HBO’nun “A Black Lady Sketch Show” programının yaratıcısı olan oyuncu ve yazar Robin Thede, Jax Media ve Amazon Studios ile birlikte “Killing It”  adlı yeni bir zombi aksiyon-komedi filmi geliştiriyor.

Filmin senaryosunu yazan Thede aynı zamanda üretiminde de yer alacak. Hikaye, Atlanta’da yaşayan ve arkadaşları prestijli HBCU kadın okulundan ayrılmalarından 10 yıl sonra Spelman College’ın SpelHouse mezuniyet etkinliğine katılırken zombiler tarafından istila edilen başarısız bir grup arkadaşın etrafında dönüyor.

Thede, Jax Media’dan Tony Hernandez, John Hodges ve Brooke Posch ile birlikte For Better veya Words şirketleri aracılığıyla filmin prodüksiyonunu yapacak.

Amazon ile yapılan yeni filmin anlaşması, Thede’nin yıldızı yükselirken yapıldı. Başarılı isim, aynı zamanda Issa Rae’yi de içeren ve Siyahi kadın yaratıcılar için bir dönüm noktası olan HBO dizisi “A Black Lady Sketch Show”un yaratıcısı. Thede, aynı zamanda  Gabrielle Dennis, Quinta Brunson ve Ashley Nicole Black’in de yer aldığı ve geçen yıl üç Emmy adaylığı alan Warner Bros. TV dizisinin yıldızı, dizi sorumlusu ve baş yapımcısıydı.

Geçtiğimiz yıllarda yaptığı bir konuşmada Thede, “A Black Lady Sketch Show’da gerilim ya da korku parodileri olan skeçler yaparken bile insanların önemli hissetmelerini sağlayacak ve neşeli hissettirecek işler yaratmaya gerçekten odaklanmaya çalışıyorum” dedi.

Thede’nin For Better or Words prodüksiyonu geçen yıl Warner Bros. Television ile büyük bir genel anlaşma imzaladı. Yapılan anlaşma kapsamında Thede, yayın platformları için bir dizi içerik geliştirecek.

Oyuncu kariyerinde ise Thede, en son olarak geçtiğimiz günlerde “Dear White People” yazar-yönetmen Justin Simien’den 2020 korku komedisi “Bad Hair”da ekrana geldi.

Thede daha önce BET’in gece geç saatlerde yayınlanan dizisi “The Rundown with Robin Thede”nin sunucusu ve baş yapımcısıydı ve Comedy Central’ın “The Nightly Show with Larry Wilmore”da baş yazar ve muhabir olarak görev yaptı.

Bir yanıt yazın
You May Also Like