Yönetmen Robert Rodriguez, Forbes ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda , Alita: Battle Angel 2’nin Disney + ‘da yayınlanabileceğini düşündüğünü açıkladı. Bu, James Cameron’un yapımcılığını yaptığı bilim kurgu aksiyon filmi hayranları için iyi bir haber.

Rodriguez, “Her şeyin mümkün olduğunu düşünüyorum” dedi. “Disney, Fox’u satın aldı ve Disney + var. Başkalarının başka filmleri görmekten hoşlanacağını biliyorum ve başka bir tane film daha yapmayı çok isterim. Nereye gideceğine veya nasıl yapılacağına gelince, akışın devam filmleri gibi birçok fırsatı açtığını düşünüyorum. Bu zaten önceden satılmış bir konsept, onu izlemek isteyen yerleşik bir izleyici kitlesi var ve sonra onlara platform üzerinden en kolay şekilde izleme fırsatı sunulacak. Yani bu kötü bir fikir değil.”

Alita, tuhaf fütüristik dünyasına daha da derinlemesine dalabilecek bir TV dizisi olarak daha iyi geliştirilebilir. Umarım bu gerçekleşir çünkü orijinali de gerçekten harikaydı.

Film yapımcıları James Cameron (Avatar) ve Robert Rodriguez (Sin City), umut, aşk ve güçlenmenin aksiyon dolu bir hikayesi olan Alita: Battle Angel’da çığır açan yeni bir kahraman yaratıyor. Gelecekte birkaç yüzyıl sonrasında geçen filmde terk edilmiş Alita (Rosa Salazar), şefkatli bir siber doktor olan Ido (Christoph Waltz) tarafından Iron City’nin hurdalığında bulunur ve kliniğe götürülür. Alita uyandığında, kim olduğuna dair hiçbir anıya sahip değildir ve kendini içinde bulduğu dünyayı tanımaz.

Alita için her şey yenidir. Alita yeni hayatını ve Iron City’nin hain sokaklarında gezinmeyi öğrenirken, Ido gizemli geçmişinden korumaya çalışır ve bu sırada, zeki yeni arkadaşı Hugo (Keean Johnson) bunun yerine anılarını tetiklemeye yardım etmeyi teklif eder. Alita’nın peşine düşen ölümcül güçler gelip yeni bulduğu ilişkilerini tehdit edene kadar ikisi arasında büyüyen bir sevgi oluşur. O zaman Alita, sevdiği aileyi ve arkadaşlarını kurtarmak için kullanılabilecek olağanüstü dövüş yeteneklerine sahip olduğunu keşfeder. Kökeninin ardındaki gerçeği ortaya çıkarmaya kararlı olan Alita, bu karanlık, yozlaşmış dünyanın adaletsizliklerini üstlenmeye ve bir genç kadının içinde yaşadığı dünyayı değiştirebileceğini keşfetmesine yol açacak bir yolculuğa çıkar.

Alita: Battle Angel’da ayrıca Jennifer Connelly (Top Gun: Maverick), Akademi Ödülü sahibi Mahershala Ali (Moonlight, Green Book), Ed Skrein (Deadpool) ve Jackie Earle Haley rol alıyor.

Yönetmenliğini Robert Rodriguez’in üstlendiği filmin senaryosu James Cameron, Laeta Kalogridis ve Rodriguez tarafından yazıldı. Yukito Kishiro’nun grafik roman serisi Gunnm’den uyarlanan Alita: Battle Angel, Cameron ve Jon Landau tarafından yapılmıştır.

Bir cevap yazın
You May Also Like