmanlık duyduğunu belirtmişti. Winslet, ‘Filmin her sahnesinde ‘Sahiden mi? Gerçekten böyle mi oynamışım? Aman Tanrım.’ diyordum. Amerikan aksanım bile berbattı, dinleyemiyordum. Umarım şu an çok daha iyi durumdadır.’ demişti.

6. Daniel Radcliffe

Efsaneler arasında yer alan Harry Potter serisinde yer alan Daniel Radcliffe, serinin The Half-Blood Prince bölümündeki oyunculuğunu beğenmediğini ve hatta nefret ettiğini Daily Mail’le yaptığı röportajda açıklamıştı. Bu konuda serinin hayranlarının aynı görüşte olmadığı kesin!

7. Ben Affleck

Playboy’la yaptığı röportajda Ben Affleck, Daradevil hayranlarını üzecek açıklamalar yapmıştı; ‘Yaptığım projeler arasında pişmanlık duyduğum tek proje Daredevil. Beni öldürüyor. Hikayeyi ve karakteri seviyorum ancak daha doğrusunda benimle beraber kalması her şeyi berbat etti. Belki de Batman’i çekerken beni motive eden şey buydu.

8. Charlize Theron

Güzel oyuncu Charlize Theron yer aldığı projeler arasında Reindeer Games’ten pek memnun olmadığını Esquire’e söylemişti; ‘Çok çok çok kötü bir filmdi. Film berbat olsa bile John Frankenheimer ile çalışıyordum. Yalan söylemeyeceğim, filmde yer almamın nedeni buydu.

9. Katherine Heigl

Grey’s Anatomy’nin güzel doktorlarından biri olan Katherine Heigl, Vanity Fair ile yaptığı röportajda Knocked Up filminde yer almaktan biraz pişmanlık duyduğunu dile getirmişti; ‘Film kadınlar için şirret, espri anlayışı olmayan, gergin bir imaj çiziyordu. Erkekler için ise şaşkın, sevecen ve eğlenceyi seven bir imaj çiziyordu. Bazı günler bu cinsiyetçilik yüzünden zor zamanlar geçirdim.

10. Arnold Schwarzenegger

IMDb’de yer alan bilgiye göre Schwarzenegger Red Sonja filminden ciddi anlamda nefret etmiş ve yer aldığı en berbat film olduğunu düşünüyormuş! ‘Eğer çocuklarım damarıma basarsa onlara tek seferde on kere zorla Red Sonja’yı izlettiriyorum. Sonuç olarak, çocuklarım artık damarıma basmıyorlar.
2 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like