‘Heart of Invictus’, kraliyetin Archewell Productions’tan ilk Netflix dizisi olacak. Dizi, ‘The White Helmets’ kısa filminin arkasındaki Oscar ödüllü ikili Orlando von Einsiedel ve Joanna Natasegara’dan geliyor.

Prens Harry ve Meghan Markle’nin Archewell Productions şirketi, Netflix ile yaptığı multi milyon dolarlık anlaşmanın ilk serisini duyurdu.

Heart of Invictus, Harry tarafından kurulan uluslararası spor etkinliği Invictus Games’in arkasındaki insan hikayelerine odaklanan bir belgesel dizisi olacak. Invictus Games, yaralı veya hasta silahlı servis personeli ve gazilerin tekerlekli sandalye basketbolu, oturma voleybolu ve kapalı alanda kürek çekme de dahil olmak üzere toplam dokuz spor dalında yarıştığı uluslararası bir spor etkinliğidir.

Sussex Dükü kamera önünde görünecek ve aynı zamanda yönetici yapımcı olarak görev yapacak. The White Helmets kısa filminin (yine Netflix ile birlikte) arkasındaki Oscar ödüllü ikilisi Orlando von Einsiedel ve Joanna Natasegara tarafından yapılan dizi, dünyanın dört bir yanından bir grup olağanüstü yarışmacıyı takip edecek.

Sussex dükü, “2014’teki ilk Invictus Games’ten bu yana, her yarışmacının bir dayanıklılık, kararlılık ve kararlılık mozaiğine kendi istisnai yöntemleriyle katkıda bulunacağını biliyorduk. Bu dizi, dünyanın dört bir yanındaki topluluklara hareketli ve moral veren hikayelere açılan bir pencere görevi görecek. Bu yarışmacılardan bazıları önümüzdeki yıl Hollanda’ya gidecek”dedi. “Archewell Productions’ın, Invictus Games Foundation ile ortaklaşa, Netflix ile yaptığı ilk dizi olarak, sürekli ilham veren küresel şifa, insan potansiyeli ve sürekli hizmet için Invictus topluluğunun önündeki yolculuğu gözler önüne sereceğimiz için gurur duyuyorum ve çok heyecanlıyım.”

Prens Harry ve Meghan Markle’ın Eylül 2020’de imzalanan Netflix anlaşması belgeselleri, uzun metrajlı filmleri, senaryolu dizileri ve çocuk şovlarını kapsıyor. Archewell Productions, şirkete göre “bilgilendiren, yükselten ve ilham veren” programlar üretmek için kuruldu.

Netflix’in eş CEO’su ve baş içerik sorumlusu Ted Sarandos, “Sussex Dükü ve Düşesi ve Archewell Productions ekibi, değer verdikleri ve değer verdikleri nedenleri yansıtan iddialı bir arşiv oluşturuyorlar” dedi. “Onlarla tanıştığım andan itibaren, Invictus Oyunlarının kalplerinde çok özel bir yeri olduğu açıktı ve Netflix için hazırladıkları ilk dizilerinin bunu dünya için daha önce hiç görülmemiş bir şekilde sergileyecek olmasından daha mutlu olamazdım” diye ekledi.

Bir cevap yazın
You May Also Like