1943 doğumlu usta oyuncu Robert De Niro, 20 yaşında aktif oyunculuk hayatına başlar. Oscar’a aday gösterilen ilk filmi The Deer Hunter (Avcı) iken Oscar aldığı ilk filmi The Godfather filmidir. Özellikle suç ve gerilim filmleriyle gördüğümüz oyuncu romantik filmlerde de oldukça başarılı. İşte Robert De Niro’nun en başarılı 15 filmi!

1) The Godfather 2 – Baba 2 (IMDB: 8,9/10)

Robert De Niro filmlerinde de adı geçen Baba 2 filminde Corleone ailesinin en genç ismi Vito’nun tüm çevresinde nasıl saygınlık kazandığı anlatılmaktadır.

2) The Deer Hunter – Avcı (IMDB: 8,1/10)

Vietnam Savaşı sonrasında her şeyin iyi olacağına inanan bir kaç arkadaşın sivil yaşama ayak uydurma çabalarının anlatıldığı film, savaş karşıtı bir filmdir.

3) Taxi Driver – Taksi Şoförü (IMDB: 8,4/10)

Robert De Niro’nun canlandırdığı Travis Bickle karakteri ile kült filmler arasında yer alan filmde, Vietnam Savaşı’nın izlerini atamayan bir asker anlatılmaktadır. Geceleri taksi şoförlüğü yapan bu asker, adaletsiz dünyaya uyum sağlamayı reddetmektedir.

4) Once Upon A Time In America – Bir Zamanlar Amerika’da (IMDB: 8,7/10)

Filmde, birlikte büyüyen David “Noodles” Aaronson ve arkadaşlarının gangster dünyasına adım atması ve daha sonra başlarından geçenler anlatılmaktadır.

5) Goodfellas – Sıkı Dostlar (IMDB: 8,7/10)

Henry; Tommy ve Jimmy isimli iki gangsterla birlikte soygun düzenler. Fakat; bu iki gangster, Henry hariç soyguna karışan herkesi öldürür ve mafya alemi içinde hızlıca yükselirler. Henry ise bunu kendine yediremez.

1 comment
Bir yanıt yazın
You May Also Like